ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

اخبار بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت

 

طي مراسمي و با حضور رئيس پژوهشگاه صنعت نفت؛

از مسئولين و محققين 13 پروژه پژوهشكده‌هاي مهندسي نفت و علوم زمين تقدير شد

در مراسم قدردانی از محققین پردیس بالادستی که روز يكشنبه 5 دي‌ ماه با‌حضور رئیس پژوهشگاه و رئیس این پردیس برگزار شد از محققین و مدیران 13پروژه پژوهشكده‌هاي مهندسي نفت و علوم زمين تقدیر به عمل آمد.

دكتر توفيقي، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت در اين مراسم ضمن قدرداني از تلاش محققين پرديس بالادستي، گزارشات ارائه شده در اين جلسه را بسيار افتخار‌آفرين دانست و گفت: نتايج بدست آمده از زحمات محققين اين پرديس باعث افتخار و سربلندي پژوهشگاهيان مي‌شود و آن را بايد حاصل تلاش گروهي تمام كاركنان اين پرديس دانست.

وي با تاكيد بر آن‌كه ارتباط مستقيمي همواره ميان شاخص موفقيت و مديريت قوي وجود دارد، تصريح كرد: گزارش‌هاي ارائه شده در جلسه امروز نشان از آن دارد كه پرديس بالادستي در هر سه پژوهشكده عملكرد موفقي دارد و اين موفقيت حاصل مديريتي است كه در اين پرديس اعمال مي‌شود و به عبارتي ديگر ردپاي تمامي كاركنان اين پرديس را مي‌توان در كسب اين موفقيت‌ها مشاهده كرد.

توفيقي ادامه داد: اميدوارم با برداشتن تحريم‌ها، محققان پژوهشگاه بتوانند در عرصه‌هاي بين‌المللي حضور پر‌رنگ‌تري داشته باشند چرا كه بر اين باورم كه پژوهشگران اين مجموعه از توانمندي بالايي برخوردار‌اند و مي‌توانند دستاورد‌هاي علمي خود را در همايش‌ها و مقياس‌هاي جهاني به خوبي ارائه كنند.

رئيس پژوهشگاه سياست‌هاي انگيزشي را مهم‌ترين موتور محرك سرمايه‌هاي انساني دانست و گفت: گزارشات ارائه شده از سوي محققين پژوهشگاه نشان از آن دارد كه فعاليت‌هاي بسيار گسترده‌اي در اين مجموعه در حال انجام است و مي‌توان همواره شاهد اثر بخشي پژوهشگاه در صنعت بود از اين رو بايد از نيروي انساني و دستاورد‌هاي حاصل از تلاش آن ها قدرداني و پشتيباني كرد و مسئولين و مديران بايد جايگاه پژوهشگاه را به عنوان سازماني پژوهش محور و تاثير‌گذار در صنعت به خوبي درك كنند.

وي نوآوري را از مهم‌ترين نكات گزارشات ارائه شده در اين جلسه برشمرد و گفت: بزرگ‌ترين مزيت رقابتي هر سازمانِ پژوهش محوري، نوآوري در پژوهش‌هاي آن مجموعه است و با توجه به آن‌كه سرعت روند تغييرات فناوري‌ها در دنيا بسيار بالا مي‌باشد مراكز پژوهشي بايد خود را به روز كنند و از تكنولوژي‌هاي جديد در دانش‌‌هاي فني خود استفاده نمايند.

خاطر نشان مي‌شود در اين نشست از مسئولين و مديران 13 پروژه پژوهشكده‌هاي مهندسي نفت و علوم زمين تقدير شد كه پروژه‌هايي نظير مدل‌سازي چينه‌اي پيشرو سنگ منشاء گرو در ناحيه لرستان، ژئوشيمي مخزن ميادين خليج فارس، بررسي كيفي و كمي منابع هيدرات گازي درياي عمان، اطلس زمين‌شناسي نفت خليج فارس، بررسي كيفي و كمي منابع هيدارت گازي درياي عمان و مطالعات علوم زمين ميدان نوروز به منظور شناسايي عوامل آبدهي زودرس آن مربوط به پژوهشكده علوم زمين مي باشند.

همچنين در اين مراسم از مسئولين پروژه‌هاي پژوهشكده مهندسي نفت نظير تهيه نرم‌افزار شبيه‌ساز براي مدلسازي جريان سيال در محيط متخلخل سنگ مخزن، انجام مطالعات پژوهشی و فناورانه به منظور توسعه فناوری ها در جهت بهینه‌سازی فرآیندهای تولید و افزایش ضریب بازیافت در میدان اهواز، انجام آزمايشات و آناليز سنگ و سيال مخزن در ميدان نفتي آزادگان جنوبي، مطالعات آزمايشگاهي ژئومكانيك و خواص سنگ مخزن چاه اكتشافي تحديدي يلدا-2 تقدير به عمل آمد.

استفاده از طراحي دوغاب سيمان فوق سبك جهت سيمانكاري لوله جداري منتخب در ميادين اكتشافي، مطالعه آزمايشگاهي انتخاب بازدارنده بهينه رسوب آسفالتين و واكس در ميدان نفتي آذر، بررسي و انجام آزمايشات ميداني راهكارهاي ارائه شده جهت كنترل هرزروي درميدان بي‌بي‌حكيمه از ديگر پروژه‌هاي پژوهشكده مهندسي نفت مي‌باشند كه از مسئولين و محققان اين پروژه‌ها نيز در اين جلسه تقدير شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت