ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

آنالیز مواد بودارکننده مصرفی در شرکت ملی گاز ایران؛

در دستور کار محققان پژوهشگاه صنعت نفت قرار گرفت

در اولین روز از نمایشگاه بیست و ششم نفت تهران قرارداد فاز تکمیلی توسعه و ارتقاء آنالایزر ترکیبات مرکاپتان به منظور تشخیص و آنالیز کلیه مواد بودارکننده مصرفی در شرکت ملی گاز ایران میان پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت ملی گاز استان هرمزگان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت در حاشیه امضاء این قرارداد دکتر جعفر توفیقی، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت به اهمیت این پروژه اشاره کرد و گفت: مرکاپتان را باید جزو مواد آلاینده دانست که با اجرای این پروژه می توان حذف آن را در دستور کار قرار داد.

وی ادامه داد: بسیار خرسندیم از آنکه مدیران شرکت گاز استان هرمزگان به توانمندی محققان پژوهشگاه اعتماد کردند و همچنین از همکاران خود قدردانی می کنم که همواره تلاش می کنند که نیاز کارفرمایان را با بالاترین کیفیت و دقت نظر تامین کنند.

ایشان به موضوع تحریم نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به حضور پژوهشگران شایسته در پژوهشگاه صنعت نفت که بخشی از آن را بانوان تشکیل می دهند در زمینه تحریم دیگر نباید نگران اجرا و انجام پروژه های پژوهشی بود؛ چرا که با وجود نیروی انسانی توانمند در این مرکز تحقیقاتی می توان بسیاری از فعالیت ها را در این سازمان اجرایی کرد.

ایشان افزود: تمام فعالیت های پژوهشگاه صنعت نفت معطوف به نیازهای صنعت می باشد و همواره تلاش شده است که این اقدامات منجر به تولید فناوری و دانش فنی شود.

در ادامه مهندس فواد حمزوی، مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان تصریح کرد: خوشبختانه قرار است توسط محققان پژوهشگاه صنعت نفت فاز تکمیلی توسعه و ارتقاء دستگاه آنالایزر نوری ترکیبات بودارکننده مصرفی را اجرا شود و از این طریق نیاز شرکت ملی گاز ایران نیز برطرف گردد.

وی ادامه داد: در فاز اول دستگاه آنالایزر مربوط به یک ماده بودارکننده ساخته شده است که خوشبختانه امروز در حاشیه نمایشگاه نفت تهران این همکاری منجر به عقد قرارداد در زمینه توسعه و ارتقاء این آنالایزر شده است.

ایشان در همین زمینه افزود: با ساخت این دستگاه می توان میزان دقیق مواد بودارکننده تزریقی در گاز طبیعی را تشخیص داد و از خطرات احتمالی ناشی از عدم میزان دقیق این مواد جلوگیری کرد.

گفتنی است در حاشیه امضاء این قرارداد رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس و مشاور ارشد وزیر نفت در امور زنان و خانواده نیز حضور داشتند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت