ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

دكتر توفيقي:

تقويت اكوسيستم‌هاي نوآوري در پژوهشگاه صنعت نفت گامي به سوي مسئوليت اجتماعي

رئيس پژوهشگاه صنعت نفت، ميزباني از دانشجويان دكتري و كارشناسي ارشد در پژوهشگاه را ابزاري براي تشديد جريان‌هاي نوآوري و ورود ايده‌هاي خلاقانه و فناورانه در اين مجموعه دانست.

دكتر توفيقي، در گفتگوي اختصاصي با واحد روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به طرح ميزباني از دانشجويان دكتري و كارشناسي ارشد و همچنين ميزباني پژوهشگاه از 100 دانشجو دكتري و كارشناسي ارشد به طور سالانه، گفت: در اين طرح هيچ‌گونه محدوديتي را براي دانشجويان قرار نداده‌ايم و اين افراد مي‌توانند حتي موضوعات مورد نظر خود را براي انجام رساله و يا پايان‌نامه ارايه كنند و از تمامي امكانات و تجهيزات اين مجموعه بهره‌مند شوند.

وي به تعطيلي دانشگاه‌ها در ايام كرونا نيز اشاره كرد و گفت: علي‌رغم مشكلات موجود در كشور، پژوهشگاه صنعت نفت توانسته در تمام حوزه‌ها فعاليت‌هاي خود را به خوبي انجام دهد و تاكنون بيش از 70 درخواست از سوي دانشگاه هاي مختلف مبني بر انجام رساله و پايان‌نامه‌هاي دانشجويي به پژوهشگاه ارسال شده است.

رئيس پژوهشگاه با بيان اين‌كه اين طرح در سال 99 رونمايي شده است، تصريح كرد: در اين طرح دانشجو‌ها مي توانند موضوعات رساله و پايان‌نامه‌هاي خود را با توجه به سياست‌هاي وزارت نفت و همچنين نياز‌هاي فناورانه صنعت به پژوهشگاه ارايه كنند و با همكاري اساتيد راهنما كار خود را آغاز كنند.

ايشان در همين راستا افزود: پژوهشگاه صنعت نفت سبدي از موضوعات مرتبط با اهداف وزارت نفت را تهيه كرده است و دانشجويان علاوه بر موضوعات پيشنهادي خود، مي‌توانند از موضوعات ارايه شده توسط پژوهشگاه صنعت نفت نيز براي رساله‌هاي خود بهره‌مند شوند. موضوعات پيشنهادي پژوهشگاه همگي از رويداد‌ها و جلساتي كه با مديران صنعت برگزار مي‌شود استخراج شده است و تمام اين موضوعات در جهت رفع نياز‌هاي صنعت مي‌باشد.

دكتر توفيقي با بيان اين‌كه طرح ميزباني از دانشجويان يك مسئوليت اجتماعي براي پژوهشگاه به حساب مي‌آيد، تصريح كرد: در شرايط بيماري كرونا كه بسياري از دانشگاه‌ها تعطيل مي‌باشند و يا دسترسي افراد به آزمايشگاه ها بسيار دشوار است، پژوهشگاه توانسته بستر مناسبي را براي دانشجويان فراهم كند تا از امكانات ، تجهيزات و همچنين نيروي انساني با تجريه اين مجموعه بهره‌مند شوند.

وي با تاكيد بر اين‌كه تاكنون با 60 دانشگاه درخصوص طرح ميزباني مكاتبه صورت گرفته است، تصريح كرد: پژوهشگاه صنعت نفت، سايت مناسبي را براي اين هدف طراحي كرده است كه دانشجويان مي‌توانند از اين طريق با مسئولان مرتبط با طرح نوآوري در ارتباط باشند و فعاليت‌هاي خود را آغاز كنند و خوشبختانه تاكنون  تعدادي از دانشجويان در پژوهشگاه مستقر شدند و مراحل اوليه تحقيقات خود را آغاز كرده‌اند.

ايشان در خاتمه تصريح كرد: دانشجويان مي‌توانند از تمامي امكانات آزمايشگاهي و پايلوتي و همچنين تجهيزات پژوهشگاه بهره‌مند شوند، از اين رو مي‌توان اين امر را يك فرصت ايده‌آل براي دانشجويان و دانشگاه‌هاي كشور دانست.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت