ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

رئيس پژوهشگاه صنعت نفت؛

از توانمندي‌هاي شركت دانش بنيان ستارگان نوآور سپهر پارس بازديد كرد

روز سه‌شنبه 23 شهريور ماه، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت از توانمندي‌ها و امكانات شركت دانش بنيان ستارگان نوآور سپهر پارس كه در پژوهشگاه مستقر مي‌باشد بازديد كرد.

به گزارش روابط‌ عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، اين شركت متشكل از جمعي از نخبگان است كه با حمايت پرديس بالادستي و همچنين مركز نوآوري پژوهشگاه صنعت نفت در اين مجموعه مستقر شده است.

اين گزارش مي‌ افزايد، گاز زدايي از آب و محلول‌هاي آبي با استفاده از ماژول‌هاي غشايي پوشش‌دهي با روش نوين از فعاليت‌هايي است كه در اين شركت دانش بنيان در حال پيگيري است.

در اين بازديد از سيستم گاز زدا براي تست و بهينه‌سازي نمونه ماژول‌هاي پوشش‌دهي شده و همچنين بررسي عملكرد گاززدايي اين ماژول‌ها به منظور دستيابي به استاندارد‌هاي مورد نياز صنعت در مقياس صنعتي رونمايي شد.

بر پايه اين گزارش اين سيستم براي گاز‌زدايي از آب مورد نياز در صنايع مختلف اعم از صنايع پتروشيمي، نيروگاهي كاربرد دارد و همچنين از آن مي‌توان براي ساخت سيستم‌هاي جدا‌سازي گاز با هدف حذف دي اكسيد‌گربن از گاز خروجي دودكش (flue gas) و شيرين‌سازي گاز طبيعي استفاده كرد.

از آن‌جا كه فناوري مورد استفاده در اين سيستم براي پوشش‌دهي طيف بزرگي از غشا‌هاي الياف تو‌خالي و غشا‌هاي اسپيرال(spiral wound)  مورد استفاده قرار مي‌گيرد مي‌توان از آن به عنوان يك پلتفرم تكنولوژي در صنايع مختلف نيز استفاده كرد.

گفتني است با بومي‌سازي توليد ماژول‌هاي غشايي كامپوزيتي در مقياس صنعتي، قيمت محصول بدست آمده يك هشتم نمونه خارجي است و اين امر مي‌تواند ارزش افزوده بسيار بالايي را براي كشور به همراه داشته باشد.

شايان ذكر است كه مديريت پژوهشگاه در تلاش است تا با حمايت‌هاي همه‌ جانبه از چنين دستاوردهاي دانشي، بستر مناسبي را براي حل معضلات صنعت بزرگ نفت فراهم كند.

خاطرنشان مي‌شود در اين بازديد معاون فناوري، رئيس پرديس بالادستي و رئيس مركز نوآوري پژوهشگاه صنعت نفت و مديران و اعضاء شركت دانش بنيان ستارگان نوآور سپهر پارس حضور داشتند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت