ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

برنامه تدوين انديشه‌هاي حكم‌راني مطلوب در پژوهشگاه صنعت نفت با هدف بررسي مولفه‌هاي حكم‌راني مديران از سوي رئيس پژوهشگاه صنعت نفت از چندي پيش در اين مجموعه آغاز شد.

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، با توجه به شاخص‌های گوناگون حكم‌راني مطلوب و بر اساس سیاست‌ها و راهبردهای پژوهشگاه صنعت نفت تعدادي از اين مولفه‌ها شناسايي و از منظر مديران اين مجموعه مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

بر همين اساس ، مولفه‌هايي نظير نتيجه‌گرايي، ميزان اثربخشي فعالیت‌ها، ارتقاء ارزش‌ها، شفاف‌سازي، مشارکت کارکنان ، پاسخگويي و ظرفيت‌سازي از ميان تمامي مولفه‌هاي حكم‌راني مطلوب انتخاب و در ادامه عملكرد مديران ارشد پژوهشگاه صنعت نفت از ديدگاه آن‌ها مورد تحليل قرار گرفته است.

با بررسي مولفه‌هاي حكم‌راني مطلوب، پژوهشگاه درصدد آن است كه شاخص‌هاي حكم‌راني را در ميان بالاترين مديران ارشد سازمان مورد تحليل و واكاوي قراردهد و از آن‌جا كه اين مجموعه ارتباطات وسيعي با سازمان‌هاي مختلف داخل و خارج از كشور دارد و همچنين نقش چشم‌گيري در ارتقاء سطح دانش، توسعه پايدار و حل معضلات صنعت دارد، در راستاي نيل به اهداف سازماني خود، نيازمند در اختيار داشتن مولفه‌هايي به منظور ارزيابي عملكرد بهينه و حكمراني مطلوب مديران خود مي‌باشد.

از اين‌رو در قالب يك مستند، مولفه‌هاي انتخابي، از ديدگاه مديران و معاونان ارشد سازمان مورد تحليل قرار گرفته‌اند تا نقاط ضعف و قوت اين مجموعه شناسايي و در نهايت اين مركز بزرگ بتواند گام‌هاي مثبتي براي ارتقاء اين سازمان بردارد.

گفتني است تغيير مدل كسب و كار پژوهشگاه و به تبع آن بهبود انديشه‌هاي حكم‌راني مديران اين مجموعه، مي‌تواند چابك‌سازي اين سازمان كه از اهداف جديد وزارت نفت نيز محسوب می‌شود را به همراه داشته باشد.

خاطر نشان مي‌شود، در برنامه تدوين انديشه‌هاي حكم‌راني كه از چندي پيش در پژوهشگاه صنعت نفت آغاز شد، بر موضوعاتي نظير هم‌انديشي و مشورت با كاركنان، اجراي مسئوليت اجتماعي پژوهشگاه، اهميت به جايگاه نيروي انساني، مديريت زمان، شبكه‌سازي، همكاري با بخش خصوصي، ارايه راهكار مناسب با هدف افزايش اثربخشي اين مجموعه و كاهش بروكراسي تاكيد شده است.

انتظار مي‌رود كه تهيه چنين مستندي در راستاي انتقال انديشه‌هاي مديران در حوزه حكم‌راني،بتواند براي ساير سازمان‌هاي مرتبط نيز مثمر ثمر واقع شود.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت