ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

دكتر جعفر توفيقي:

توسعه شبکه­ های همکار­یِ پژوهشگاه صنعت نفت با بخش خصوصي گسترش مي‌يابد

دکتر توفیقی، در حاشیه امضاء دو قرارداد كه ميان پژوهشگاه صنعت نفت و دو شركت آزماسنجش پيشرو و تاف فناور پارس برگزار شد، با تاکید بر این‌که چهره علم و فناوری در سال‌های جدید در کشور، کاملا تغییر کرده است؛ گفت: آموزش دانشجویان در کشور در اين سال‌‌ها به گونه‌ای بوده است که به نتایج اثربخش منجر شود و از سوی ديگر اعضاء‌ هيات علمي با تلاش‌هاي خود توانسته اند فناوری‌هایی در تراز جهانی خلق کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در سال‌های اخیر شاهد آن بوده‌ایم که در حوزه علم و فناوری در کشور تحولات عظیمی رخ داده است، حضور شرکت­های دانش بنیان، استارتاپ­ ها و ایجاد پارک­ های علم و فناوری و ساخت تجهیزات داخلی همگی نشان از این تحولات گسترده در طول این سال‌ها دارد.

رئیس پژوهشگاه به توانمندی شرکت های داخلی در خلق و توسعه دانش فنی اشاره کرد و افزود: در گذشته در چنین جلساتی همواره شاهد حضور شرکت‌های خارجی بوده‌ایم؛ که با هدف فروش تکنولوژی با قیمت‌های بالا در اين‌گونه نشست‌ها حاضر مي‌شدند، خوشبختانه هم اکنون در كشور، شرکت‌های داخلی به مرحله ای رسیده اند که در زمینه عرضه و تقاضای دانش و فناوری با یکدیگر تعامل دارند و کاربرد این فناوری‌ها را در صنعت داخلی ترویج می‌دهند.

وی ادامه داد: اگر حمایت­ های بیشتری در این زمینه از محققان صورت پذیرد و منجر به عقد چنین قررادادهایی در داخل کشور شود به طور حتم شاهد توسعه ابعاد اقتصادی در کشور خواهیم بود.

ایشان در همین راستا تصریح کرد: شرکت ‌های خارجی زمانی که واقف به توانمندی شرکت های داخلی می شوند قیمت پیشنهادی خود را به یک سوم می رسانند و این امر آثار اقتصادی، فرهنگی و غرور ملی را نيز به همراه دارد و از سوی دیگر تولید و توسعه دانش‌های فنی نشان از پتانسیل و توانمدی موجود در دانشگاه­ها ، مراکز تحقیقاتی و شرکت­های دانش بنیان است.

وی همکاری با سایر شرکت‌های داخلی را از اهداف پژوهشگاه برشمرد و گفت: هم اکنون ما به دنبال توسعه شبکه ­های همکار­ی می باشیم و تصمیم نداریم که تمامی فعالیت‌های سازمان را خودمان انجام دهیم چرا که ظرفیت در کشور، دانشگاه‌ها و شرکت ­های دانش بنیان نشان از آن دارد که می توانند با سازمانی همچون پژوهشگاه همکاری کنند و از سوی دیگر بر این باورم كه فعالیت‌های گروهی از نظر زمان و اقتصادی مقرون به صرفه و از اثربخشی بالایی نیز برخوردار مي‌باشند.

گفتني است قرارداد پژوهشگاه با شرکت آزما سنجش پیشرو مربوط به تجاری‌سازی و واگذاری دانش فنی نانوسیالات پایه روغن و پایه آب است و قرار داد دیگر به توسعه مشترک دستگاه IMS در آنالیز ترکیبات گوگردی و جیوه و دیگر جریانات گازی و مایع اختصاص دارد که ميان پژوهشگاه صنعت نفت با شرکت تاف فناورپارس به امضا رسید.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت