ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

مدير كل اوپك و روابط با مجامع انرژي:

پژوهشگاه صنعت نفت برگِ برنده صنعت نفت كشور است

دكتر افشين جوان، مدير كل اوپك و روابط با مجامع انرژي در نشست مشتركي كه با روسا و مديران ارشد پژوهشگاه صنعت نفت روز سه‌شنبه 15 تيرماه برگزار كرد، گفت: همواره در كنار تمامي شركت‌هايِ نفتي در دنيا، شاهد حضور يك مركز تحقيق و توسعه نيز مي‌باشيم، كه به نظر مي‌رسد در ايران اين نقش مهم را پژوهشگاه صنعت نفت مي‌تواند بر عهده داشته باشد.

وي حضور پژوهشگاه را برگ برنده‌اي براي صنعت نفت دانست و گفت: پژوهشگاه مجموعه‌اي است كه مي‌تواند تحولات را رصد كند و با شركت‌هاي پيشرفته در ارتباط باشد و با حضور در كارگاه‌هاي تخصصي كه از سوي ما برگزار مي‌شود در جريان آخرين تحولات اوپك نيز قرار گيرد.

ايشان در همين راستا تصريح كرد: پژوهشگاه مي‌تواند به عنوان يك بازوي تحقيقاتي در كنار فعاليت‌ شركت‌ها و ارگان‌هاي اجرايي انجام وظيفه كند كه اين امر ارتقاء فناوري را نيز به همراه خواهد داشت.

مدير كل اوپك و روابط با مجامع انرژي با تاكيد بر اين‌كه در چند سال آينده مسائل مرتبط با آي تي و تكنولوژي از اهميت بسياري برخوردار خواهند شد، گفت: به نظر مي‌رسد كه يك بازوي تحقيقاتي و مهندسي كه بتواند در مجامع و جلسات بين‌المللي حضور داشته باشد نياز است، از اين رو پژوهشگاه مي‌تواند با توجه به پتانسيل و ظرفيت‌هاي موجود، اين جايگاه را به خود اختصاص دهد.

ايشان به بازديدي كه از پايلوت‌ها و آزمايشگاه‌هاي اين مجموعه انجام شد، نيز اشاره كرد و گفت: با فناوري جي تي ال از سال‌هاي گذشته آشنايي دارم و خوشبختانه اين تكنولوژي در اين مجموعه توليد شده است و اگر اين فناوري به تجاري‌سازي گسترده‌اي دست يابد؛ در زمينه‌هاي متعدد مي‌تواند براي كشور كارگشا باشد.

جوان در همين راستا تصريح كرد: پژوهشگاه در زمينه‌هاي گوناگوني خوشبختانه فعاليت كرده است، ولي بايد اين دانش‌ها را به مرحله تجاري‌سازي برساند و در بازار‌هاي جهاني نفوذ كند و همواره معتقدم كه اين مجموعه مي‌تواند به ارتقاء ‌تكنولوژيِ صنعت نفت نيز كمك كند.

گفتني است روز سه‌شنبه 15 تيرماه، دكتر توفيقي رئيس پژوهشگاه صنعت نفت با دكتر افشين جوان، مدير كل اوپك و روابط با مجامع انرژي نشست مشترك برگزار كردند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت