ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

در راستای حمایت از واحدهای فناور جوان؛

قرارداد مشاركت پژوهشگاه صنعت نفت و شتاب‌دهنده آبان امضاء شد

روز شنبه 22 خردادماه قرارداد مشاركت پژوهشگاه صنعت نفت و شتاب‌دهنده آبان با هدف استفاده از پايلوت ميكروفيلتراسيون (MF) منعقد شد.

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، استفاده شتاب‌دهنده آبان از پايلوت ميكروفيلتراسيون پرديس انرژي و محيط زيست پژوهشگاه به منظور توسعه و تجاري‌سازي دانش فني " تصفيه آب با استفاده از فرايند ميكروفيلتراسيون با حفرات متغير" از مهم‌ترين اهداف اين قرار داد مي‌باشد.

دكتر جعفر توفيقي، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت، در اين مراسم، ضمن قدرداني از رئيس مركز نوآوري پژوهشگاه كه نقش اساسي و سازنده‌اي در شكل‌گيري اين مركز داشته‌ است، تصريح كرد: خوشبختانه مركز مناسبي براي انجام ماموريت‌هاي اين مجموعه در نظرگرفته شده است و شاهد حضور جوانان با استعداد و كارآفرين، شتاب‌دهنده‌هاي با انگيزه و همچنين استارت‌آپ‌هايي كه مي‌توانند تحول اساسي در فعاليت‌هاي پژوهشگاه و صنعت نفت ايجاد كنند نيز در اين مركز باشيم.

وي ادامه داد: از ابتداي دهه 80، مباحث مرتبط با پارك‌هاي علم و فناوري، مراكز رشد و موضوعات مرتبط با كارآفريني در كشور آغاز شده است كه مورد حمايت همه‌جانبه مسئولين نيز اين امر قرار گرفته است و اين موضوع به يك حركت بالنده و پرشتاب در كشور نيز تبديل شده است.

ايشان به نتايج حاصل از عملكرد اين مراكز نيز اشاره كرد و افزود: حضور و فعاليت حداكثري شركت‌هاي دانش بنيان، استارت‌آپ‌ها و واحد‌هاي فناور در كشور،خلق ارزش افزوده بسيار زيادي را به همراه داشته است و اين امر از سوي ديگر باعث شده كه چهره اقتصاد در كشور، علم و فناوري و ارتباطات دانشگاه با صنعت با تحول بسياري همراه باشد.

رئيس پژوهشگاه تصريح كرد: ما بسيار خوشحال هستيم از اين‌كه پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان يك مركز ماموريت‌گرا و مسئوليت‌پذير و پاسخ‌گو به صنعت نفت كشور، با اين جريان همراه شده است و به جرات مي‌توان ادعا كرد كه اين مجموعه يكي از پيشگامان تاسیس مراكز نوآوري در كشور است

وي ادامه داد: با توجه به اهميت و جايگاه استراتژيكي صنعت نفت، رسيدن به مراحل بلوغ و اثربخش بودن شركت‌هاي دانش بنيان و استارت‌آپي در اين صنعت عظيم، از مهم‌ترين چشم‌انداز‌هاي مركز نوآوري مي‌باشد.

ايشان با تاكيد بر اين‌كه در انجام اين مهم، پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان يك حلقه واسط ميان هزاران جوان كارآفرين و صنعت عمل مي‌كند، بيان داشت: ايجاد اين‌گونه مراكز نه تنها مي‌تواند كاركرد پژوهشگاه صنعت نفت را بهبود بخشد، بلكه وسيله‌اي براي جاري‌ شدن جريان نوآوري از مردم به صنعتِ نفت نيز شده است.

وي تصريح كرد: در اين مسير پژوهشگاه خود بايد به عنوان يك شتاب‌دهنده عمل كند تا در نهايت بتوانيم با وجود يك صنعت راهبردي و سرمايه انساني با ذهن‌هاي خلاق اين جريان‌‌سازي را به بهترين شكل ممكن اجرا كنيم.

توفيقي با تاكيد بر اين‌كه اميدوارم در آينده مركز نوآوري پژوهشگاه بتواند باعث ايجاد ارزش افزوده اقتصادي در كشور شود و به يك نهاد خود اتكا از نظر اقتصادي تبديل شود، تصريح كرد: مركز نوآوري مي‌تواند تكميل‌كننده ماموريت بنيادي پژوهشگاه صنعت نفت باشد و به يك جريان پرشتاب و پرقدرت در اقتصاد نفت و فناوري‌ِنفت تبديل شود و اميدواريم به واسطه اين حركت شاهد ارايه خدمات فناورانه و نوآوز‌ي هاي فناورانه از سوي هزاران جوان كارآفرين و با استعداد به صنعت نفت باشيم

گفتني است اين قرارداد همكاري در محل پژوهشگاه صنعت نفت ميان رئيس پژوهشگاه  و دكتر محمدرضا دادفر عضو هيات مديره شتاب‌دهنده آبان به امضاء رسيد

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت