ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر انجام شد؛

رونمایی از بنای یادبود شهید گمنام در پژوهشگاه صنعت نفت

روز دوشنبه سوم خرداد ماه، همزمان با سالروز فتح خرمشهردرعملیات بیت المقدس و روز مقاومت و ایثار، طی مراسمی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، از بنای یادبود شهید گمنام در پژوهشگاه صنعت نفت رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، دکتر جعفر توفیقی، رئیس سازمان در این مراسم ضمن تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر به جامعه ایثارگران، جانبازان و آزادگان گفت : این پیروزی نقطه عطفی در دوران دفاع مقدس محسوب می شود و این جملهء امام راحل که فرمودند " خرمشهر را خدا آزاد کرد" گواهی بر شگفت انگیز و افتخار آمیز بودن این رویداد است.

ایشان افزود : میزبانی این شهید برای پژوهشگاه افتخاری بزرگ محسوب می شود و به این بهانه، فضای سازمان همواره از یاد همهء شهدای عزیز جنگ تحمیلی عطر آگین خواهد بود.

رئیس پژوهشگاه با اشاره به اینکه همواره در اینگونه مراسم سه وظیفه مهم را باید مورد توجه قرارداد، تاکید کرد: زنده نگه داشتن یاد شهدای عزیز اولین وظیفه ایست که به عهدهء ماست و وظیفه دوم، حفاظت و پاسداری از ارزش هایی ست که این شهدا به آن اعتقاد داشتند.

وی تصریح کرد: سومین وظیفه مهم، عمل کردن به این ارزش ها و تلاش در پیاده سازی آنها در زندگی فردی، سازمانی و اجتماعی است و معتقدم که بزرگترین احترام و مهمترین وظیفه ما در قبال خون این شهیدان، توجه به این سه مورد، بصورت عملی است که رضایت آن شهدای بزرگوار را نیز در بر خواهد داشت.

در این مراسم دکتر علایی، معاون پشتیبانی سازمان با ارائهء گزارش اجمالی از مراحل ساخت و احداث این بنای یاد بود، افتخار شهدا را فراتر از اینگونه بناها و سازه ها توصیف کرد و آنرا نمادی ازغرور آفرینی و ارزشهایی دانست که شهدا ایجاد کردند و از خود بر جای نهادند.

حجت الاسلام و المسلمین آقایاری، دبیر شورای فرهنگی پژوهشگاه نیز در ابتدای این مراسم ضمن توصیف و گرامیداشت مقام و منزلت شهدا گفت: در این پروژه، از ابتدای کار تا طراحی و همهء مراحل اجرا، مطمئن بودیم که روح شهید بر این کار حاکم و ناظر است که امیدوارم این امر در اعمال ما نیز اثر بگذارد و مورد شفاعت ایشان قرار گیریم.

گفتنی است این مراسم که جمعی از مدیران ارشد، پژوهشگران و کارکنان سازمان حضور داشتند با فاتحه خوانی بر مزار شهید خاتمه یافت.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت