ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

در جهت توسعه کسب و کار و مسئولیت‌های اجتماعی، پژوهشگاه صنعت نفت حمايت از شركت‌هاي دانش بنيان را در دستور كار خود قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، رئیس توسعهء کسب و کار این مجموعه گفت: اخيرا انجمنی تحت عنوان انجمن شرکت­های دانش بنیان در حوزه نفت تشکیل شده است كه توليد محصول، ارايه خدمات و حضور در بازار‌های بین المللی از ماموريت‌هاي اين انجمن بوده و در همين راستا نيز پژوهشگاه صنعت نفت با هدف ايجاد هم‌افزايي با اين شركت‌ها جلسات مشتركي را برگزار كرده است.

دکتر مهدی احمدی مروست افزود: در این راستا تفاهم نامه ای با هدف بررسي ظرفیت های همکاری ميان پژوهشگاه و شرکت­های زیرمجموعهء اين انجمن منعقد شده است.

وي با اشاره به اين كه سال جديد با عنوان پشتيباني‌ها و مانع‌زدايي‌ها نامگذاري شده است، تاکید کرد: پژوهشگاه صنعت نفت نيز با تكيه بر شعار سال و مسئولیت های اجتماعی خود تلاش خواهد كرد تا با معرفی شركت‌هاي جوانِ دانش بنيان به صنعت نفت، بستری مناسب براي اشتغال بیشتر اين جوانان فراهم آورد كه خوشبختانه در تحقق این هدف مشترک، اشتیاق دو سویه وجود دارد.

رئیس توسعهء کسب و کار پژوهشگاه صنعت نفت دو هدف اصلی را براي اين همكاري دو جانبه برشمرد و اظهار كرد: نخست آن‌كه در حوزه توسعه دانش­ در بازار داخل كشور، شرکت­های زیر مجموعه این انجمن با پژوهشگاه همکاری مشترک داشته باشند و دوم اینکه به دنبال بازار خارج از کشور هستيم تا تولید محصولات و خدمات حاصل از هم افزایی بین پژوهشگاه و شرکت‌های دانش بنیان را به بازارهای بین المللی ارائه کنیم.

ايشان تصريح كرد: در این مسير، شرکت های دانش بنیان مي‌توانند در بخش تعاملات بین المللی، به پژوهشگاه که بعنوان یک سازمان دولتی از محدودیت های ساختاری برخوردار است کمک کنند و از سوی دیگر این شرکت ها با چابکی موجود در سيستم خود، می توانند خدمات و محصولاتِ توسعه داده شدهء مشترک را به بازار­های جهانی ارائه کنند.

مروست با تاكيد بر اين‌كه 22 شركت دانش بنيان داری شرايط همكاري با پژوهشگاه مي‌باشند، گفت: در مرحله اول با 3 شرکت دانش بنيان كه می توانند فعاليت‌هاي هر سه پرديسِ سازمان را پوشش دهند مذاكرات فني و تجاري را آغاز كرده‌ايم و امیدواریم در آينده نزديك با تعاملات دو سویه، محصولات مشترک را در بازار داخل و خارج از کشور ارائه کنیم.

وی در رابطه با همکاری پژوهشگاه با شرکت­های استارت آپ و دانش بنیان اشاره کرد و گفت: دو دسته شرکت در این همکاری وجود دارند، دسته اول شرکت­ها و مجموعه ­های استارت آپی هستند که در مرکز نوآوری پژوهشگاه صنعت نفت مستقر می­شوند و با حمایت شتاب دهنده­های مستقر در این مرکز و همکاری پژوهشگاه، ایده ­های خود را به طرح­های قابل اجرا تبدیل می­کنند؛ هم اکنون چهارشتاب دهنده در مرکز نوآوری پژوهشگاه مستقر هستند که بیش از 20 استارت آپ خدمات ارائه می­دهند.

ايشان ادامه داد: دسته دوم شركت‌هاي بلوغ یافته‌ي دانش بنیان هستند كه به توليد محصول و ارايه خدمات دست يافته‌اند و از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مجوز دانش بنیان دارند و هم‌اكنون در قالب همکاری اشاره شده با پژوهشگاه در تعامل هستند.

مروست در خاتمه تصريح كرد: با توجه به اقدامات انجام شده برای ایجاد بستر همکاری ها برای تسریع امور پیش بینی مي شود تا پایان نیمه اول سال جاري با 6 شركت دانش بنیان توافقات اوليه انجام شود تا در نهايت به توليد محصول و ارايه خدمات مشترك دست يابيم.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت