ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

دكتر توفيقي در پيام آخر سال 99:

تشريح موفقيت‌هاي پژوهشگاه صنعت نفت در سالي كه گذشت

دكتر توفيقي، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت در گفتگوي اختصاصي با واحد خبر روابط عمومي، ضمن تبريك سال 1400 و آرزوي سلامتي و شادكامي براي تمام كاركنان اين مجموعه و تقدير از زحمات شبانه‌روزي همكاران، گفت: اميدوارم همانند سنوات قبل خداوند متعال به همه ما كمك نمايد تا بيش از پيش به اهدافمان در پژوهشگاه دست يابيم و سال جديد نيز همانند سال گذشته براي اين مجموعه پر خير و بركت باشد.

وي با بيان اينكه در سال 99 تلاش كرديم كه فعاليت‌هاي سازمان را بر اساس برنامه راهبرديِ تنظيم شده پيش ببريم، تصريح كرد: با تدوين اين برنامه درصدد آن بوديم كه اثربخشي فعاليت‌هاي پژوهشگاه را در صنعت افزايش دهيم و به يك تكيه‌گاه قابل اعتماد در تامين دانش فني براي بخش‌هاي مختلف صنعت تبديل شويم كه خوشبختانه در اين زمينه موفق عمل كرده‌ايم.

ايجاد زير ساخت‌هاي ايمني در شرايط بيماري كرونا

رئيس پژوهشگاه با تاكيد بر اين‌كه پژوهشگاه از جمله سازمان‌هايي بود كه در زمان بيماري كرونا با تمام ظرفيت به فعاليت‌هاي خود ادامه داد، افزود: متاسفانه اين بيماري براي مردم كشور ما در سطح ملي و پژوهشگاه تهديد مهمي به حساب مي‌آمد، از اين رو ضروري بود كه در اين زمينه اقدامات اساسي را در دستور كار اين سازمان قرار دهيم؛ چرا كه حفاظت از سرمايه‌هاي انساني به عنوان مهم‌ترين دارايي پژوهشگاه، از اهميت بالايي برخوردار است.

وي در همين راستا تصريح كرد: بخشي از فعاليت‌هاي پژوهشگاه معطوف به مقابله باكرونا و ايجاد زيرساخت‌هاي ايمني و فراهم كردن لوازم و امكاناتي شد تا كاركنان بتوانند در يك فضاي امن به فعاليت‌هاي اجرايي، مديريتي و پژوهشي خود ادامه دهند، كه در شرايطي كه بسياري از دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي كشور در اين ايام با مشكلاتي مواجه بودند، پژوهشگاه صنعت نفت با تمام ظرفيت‌ فعاليت مي‌كرد و از اين رو از تمام كاركنان و افرادي كه براي ايجاد شرايط امن تلاش كرده‌اند قدرداني مي‌كنم.

جذب اعتبارات با هدف نوسازي تجهيزات

توفيقي به نوسازي تجهيزات اين مركز در سال 99 نيز اشاره كرد و گفت: در سالي كه گذشت تلاش كرديم كه زيرساخت‌هاي دانشي، آزمايشگاهي و كامپيوتري پژوهشگاه را به روز كنيم و به همين منظور، مذاكراتي با شركت ملي نفت انجام شد و اعتبار مناسبي به اين سازمان اختصاص يافت و در اين مسير به پيشرفت‌هاي مناسبي دست يافتيم.

آغاز دو پروژه نوآوري در كسب و كار و چابك‌سازي

ايشان به دو پروژه مهم نوآوري در كسب و كار و چابك‌سازي كه در پژوهشگاه كليد خورده است اشاره كرد و گفت: اين دو موضوع كه از راهبردهاي كليدي به شمار مي‌روند به پروژه‌هاي مطالعاتي و پژوهشي تبديل شده‌اند و گزارشات ارزشمندي در اين زمينه استخراج شده است كه مبناي بسياري از اقدامات قرار خواهند گرفت و مراحل عملياتي را نيز پشت سر خواهند گذاشت.

وي تاكيد كرد: هم‌اكنون مي‌توان ادعا كرد كه در ميان پژوهشگاه‌هاي وابسته به دستگاه‌هاي اجرايي بهترين مدل كسب و كار را داريم، چرا كه اين مدل كاملا نوآورانه بوده و مبتني بر تجربيات جهاني و تجربيات سازمان‌هاي مشابه در دنيا طراحي شده است كه باعث بهبود ميزان اثر بخشي بيش از پيش فعاليت‌هاي اين سازمان خواهد شد.

ايشان با بيان اين‌كه مديريت چابكي، يكي از استراتژي‌هاي بسيار كليدي براي سازمان‌هاي مشابه پژوهشگاه محسوب مي‌شود، تصريح كرد: فرايند چابك‌سازي در قالب يك پروژه پژوهشي انجام و گزارشات آن نيز تهيه شد و به نتايج مثبتي در اين زمينه نيز دست يافته‌ايم.

وي ادامه داد: در زمينه‌چابك‌سازي، در انجام فرايندهاي سازمان تجديد نظر و بسياري از موانع را حذف كرده‌ايم و در كنار مباحث سنتي چابك‌سازي، چندين كميته را تشكيل داده‌ايم تا تصميم‌گيري در خصوص قرارداد‌ها، پروژه‌ها و طرح‌هاي ملي در همان جلسه صورت گيرد و در همين راستا يك شوراي راهبري طرح‌هاي ملي در هر پرديس تشكيل داده‌ايم تا بتوانيم موانع موجود در انجام پروژه‌ها را كاهش بخشيم.

توفيقي با تاكيد بر اين‌كه در سال 99 پژوهشگاه در چندين پروژه بزرگ و كلان كه براي برند و اثربخشي پژوهشگاه از اهميت بسيار زيادي برخوردار است حضور داشته است ، اظهار كرد: ازدياد برداشت از سه ميدان استراتژيك، طرح كك بندرعباس، همكاري با پالايشگاه اراك، مديريت خوردگي و اقدامات ديگر در منطقه عسلويه برخي از اقدامات پرديس‌ هاي سه گانه اين مجموعه مي‌باشد كه به طور حتم در سال 1400 بخش مهمي از اين پروژه‌ها به بهره‌برداري خواهند رسيد.

ارتقاء برند پژوهشگاه

وي ارتقاء برند پژوهشگاه در سال 99 را يكي از اتفاقات مهم اين سازمان برشمرد و گفت: در 25 امين نمايشگاه نفت تهران، همانند ديگر رويدادها پژوهشگاه حضور پر رنگ و قدرتمندي داشت و توانست با ارايه دستاوردها و پروژه‌هاي خود، توجه مديران و مسئولين ارشد نظام را به خود جلب كند و در ايام نمايشگاه وزير نفت چندين نوبت در غرفه پژوهشگاه به همراه مديران ارشد كشوري حاضر شدند و در مواردي، شخصا دستاوردهاي اين مجموعه را براي مهمانان تبيين كردند كه اين امر نشان از جايگاه مناسب پژوهشگاه در صنعت دارد و تمام اين اقدامات در سايه تلاش شبانه‌روزي كاركنان اين مجموعه صورت گرفته است.

افتتاح مركز نوآوري و ميزباني از دانشجويان از رويدادهاي مهم سال 99

رئيس پژوهشگاه به فعاليت‌هاي مركز نوآوري پژوهشگاه نيز اشاره كرد و گفت:اين مركز در سال 98 افتتاح شد و در سال 99 مراحل رشد خود را طي كرد و هم‌اكنون شاهد شكل‌گيري پروژه‌هاي مشترك، ميان مركز نوآوري و پژوهشگاه مي‌باشيم.

وي همچنين طرح ملي ميزباني از دانشجويان را از ديگر رويداد‌هاي مهم برشمرد و گفت: در دو ماه آخر سال 99 ، متقاضيان اين طرح از دانشگاه‌ها به 40 نفر رسيده است ؛ در اين زمينه با روساي دانشگاه‌ها مكاتبه و اين طرح را به خوبي براي آن‌ها معرفي كرده‌ايم و پيش بيني مي‌كنيم كه ظرفيت اين طرح در سال 1400 تكميل شود.

ايشان در خاتمه ورود به عرصه تجاري‌سازي با بخش‌خصوصي را از ديگر راهبرد‌هاي اين سازمان برشمرد و گفت: ما به دنبال همكاري با شركاء راهبردي خود هستيم و در اين بخش در سال 99 قرارداد و تفاهم‌نامه‌هاي بسياري را با اين شركاء منعقد كرديم كه در برخي ار فناوري‌ها اين قراردادها منجر به دريافت رويالتي نيز شد و به طور حتم اين مسير را در سال آتي ادامه خواهيم داد تا فناوري‌هاي پژوهشگاه نفوذ بيشري در صنعت داشته باشد و تمام اين اقدامات صرفا با تلاش همه‌جانبه كاركنان اين مجموعه صورت پذيرفته است.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت