پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

دکتر توفیقی در مراسم درختکاری در پژوهشگاه صنعت نفت :

توسعه فضای سبز، یکی از مسئولیت های اجتماعی سازمان است

در آستانه فرا رسيدن بهار طبيعت و به مناسبت هفته منابع طبيعي و روز درختكاري، روز شنبه 16 اسفند ماه با حضور رئيس پژوهشگاه و جمعي از مديران اين مجموعه مراسم غرس نهال در اين سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، در اين مراسم تعدادي اصله نهال توسط  رئيس پژوهشگاه و ساير حاضرين در محوطه پژوهشگاه غرس شد.

در حاشيه اين مراسم دكتر توفيقي، ضمن قدرداني از همكاران كه در جهت توسعه فضاي سبز اقدامات مناسبي را انجام داده‌اند، تصريح كرد: يكي از مهم‌ترين وظايفي كه بر عهده همه ما مي‌باشد، حفاظت محيط زيست و جلوگيري از تخريب آن است و يكي از اقداماتي كه مي توان در اين راستا انجام داد، توسعه فضاي سبز است.

وي ادامه داد: خوشبختانه روز‌ و هفته‌اي را به اين مناسبت در تقويم اختصاص داده اند و همگان در كشور بسيج مي‌شوند كه فضاي سبز را در كشور توسعه بخشند و هم‌اكنون شاهد آن هستيم كه پژوهشگاه از فضاي سبز ارزشمندي برخوردار است و اين نشان از زحمات نيرو‌هايي است كه در اين زمينه فعاليت مي‌كنند .

رئيس پژوهشگاه با بيان اين‌كه در اين مجموعه شاهد گونه‌هاي مختلف گياهي سازگار با شرايط مختلف آب و هوايي مي‌باشيم، تصريح كرد: گياهان موجود در اين مجموعه كه با تلاشِ برخي از همكاران پرورش يافته‌اند مي‌بايست به طور علمي و كارشناسي حفظ شوند چرا كه يكي از سرمايه هي پژوهشگاه فضاي سبزآن است كه خوشبختانه روز به روز در حال گسترش مي‌باشد.

ايشان تصريح كرد: وجود اين فضاي سبز باعث شده است كه اين مجموعه به يكي از زيبا‌ترين پرديس‌ها تبديل شود و اين امر از سوي ديگر به حفظ محيط زيست و داشتن هواي پاك نيز كمك مي‌كند.

وي به ايفاي نقش سازمان‌ها در زمينه مسئوليت اجتماعي اشاره كرد و افزود: به طور حتم حفاظت از محيط زيست و توسعه فضاي سبز يكي از محور‌هاي بسيار مهم در زمينه مسئوليت اجتماعي به حساب مي آيد که پژوهشگاه در حوزه‌هاي مختلف آن فعاليت مي‌كند و يكي از اين حوزه‌ها، بحث نگهداري و توسعه فضاي سبز است.

گفتني است پس از كاشت نهال در محوطه پژوهشگاه ، رئيس پژوهشگاه و سايرين از گل‌خانه اين مجموعه نيز بازديد كردند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت