:: www.ripi.ir ::

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

دكتر توفيقي، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت، روز چهارشنبه 29 بهمن ماه از آزمایشگاه­های گروه سنگ و سیال، گروه تولید و مجموعه آزمایشگاه‌های تازه تاسیس ازدیاد برداشت در پژوهشکده مهندسی نفت بازديد كرد.

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، در این بازدید، دکتر وطن پرست مسئول مجموعه جدید ازدیاد برداشتِ گروه سنگ و سیال ضمن معرفی و بیان اهداف بلند مدت این گروه در راستای پاسخگویی به نیازهای روز صنعت، به شرح مختصر روند راه‌اندازی آزمایشگاه‌ها و تجهیز آن براساس الگوهای موفق دنیا پرداخت.

در ادامه بازدید از آزمایشگاه­ها، کارشناسان و مسئولین پروژه‌ها با شرح آزمایشات جاری هر دستگاه فرآیند انجام پروژه‌های پژوهشی را تشریح نموده و چالش‌های موجود در راه‌اندازی و به روز‌رسانی دیگر دستگاه‌ها را به منظور افزایش راندمان انجام پروژه‌های آتی پژوهشکده را مطرح كردند.

بر اساس اين گزارش، دکتر شهرآبادی، رئیس پژوهشکده مهندسی نفت ضمن تشریح روند پیشرفت پروژه­های جاری پژوهشکده و میزان درآمد­زایی و صرفه اقتصادی آن برای صنعت تنگناهای موجود در راستای اخذ پروژه­های جدید همچون مشکلات مالی در تعمیر و به روز رسانی دستگاه‌ها و ترافیک کاری برخی تجهیزات دستگاهی را مطرح كرد.

در این بازدید دکتر کاظم زاده رئيس پردیس بالادستی ، ضمن ابراز تشکر از حضور رئيس پژوهشگاه و معاون پشتيباني تاکید بر موثر بودن این بازدید كرد و اظهار امیدواری نمودند که با توجه به ماهیت پژوهشی آزمایشگاه‌های جدید با تامین منابع مالی و نیز رفع مشکلات موجود بتوان قدم‌های موثری در راستای انجام پروژه های پژوهشی موفق و در آمدزایی هرچه بیشتر پردیس بالا‌دستی در آینده نزدیک برداشت.

گفتنی است در اين بازديد و در گفت و گوی رئيس پژوهشگاه با سربازان نخبه وظیفه و دانشجویان فعال در هر بخش بر هم راستایی موضوعات پروژه‌های ایشان با اهداف پژوهشی گروه‌ها تاکید شد.

درپايان اين بازديد، دکتر توفیقی با ابراز تشکر از مسئولین و پژوهشگران متولی فعالیت‌های صورت گرفته،‌ انجام این فعالیت‌ها را در راستای پیشبرد اهداف استراتژیک پژوهشگاه در اثبات توانمندی برای حل معضلات صنعت و همچنین ایجاد ارزش افزوده از طریق توسعه، به­کارگیری و بومی سازی فناوری‌های نوین موثر دانسته و هم‌افزایی نیروهای جوان و با انگیزه از جمله پژوهشگران، دانشجویان را در این زمینه اقدامی قابل تقدیر و پیشرو قلمداد كرد.