:: www.ripi.ir ::

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

در هفتهء پژوهش صورت گرفت:

تقدیر از محققین و فناورانِ پژوهشگاه صنعت نفت

مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و تقدیر از پژوهشگران پژوهشگاه صنعت نفت، با حضور رئیس، معاونان و روسای پردیس های پژوهشگاه با رعایت پروتکل های بهداشتی و حضور محدود برگزیدگان این مراسم در زمان های تعیین شده، روز سه شنبه 25 آذر در این مجموعه برگزار شد.

دكتر توفيقي، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت در اين مراسم از نقش آفرینان حوزه پژوهش و فناوری قدردانی کرد و گفت: وظيفه خود مي‌دانم كه هفته پژوهش را به تمام افرادي كه در زنجيره فعاليت‌هاي پژوهشي تلاش مي كنند تبريك گويم چرا كه انجام فعاليت‌هاي پژوهشي از یک سو توسط پژوهشگران و از سوی دیگر اهتمام به توسعه دانش و فناوري از سوی بازيگرانِ بسياري در اين عرصه انجام مي‌شود.

وي با تاكيد بر اين‌كه پژوهش يك كار گروهی است، تصريح كرد: آزمايشگاه‌ها، كارشناسان، آزمايش‌گرها، تحليل‌گران نتايج، مشاوران علمي و پشتيبانان، همگی افراد و ملزوماتی هستند كه مي‌توانند باعث ارتقاء فعاليت‌هاي پژوهشي شوند.

وی در ادامه افزود: هم اکنون مهم ترین مزیت رقابتی کشورهای پیشرو در حوزه دانش و فناوری است، از این رو زیربنای توسعه دانش و فناوری را پژوهش تشکیل می دهد و همواره بسیاری از کشورها تلاش همه جانبه خود را به کار می برند تا زیر ساخت های مناسب پژوهشی را برای نیروی انسانی خود فراهم کنند.

ایشان با تاکید بر اینکه تقدیر از تمام پژوهشگران، فناوران و تمام افرادی که در این زنجیره خدمات رسانی می کنند باید در دستور کار قرار گیرد، گفت: در شرایط تحریم و در غیاب شرکت های بزرگ تکنولوژی محور؛ خوشبختانه پزوهشگاه صنعت نفت توانست با اتکا به توان محققین خود خلائ های بسیاری را پر کرده و به نتایج مثبتی در حوزه دانش و فناوری دست یابد و روز به روز ظرفیت های انسانی خود را افزایش بخشد.

رئیس پژوهشگاه ادامه داد: بر اساس اهمیت این هفته مهم تصمیم بر آن شد، در شرایط فعلی با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی مراسم محدودی برای قدر دانی از محققین این مرکز انجام دهیم، چرا که این افراد، چرخ های پژوهشگاه و دانش و فناوری را در کشور به حرکت درآورده و در اهمیت فعالیت های محققین این مجموعه می توان به ارسال نتیجه اقدامات انجام شده از سوی متخصصین پژوهشگاه به مقام معظم رهبری و رییس جمهور اشاره کرد.

وی در خاتمه تصریح کرد: ارسال این نتایج به بالاترین مقامات کشور نشان از آن است که فعالیت های محققین این سازمان جذاب و تاثیرگذار بوده و همواره باید قدردان تلاش آنها بود.

گفتنی است در این مراسم از فناوران ، پژوهشگران ، مسئولین پروژه پژوهشی ، کارشناسان آزمایشگاه ها، آزمایشگران برتر در سه پردیس صنایع بالادستی، پایین دستی و انرژی و محیط زیست و در حوزه ستاد نیز از پشتیبانانِ فناوران برتر نیز قدر دانی شد و به رسم یادبود لوح تقدیری به این افراد نیز اهدا شد.