ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

روز چهارشبه دوم مهرماه، اولين جلسه مجمع روساي پژوهشگاه‌هاي وابسته به دستگاه‌هاي اجرايي كشور با حضور روسا و نمايندگان برخي از پژوهشگاه‌ها در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، بر اساس راي‌گيري انجام‌شده از حاضرين در اين جلسه، دكتر جعفر توفيقي، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان دبير مجمع انتخاب شد و مقرر گرديد انتخاب دبير مجمع به صورت دوره‌اي صورت پذيرد.

دكتر غلام‌حسين رحيمي، معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم در اين جلسه با بيان اين‌كه پژوهشگاه‌هاي وابسته به دانشگاه‌ها حوزه‌هاي ماموريتي مختلفي را شامل مي‌شوند، گفت: اينگونه پژوهشگاه‌ها بايد به عنوان اتاق فكر دستگاه‌هاي خود عمل كنند و اين امر را مي‌توان از مهم‌ترين كاركرد‌هاي يك مركز تحقيقاتي برشمرد.

وي به ديگر ماموريت اين پژوهشگاه‌ها نيز اشاره كرد و گفت: پژوهشگاه‌هاي وابسته به دانشگاه‌ها همواره بايد مركز تحقيق و توسعه (R&D) دستگاه‌هاي خود باشند؛ چرا كه يكي از مهم‌ترين وظايف پژوهشگاه‌ها، شناختن توانمندي‌هاي علمي و فني كشور براي رفع نياز‌هاي تخصصي و پيشرفته دستگاه‌هاي ذيربط است.

ايشان در همين راستا تصريح كرد: انجام مطالعات و تحقيقات در حوزه‌هاي مرتبط با ماموريت‌ دستگاه‌ها بدون اينكه موضوع تكراري با آنچه در دانشگاه‌ها به عنوان تحقيقات در حال انجام است دنبال شود از ديگر ماموريت‌هاي اين دستگاه‌ها محسوب مي‌شود.

وي به ساختار پژوهشگاه‌ها نيز اشاره كرد و گفت: اصولا ساختار پژوهشگاه‌ها بايد انعطاف‌پذير، سيال و دگرگون شونده باشند چرا كه با اين رشد شتاب‌دهنده دانش و فناوري‌هاي پيشرفته اگر گروه‌ها به صورت سنتي و مصوب اوليه باقي بمانند فعاليت ها به خوبي انجام نخواهد شد.

طرح ميزباني از دانشجويان منشاء ايده‌هاي جديد در حوزه نفت و گاز

همچنين دكتر توفيقي رئيس پژوهشگاه صنعت نفت در اين جلسه به طرح ملي ميزباني از دانشجويان ارشد و دكتري دانشگاه‌ها در پژوهشگاه صنعت نفت نيز اشاره كرد و گفت: اعتبارات اين طرح از شركت ملي نفت دريافت شده و قرار است در آينده نزديك از آن رونمايي شود.

وي به مزيت‌ اين طرح نيز اشاره كرد و گفت: دانشجويانی كه دانشگاه‌ها به پژوهشگاه معرفي مي‌كنند به كمك استاد راهنماي خود مي‌توانند بر روي موضوعات مورد نياز شركت نفت و يا موضوع مورد علاقه خود فعاليت كنند و اين امر می تواند منشاء ايده‌ها و طرح های جديد در حوزه نفت و گاز باشند.

ايشان اعطاء اعتبار پژوهشي (گرنت) با دانشجويان و دانشگاه‌ها را از ديگر مزيت‌هاي اين طرح برشمرد و گفت: تمام هزينه‌هاي مربوط به انجام فعاليت‌هاي مرتبط با تز دكتري و پايان‌نامه‌هاي كارشناسي ارشد به عهده پژوهشگاه صنعت نفت مي‌باشد و آن‌ها مي‌توانند از دانش محققين اين مجموعه و همچنين آزمايشگاه‌ها و تجهيزات اين مركز بهره‌مند شوند.

 

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت