پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

 

در راستاي برنامه‌هاي سومين دوره جايزه مصطفي (ص) با هدف آشنایی با تکنولوژی روز دنیا و انتقال دانش، کارگاه اصول و کاربردهای فناوری غشا و نانوفیلتراسیون، ششمين برنامه تبادل علم و فناوري، روز شنبه 18 آبان ماه توسط مدرس این دوره، Dr.Woei- Jye Lau، محقق ارشد مرکز تحقیقات پیشرفته غشایی دانشگاه UTM در واحد آموزش پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، از محورهای این کارگاه می­توان به اصول و کاربردهای فناوری غشاء در تصفیه آب و فاضلاب، پیشرفت های اخیر در زمینه فناوری­ های غشایی و تصفیه   پساب­ های صنعتی و اصول ساخت غشاء و تعیین مشخصه ­های آن اشاره کرد.

براساس این گزارش، مدرس این دوره مباحثی در خصوص غشاء و فرآیند جداسازی از غشاء و فیلتراسیون که در صنعت تصفیه آب مورد استفاده قرار می­گیرد را ارایه کرده و پارامترهای تاثیر گذار بر روی این فرآیند را تببین و تشریح کرد.

گفتنی است مراسم اعطاي سومين دوره جايزه دوشنبه آتي (20 آبان) در تالار وحدت با مهماناني از 30 كشور جهان و 100 مدعو علمي و دانشگاهي و مراسم افتتاحيه هفته جايزه مصطفي (ص) روز شنبه 18 آبان در دانشگاه الزهرا با اولين نشست استپ برگزار مي شود.

ادامه برگزاري نشست هاي استپ طي روزهاي 18 و 19 آبان انجام خواهد شد كه نشست هاي استپ، فرصتي براي تبادلات علم و فناوري است و امسال دانشگاه هايي ازجمله الزهرا(س)، صنعتي شريف، علوم پزشكي تهران، صداوسيما و 9 دانشگاه و پژوهشگاه شامل دانشگاه هاي اروميه، اصفهان، اميركبير، موسسه آيندگان، پژوهشگاه مواد و انرژي، پژوهشگاه زيست فناوري، پژوهشگاه صنعت نفت، پژوهشگاه فناوري اطلاعات و پژوهشگاه سلامت نيز در اين زمينه همكاري دارند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت