ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

اخبار انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت

با هدف شناسايي و پيش‌بيني اثرات زيست‌محيطي ناشي از اجراي طرح؛

مطالعات ارزيابي اثرات زيست‌محيطي طرح تولید کک پالایشگاه نفت امام خمینی (ره) شازند در دستور کار قرار گرفت

پروژه " ارزيابي اثرات زيست‌محيطي و تهيه گزارش EIA طرح توليد كك پالايشگاه نفت امام خميني (ره) شازند " که متقاضی آن شركت پالايش نفت امام خميني (ره) شازند است، در شورای پژوهشی پژوهشگاه صنعت نفت تصویب شد. اين پروژه يكي از زيرپروژه‌هاي طرح " انجام مطالعات، تهيه مدارك مهندسي پايه و واگذاري حق بهره‌برداري از دانش فني طرح توليد كك سوزني شركت پالايش نفت امام خميني (ره) شازند" محسوب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، از اهداف این پروژه می‌توان به شناسايي مخاطرات و پيش‌بيني اثرات زيست محيطي ناشي از اجراي طرح توليد كك در پالايشگاه نفت امام خميني (ره) شازند، كمك به كاهش اثرات سوء محيط زيستي طرح قبل از احداث و بهره برداري طرح، ارائه راهکارهاي كاهش و حذف اثرات سوء محيط‌زيستي، اخذ مجوز زيست محيطي براي شروع به فعاليت واحد توليد كك و حصول اطمينان از اجراي پروژه با رعايت ملاحظات زيست‌محيطي محيطي اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، اين مطالعات بر اساس چارچوب مصوب سازمان حفاظت محيط‌زيست براي تهيه گزارش‌هاي ارزيابي اثرات زيست‌محيطي انجام مي‌شوند. اين چارچوب مشتمل بر نه فصل است كه پس از شناسايي آيتم‌هاي مربوط به وضعيت موجود محيط‌زيست و نيز ريز فعاليت‌هاي طرح مزبور در دو فاز ساختماني و بهره‌برداري به شناسايي، پيش‌بيني و ارزيابي اثرات مثبت و منفي طرح مي‌پردازد. در نهايت با استفاده از ماتريس ارزيابي اثرات محيط‌زيستي و كمي‌سازي و امتيازدهي اثرات پيش‌بيني شده، در خصوص اجراي طرح از نظر محيط‌زيستي تصميم‌گيري مي‌شود. همچنين راه‌كارهاي كاهش و حذف آثار سوء محيط‌زيستي و نيز روش‌هاي جبراني مناسب براي كاهش آثار سوء به كارفرماي طرح پيشنهاد خواهد شد.

ارائه گزارش EIA (ارزيابي اثرات محيط‌زيستي) به اداره كل حفاظت محيط‌زيست اراك و اخذ مجوز مربوطه، حفظ كيفيت منابع محيط‌زيستي و بهره‌برداري از آنها با بيشترين بازده، فراهم‌آوري زندگي سالم و فعال براي جامعه و تأمين رفاه افراد جامعه همگام با حفظ كيفيت محيط‌زيست و ايجاد تعادل بين اهداف بلندمدت توسعه و ضرورت حفاظت از محيط‌زيست از جمله کاربردهای حاصل از این پروژه به حساب می‌آید.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت