ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

اخبار انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت

 

در شركت پالايش نفت امام خميني (ره) شازند؛

تعمير راكتور واحد آيزوماكس با دستورالعمل فنی پژوهشگاه صنعت نفت انجام شد

انجام پروژه " تدوین دستورالعمل و نظارت بر تعمیر راکتور V-632 واحد آیزوماکس شرکت پالایش نفت امام خمینی ( ره) شازند " با دانش فني پژوهشگاه صنعت نفت با موفقیت به پایان رسید.

مهندس محمدرمضان يارندي مسئول اين پروژه در گفتگو اختصاصي با واحد روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، در اين باره گفت: در سال 1395، یکی از سه راکتور آیزوماکس واحد هیدروکراکر شرکت پالایش نفت امام خمینی شازند به دلیل شکسته شدن یکی از پخش‌کننده‌های گاز سرد هیدروژن و همچنين ایجاد چهار ترک در بخش حساس نازل ورودی، از سرویس خارج شد.

وي به ويژگي‌هاي راکتورهای واحد آیزوماکس اشاره كرد و گفت: از لحاظ شرایط عملیاتی اين راكتور‌ها دارای پیچیدگی‌های ويژه‌اي مي‌باشند و با توجه به دما و فشار بالای کاری و حضور عوامل خطرناك مانند گاز هیدروژن، سولفید هیدروژن و عوامل خورنده مانند اسیدهای آلی و معدنی، همواره به عنوان یکی از پرخطرترین تجهیزات پالایشگاه محسوب مي‌شوند.

ايشان تصريح كرد: به دلیل پیچیدگی‌هاي ذكر شده، جنس بدنه راکتور از فولادهای کم آلیاژ فریتی انتخاب مي‌شود که روی آن با فولادهای زنگ‌نزن آستنیتی روکش می‌شود و به طور معمول با توجه به دما و فشار کاری، ضخامت بدنه این راکتورها بالاتر از 18cm است.

يارندي در اين زمينه افزود: بدنه این آلیاژها به مرور زمان در اثر قرارگیری در دمای بالا و همچنین حضور گاز هیدروژن دچار تردی می‌شود؛ به نحوی که انجام هیچگونه فعاليت تعمیراتی بدون رعایت نکات متالورژیکی روی این راکتورها امكان‌پذير نخواهد بود. از اين‌رو عمليات تعمير، نيازمند رعايت تمهيدات ويژه است.

وي به اقدامات موثر پژوهشگاه صنعت نفت در اين زمينه اشاره كرد و گفت: پس از مشخص شدن بروز ترک در نازل ورودی گاز سرد راکتور V-632 پالایشگاه شازند، با توجه به دو تجربه موفق پژوهشگاه صنعت نفت در تعمیر ترک مبدل حرارتی TE-601 مرتبط با راکتور آیزوماکس پالایشگاه تبریز در سال 1379 و همچنین تعمیر Top Flange راکتور پالایشگاه اصفهان، اين پروژه به پژوهشگاه صنعت نفت واگذار شد.

مدیر اين پروژه در همين زمينه تصريح كرد: علي‌رغم نظر برخی از خبرگان اين حوزه مبني بر تعویض کامل نازل ورودی، محققان پژوهشگاه صنعت نفت معتقد بودند كه با توجه به حجم بالای جوشکاری و دماي بالا، احتمال بروز ترک‌های ترد در صورت تعويض وجود دارد از‌اين رو تصميم بر آن شد نازل ورودي راكتور بر اساس دستورالعملي دقيق تعمير شود.

يارندي با بيان اين‌كه شرکت پالایش نفت شازند در اين زمينه مکاتباتی را با شرکت ژاپني سازنده راكتور نيز انجام داده است، گفت: در آن زمان شركت ژاپني مبلغی بیش از 5 میلیون دلار برای تعمیر اين راكتور از شركت پالايش نفت شازند مطالبه كرد. بر همين اساس با توجه به مشکلات عملیاتی خارج کردن راکتور از محل و لزوم انتقال آن به کارگاه و همچنین قیمت بالای پیشنهادی شرکت ژاپنی، در نهایت مقرر شد تعمیر، تحت نظارت پژوهشگاه صنعت نفت، توسط یک شرکت داخلی و بر اساس دستورالعمل تعمیراتی پژوهشگاه انجام پذیرد.

وي ادامه داد: به این منظور پروژه‌ای با عنوان "تدوین دستورالعمل و نظارت بر تعمیر راکتور V-632 واحد آیزوماکس شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند" در سال 1398 تعریف و فعالیت‌های پروژه آغاز شد.

به گفته يارندي در آغاز اجراي اين پروژه، يك دستورالعمل كارشناسي شده و جامع منطبق با آخرين استاندارد‌هاي روز دنيا و همچنين در نظر گرفتن همه نكات فني لازم الاجرا، از سوي پژوهشگاه صنعت نفت تهيه و در اختیار پالایشگاه امام خمینی شازند قرار داده شد.

ايشان تصريح كرد: پس از تعيين مجريِ تعمیرات از سوي پالایشگاه، اقدامات اجرایی پروژه از اردیبهشت‌ماه سال 1400 آغاز شد و با توجه به لزوم نظارت كامل بر فرآيند تعمير، برای اطمينان از حسن اجراي كار، در فاصله اردیبهشت‌ تا مهرماه، بطور پيوسته، همواره تعدادي از محققان گروه پژوهش خوردگی فلزات در محل پالایشگاه حضور داشته و بر فعالیت‌های اجرایی اين پروژه نظارت داشتند.

اين مسئول پروژه در خاتمه تصريح كرد: با توجه به كم نظير بودن اين اقدام، اجراي فرآيند تعمير با چالش‌هاي فني بسياري مواجه بود كه خوشبختانه با تلاش و تجربه متخصصان گروه پژوهش خوردگي، اين پروژه با موفقيت به انجام رسيد و در انتها نیز آزمون هیدرواستاتیک، در فشار طراحی (210Barg ) و در دمای 100 درجه سانتی گراد با موفقيت انجام پذیرفت و هم‌اکنون راکتور در سرویس قرار دارد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت