پژوهشگاه صنعت نفت

اخبار انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت

 

در نشست مشترک مدیران و کارشناسان دو مجموعه صورت گرفت:

بررسی زمینه های همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت توسعه صنایع بهشهر

جلسه مشترک به منظور تکمیل زیرساخت­ های تولید، ضرورت افزایش ظرفیت و چالش­های سرمایه گذاری در زمینه ماده فتی الکل، میان پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت توسعه صنایع بهشهر، روز دوشنبه 23 فروردین ماه در پژوهشگاه برگزار شد.

مهندس اکبرزاده، مدیر پروژه­های سرمایه‌گذاری شرکت توسعه صنایع بهشهر، در مصاحبه اختصاصی خود با واحد خبر روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت با بيان اين‌كه ايجاد رابطه مناسب ميان علم و صنعت در زمينه موضوع فتي الكل يكي از اهداف برگزاري اين نشست بوده است، گفت: فتی الکل یکی از مواد اصلی در صنعت شوینده است که حوزهء اصلی سرمایه گذاری مجموعه توسعه صنایع بهشهر نيز به حساب می­ آید و تحلیل­ ها و بررسی ­ها در زمينه موانع توليد اين ماده، نشان از كمبود مواد اوليه فتي الكل دارد.

وی ادامه داد: با بررسي‌هاي انجام شده به اين نتيجه رسیدیم كه این ماده، تامین کننده مواد اولیه صنعت شوینده و پایه توليد بسیاری از مواد در صنعت سیمان و آرايشي - بهداشتي است و از موضوعات با اهمیت در کشور محسوب می شود.

ایشان افزود : توليد این ماده در کشور صورت نمی­گیرد و پالم كرنل به عنوان ماده اوليه آن كه يك ماده روغني است همواره از کشورهايی نظير مالزی و اندونزی وارد می­شود، اما اخيرا با تلاش‌های صورت گرفته از سوي شرکت توسعه صنایع بهشهر موفق شدیم به صورت پايلوت اين دانه‌هاي روغني را در منطقه جنوبي كشور كاشت نمائيم.

مدیر پروژه ­های سرمایه گذاری شرکت توسعه صنایع بهشهر در همين راستا تصريح كرد: پس از کسب موفقیت در تولید این ماده اولیه، به دنبال تبدیل آن به فتي الكل بودیم، از اين رو جلسه مشتركي را با مديران و محققان پژوهشگاه برگزار كرديم تا از تجربيات اين مجموعه در زمينه توليد دانش فني در توليد فتي الكل بهره‌مند شويم كه خوشبختانه در اين جلسه به نتايج مثبت و نقاط مشترك براي سرمايه‌گذاري نيز دست يافتيم.

گفتني است در اين نشست تخصصي معاون برنامه ریزی، روسای پردیس های پایین دستی و انرژی و محیط زیست و برخي از مدیران پژوهشگاه صنعت نفت و همچنين نمايندگان گروه صنعتی بهشهر حضور داشتند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت