ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

اخبار پایین دستی پژوهشگاه صنعت نفت

 

مديرعامل شركت پالايش نفت كرمانشاه:

پژوهشگاه رکن اساسی در صنعت نفت محسوب مي‌شود

مهندس فرهاد كاوياني، مديرعامل شركت پالايش نفت كرمانشاه، در گفتگوي اختصاصي با واحد روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، به تكميل طرح توسعه اين پالايشگاه اشاره كرد و در اين‌باره گفت: در چند سال اخير تاكيد بسياري مبني بر افزايش كيفيت محصولات پالايشگاه به صورت يورو 4 و یورو۵ وجود داشته است؛ ولي از آن‌جا كه پالايشگاه كرمانشاه در حال واگذاري به بخش خصوصي بود بسياري از پروژه‌هاي كيفي‌سازي اين مجموعه كه جزو طرح‌هاي جامع مي‌باشند متوقف شده‌ بودند.

وي ادامه داد: با واگذاري پالايشگاه به بخش‌ خصوصي، اقدامات موثري در اين زمينه صورت گرفت و هيات‌مديره پالايشگاه اجراي پروژه‌هاي كيفي‌سازي را در اولويت قرار داد، بر همين اساس در ابتدا با چندين شركت خارجي درخصوص انجام اين پروژه‌ها مذاكراتي صورت گرفت كه پس از تحريم‌ها ادامه همكاري با اين شركت‌ها میسر نشد.

كاوياني با بيان‌ اين‌كه استفاده از خدمات داخل كشور با برگزاري مناقصه به منظور پروژه‌هاي كيفي‌سازي در دستور كار اين پالايشگاه قرار گرفت، تصريح كرد: يكي از شركت‌هاي حاضر در اين مناقصه پژوهشگاه صنعت نفت بود كه از قبل با توانمندي و پتانسيل اين سازمان آشنا بوديم؛ خوشبختانه در اين مناقصه پژوهشگاه نسبت به ديگر رقبا، قيمت پايين‌تري را ارايه كرد و بر اساس قيمت پايين و شناختی که از پژوهشگاه وجود داشت ،اين پروژه به پژوهشگاه صنعت نفت واگذار شد.

وي ضمن رضايت از همكاري با پژوهشگاه صنعت نفت، گفت: 9 پروژه مربوط به كيفي‌سازي محصولات به پژوهشگاه واگذار شده است كه اين واحد‌ها شامل تولید هیدروژن، تصفیه هیدروژنی نفتا، واحد ایزومریزاسیون نفتا، کاهش بنزن در بنزین، واحد تصفیه نفت و گاز، واحد آمین، بازیافت آب ترش، بازیافت گوگرد و واحد TGT است.

ايشان در همين راستا تصريح كرد: چنانچه بتوانيم قرارداد EPC این پروژه‌ها را منعقد و اجرايي نماييم ، در 3 سال آينده توان تولید محصولات یورو 5 را نيزخواهیم داشت و مي‌توان همگام با پالایشگاه‌هاي دیگر اقدامات موثري را نيز انجام داد.

وي با تاكيد بر اين‌كه درصدد هستيم در هر دو بخش افزايش ظرفيت و كيفي‌سازي محصولات اقدامات مثبتي را انجام دهيم، تصريح كرد: افزایش ظرفیت واحد تقطیر توسط شركت نارگان انجام و در ادامه داده‌هاي بدست آمده از اين شركت در اختیار پژوهشگاه صنعت نفت قرار داده شد. پژوهشگاه بر اساس اطلاعات موجود توانست پروژه های نه گانه را طراحی كند.

وي درخاتمه تصريح كرد: اميدوارم پژوهشگاه صنعت نفت در آينده نيز همانند سال‌هاي گذشته به روند اقدامات موثر خود ادامه دهد، تا اين‌كه در اين مسير نه تنها پالایشگاه كرمانشاه بلکه پروژه های سایر پالایشگاه های دیگر به شركت‌هاي خارجي واگذار نشود و از اين ظرفيت داخلي همگان بتوانند استفاده نمايند؛ چرا كه پژوهشگاه یک رکن اساسی در صنعت نفت است که هرچه قوي‌تر شود برای صنایع پالایشگاهي مفیدتر است.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت