ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

اخبار پایین دستی پژوهشگاه صنعت نفت

 

رییس پژوهشگاه صنعت نفت :

نسل جديد نانو جاذب ها در دنيا مورد توجه است

دكتر جعفر توفيقي رييس پژوهشگاه صنعت نفت به توافق نامه همكاري پژوهشگاه و شركت پالايش و پخش اشاره كرد و گفت: اين توافق نامه با موضوع توليد و بهره برداري از فناوري ANG با نانو جاذب به منظور جايگزيني با مخازن CNGميان دو شركت به امضا رسيده است. 

وي به استفاده از تكنولوژي مرتبط با گاز در خودروها اشاره كرد و گفت: اين تكنولوژي نسبت به فناوري CNG مزيت هاي بسيار زيادي را به همراه دارد، چراكه به دليل كاهش فشار از ايمني بالاتر برخوردار بوده و ميزان جذب گاز طبيعي در آن بيشتر مي باشد

توفيقي با تاكيد بر اينكه با شركت پالايش و پخش پروژه بسيار مناسبي را در دست اجرا دارند تصريح كرد: از آن جا كه در آينده، كشور ما تمركز بيشتري بر انرژي گاز طبيعي خواهد داشت و اين انرژي جايگزين نفت مي باشد بنابراين اين شركت به موضوعات راهبردي و مهمي در اين پروژه توجه كرده است.

ايشان با بيان اينكه پژوهشگاه مدتي است در زمينه اين پروژه فعاليت مي كند افزود: نيروي انساني كارآمدي در اين مجموعه در زمينه اين توافق نامه فعاليت مي كنند و از آن جا كه نسل جديد نانو جاذب ها در دنيا مطرح است، اساس اين تكنولوژي بر پايه نانو جاذب ها مي باشد.

وي با تاكيد بر اينكه ادامه اين پروژه به حمايت شركت پالايش و پخش نياز دارد گفت: اميدوارم در آينده نزديك اين پروژه را به مرز اقتصادي برسانيم و تست هاي ميداني آن را با موفقيت انجام دهيم.

 

کاهش فشار CNG در مخازن عملیاتی می شود

توافق نامه همكاري با موضوع توليد و بهره برداري از فناوري ANG با نانو جاذب به منظور جايگزيني با مخازن CNG روز جمعه ١٣ ارديبهشت ماه ميان پژوهشگاه صنعت نفت و شركت پالايش و پخش به امضا رسيد.

محمد رضايي مدير پژوهش و فناوري شركت پالايش و پخش در آيين امضا اين توافق نامه گفت: طي اين توافق قرار است كه نانو جاذبي كه توانايي جذب گاز طبيعي دارد را توسعه بخشيم و با قرار دادن آنها در مخازن CNG فشار مخزن را كاهش دهيم.

وي ادامه داد: با پايين آوردن اين فشار، هزينه ها كاهش مي يابد و استفاده از اين تكنولوژي براي مردم نيز آسان تر می شود.

ايشان بر لزوم ایجاد شرایطی برای استفاده از اين تكنولوژي تاكيد كرد و افزود: مي توان تسهيلاتي را براي مردم فراهم کرد كه از گاز طبيعي كه نسبت به بنزين و گازوييل سوخت پاك تر، ارزان تر وقابل دسترس تر مي باشد بهره مند شوند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت