ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

اخبار پایین دستی پژوهشگاه صنعت نفت

 

برگزاري کارگاه آموزشی در نمایشگاه بیست و سوم نفت و گاز،

بهره گیری از فناوري نانو با هدف ازدياد برداشت

 

پژوهشگاه صنعت نفت، كارگاه آموزشي با عنوان " كاربرد فناوري نانو در ازدياد برداشت" را در بيست و سومين نمايشگاه بين‌المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي برگزار مي‌كند.

دكتر عليمراد رشيدي رييس گروه توسعه و فناوري نانو و كربن پژوهشگاه صنعت نفت، به برگزاري اين كارگاه در ايام نمايشگاه اشاره كرد و گفت: در اين كارگاه توانمندي‌هاي چندين ساله پژوهشگاه صنعت نفت در حوزه بكارگيري فناوري نانو در ازدياد برداشت در مخازن نفتي ارايه می شود.

وي در همين راستا تصريح كرد: پژوهشگاه طرحي به كارفرمايي شركت ملي نفت و كاربري نهايي فلات قاره را از سه سال پيش در دست اجرا دارد كه قرار است در اين طرح نانو ساختار‌ها در يكي از مخازن فلات قاره با هدف ازدياد برداشت تست ميداني شوند.

رشيدي ضمن اشاره به فعاليت‌ شركت‌هاي مختلف در زمينه ازدياد برداشت افزود: تحقيقات گسترده‌اي در زمينه تزريق آب و گاز به مخازن به منظور ازدياد برداشت از سوي مجموعه‌هاي متعدد در حال انجام است از اين رو كارشناسان و محققان اين شركت‌ها با هدف اطلاع رساني و به اشتراك‌گذاشتن تجربيات در كارگاه آموزشي مورد نظر دعوت شده‌اند.

رييس گروه توسعه و فناوري نانو ادامه داد: در دنيا نانو مواد‌هاي مختلفي به منظور ازدياد برداشت استفاده ميشوند كه پژوهشگاه در تحقيقات خود مناسب‌ترين و مطلوب‌ترين نوع نانو مواد كه با شرايط مخزن‌هاي فلات قاره سازگار باشد را انتخاب كرده است.

ايشان با تاكيد بر اينكه اين نانو مواد انتخاب شده از سوي پژوهشگاه در هر شوري و دمايي شرايط پايداري دارند، گفت: برخلاف موادي كه در گذشته استفاده مي‌شد و در مخزن رسوب مي‌كرد اين مواد بسيار پايدار است و دانش آن كاملا متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت است و به عبارتي اين طرح هيچ وابستگي به كشور ديگري ندارد و از نظر مواد انتخاب شده و تكنولوژي كاملا بومي است و از توانمندي‌هاي پرديس بالادستي اين مجموعه و دانشگاه‌هاي كشور نيز در اين طرح بهره‌مند شده‌ايم.

 

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت