ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
Reload Captcha

با همكاري متخصصان پژوهشگاه صنعت نفت در دستور كار قرار گرفت؛

طرح تاييد كيفيت محصولات توليدكنندگان رنگ صنعتي داخلي


به منظور افزايش طول عمر پوشش‌هاي حفاظتي مورد استفاده در تاسيسات صنعت نفت ، طرح تأييد كيفيت محصولات توليد كنندگان رنگ صنعتي داخلي، در دستور كار گروه پژوهش پوشش پژوهشگاه صنعت نفت قرار گرفت.

حميرا شريعت پناهي، مدير گروه پژوهش پوشش پژوهشگاه صنعت نفت ضمن تاييد مطلب فوق تصريح كرد: در اين طرح ضمن نمونه‌برداري از پوشش‌هاي در حال توليد، نتايج  آزمون‌هاي كنترل كيفيت با  استانداردهاي بين المللي و معيارهاي پژوهشگاه مطابقت و نهايتا" فهرست محصولات پوششي ويژه سطوح اتمسفريك تاييد شده در سال 1395 براي ارائه به صنعت  تهيه شد.

وي با بيان اين‌كه متخصصان پژوهشگاه پس از بازديد‌هاي مختلف از سيستم ‌هاي پوششي تاسيسات و تجهيزات صنعت نفت متوجه تخريب زود‌هنگام اين سيستم‌ها در بسياري از واحد‌هاي صنعتي شدند، تصريح كرد: طول عمر متوسط سیستم های پوششی در بعضي از موارد  تا زیر 2 سال گزارش شده و  ازآن جایی که متوسط عمر مفید این سیستم ها در دنیا 10 سال مي باشد و با توجه به هزينه بالاي پوشش دهي سطوح ،  این دوره نمي تواند مورد قبول باشد.

وی به طرح تایید‌یه کیفیت محصولات تولیدکنندگان رنگ اشاره کرد و گفت : در این طرح از روش کار مشابه شرکت استرالیاییAPAS الگو گرفته شده كه گسترده ترین و موفق ترین طرح تایید رنگ دنیا را داشته و مسئوليت تاييد كيفي محصولات پوششي را در قاره اقيانوسيه به عهده دارد.

وي افزود: در این مرحله از طرح، با بیش از 80 شرکت رنگسازی مکاتبه و ضمن نمونه‌برداري از پوشش‌هاي در حال توليد، آزمون‌هاي كنترل كيفيت بر اساس استانداردهاي روز بين‌المللي، روي اين نمونه ها انجام و نتايج حاصله با معيارهاي پژوهشگاه مطابقت داده شد و نهايتا" فهرست محصولات پوششي ويژه سطوح اتمسفريك مورد تاييد تهيه گرديد.

شریعت پناهی از در دسترس بودن لیست محصولات مورد تایید پژوهشگاه صنعت نفت برای سطوح اتمسفریک در سال 1395 خبر داد و اظهار داشت: این مجموعه درصدد است لیست محصولات مورد تایید برای سطوح اتمسفریک را به طور سالیانه تهیه نموده و در فاز بعدی طرح، بررسی کیفیت محصولات پوششی برای سایر سطوح مانند سطوح داخلی فرآورد‌ه های نفتی را نیز انجام دهد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت