پژوهشگاه صنعت نفت

up oil small

پردیس پژوهش و توسعه صنایع بالادستی نفت

پردیس پژوهش و توسعه صنایع بالادستی نفت شامل سه پژوهشکده علوم زمین، مهندسی نفت و مطالعات مخازن و توسعه میادین و دو مرکز توسعه نرم‏ افزارهای بالادستی نفت و فناوری اطلاعات بالادستی نفت است. این پردیس با تکیه بر منابع انسانی دانشی، باتجربه و کارآمد و هم‏چنین تجهیزات دستگاهی مدرن و پیشرفته، با رویکرد کار گروهی، سعی دارد با انجام پژوهش ‏های بنیادی و کاربردی، مطالعات جامع، انجام خدمات علمی و آزمایشگاهی و مشاوره‏ های علمی و مدیریتی، نیازهای فناورانه صنعت نفت را در حوزه بالادستی برآورده ساخته و معضلات عملیاتی این حوزه را در کشور برطرف کند.

 

downstream photo small

پردیس پژوهش و توسعه صنایع پایین‏ دستی نفت

پردیس پژوهش و توسعه صنایع پایین ‏دستی نفت شامل شش پژوهشکده کاتالیست و نانوفناوری، توسعه فناوری‏های پالایش و فرآورش نفت، توسعه فناوری‏های فرآورش و انتقال گاز، توسعه فناوری های شیمیایی،پلیمری و پتروشیمی، توسعه فرایند و فناوری تجهیزات و هم‏چنین مرکز پژوهش و توسعه فناوری‏های نفت کرمانشاه است. این پردیس، یکی از نقش ‏آفرینان اصلی تولید و صدور علم و فناوری در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در کشور و در منطقه به شمار مي‌رود که در تولید ثروت و رشد اقتصاد مبتنی بر دانایی، نقش ارزنده‌اي داشته است..

 

Energy small

پردیس پژوهش و توسعه انرژی و محیط زیست

پردیس پژوهش و توسعه انرژی و محیط زیست شامل سه پژوهشکده محیط زیست و بیوتکنولوژی، حفاظت صنعتی و توسعه و بهینه ‏سازی فناوری‏های انرژی و گروه پژوهشی تجزیه و ارزیابی مواد است که با اجرای طرح‏های پژوهشی و توسعه‏ ای، در مسیر کسب و بومی‏ سازی دانش فنی برای صنعت نفت و نیز رفع معضلات صنعتی در حوزه‏ های انرژی، حفاظت صنعتی، محیط زیست و بیوتکنولوژی گام بر می‏دارد. هم ‏اکنون نیز این پردیس تبدیل جزیره سیری به یک جزیره سبز را بر عهده گرفته و در منطقه عسلویه نیز اجرای پروژه تعیین مقدار آلاینده ‏ها و مدل ‏سازی هوای منطقه را عهده‌دار است.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت