مراسم روز درختکاری در پژوهشگاه صنعت نفت

مراسم روز درختکاری در پژوهشگاه صنعت نفت

به مناسبت فرا رسیدن هفته منابع طبیعی، روز چهارشنبه 23 اسفندماه آئین نهال کاری با حضور رييس، معاونين و جمعی از كاركنان پژوهشگاه صنعت نفت در اين مجموعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، دکتر توفیقی در این مراسم با بیان این‌که امروزه محیط زیست یکی از بزرگترین دغدغه های جوامع است، گفت: یکی از مهم ترین موضوعاتی که در توسعه پایدار همواره مورد توجه قرار دارد مسائل مربوط به آسیب های محیط زیستی مانند جنگل ها و منابع طبیعی و راهکارهای مقابله با آن و حفظ سرمایه های موجود است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین رسالت های همه سازمانها مسئولیت اجتماعی است افزود: پژوهشگاه صنعت نفت هم از این قاعده مستثنی نیست و در کنار ماموریت اصلی که در قبال صنعت بعهده داریم، این حرکت نمادی از احساس مسئولیت سازمان در بخش مسئولیت های اجتماعی است.

تفاهم‌نامه همكاري پژوهشگاه صنعت نفت و پژوهشگاه نيرو

تفاهم‌نامه همكاري پژوهشگاه صنعت نفت و پژوهشگاه نيرو

 

روز شنبه 19 اسفند‌ماه تفاهم‌نامه همكاري بين پژوهشگاه صنعت نفت و پژوهشگاه نيرو با حضور دكتر جعفر توفيقي و دكتر محمد صادق قاضي‌زاده روساي پژوهشگاه‌ها به امضاء رسيد.

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، سابقه طولاني اين دو پژوهشگاه در حوزه انرژي، محيط زيست، شيمي، متالوژي، سيكل‌هاي حرارتي و نرم‌افزار‌هاي مرتبط، فراهم‌كننده زمينه‌هاي اين تفاهم‌نامه بوده و با هدف بهره‌گيري از توان‌مندي‌ها و استفاده بهينه‌ از امكانات، تجهيزات و توان فني طرفين مورد امضاء قرار گرفته است.

از اهداف اين تفاهم‌نامه مي‌توان به مشاركت در شوراي راهبردي تحقيقات و فناوري بخش‌هاي مختلف نفت و نيرو، هم‌بست انرژي، آب و مواد غذايي اشاره كرد.

اين گزارش مي افزايد، اجراي طرح‌هاي مديريت كربن و استفاده از مكانيزم‌هاي بين‌المللي مديريت كربن در توسعه و انتقال فناوري‌هاي مورد نياز كشور و توسعه گل‌خانه‌ها مبتني بر بازيافت حرارت از ديگر محور‌هاي اين تفاهم‌نامه‌ مي‌باشد.

گفتني است اين تفاهم نامه كه همكاري و اجراي پروژه‌هاي مشترك تحقيقاتي – كاربردي و پايلوت‌هاي مورد نياز در زمينه‌هاي توسعه فناوري‌هاي انرژي‌هاي تجديد‌پذير ، كاهش فلر، توربين‌هاي انبساطي، برقي كردن مصارف خودرو‌ها به ويژه در شهر‌هاي بزرگ و توسعه سيستم‌هاي برق اضطراري را در بر مي‌گيرد در ده ماده براي مدت چهار سال مورد انعقاد قرار گرفته است.

 

پژوهشگاه صنعت نفت 4 رتبه برتر را به خود اختصاص داد

پژوهشگاه صنعت نفت 4 رتبه برتر را به خود اختصاص داد

در هشتمين جشنواره پژوهش و فناوري صنعت نفت؛

پژوهشگاه صنعت نفت 4 رتبه برتر را به خود اختصاص داد

دكتر فلور شايق، رييس فناوري و نوآوري پژوهشگاه صنعت نفت، با بيان اين‌كه هشتمين جشنواره پژوهش و فناوري نفت در سال 1396 با تحولات بسياري نسبت به سال‌هاي پيشين برگزار شد، گفت: بازنگري دستورالعمل جشنواره و شاخص‌هاي انتخاب برترين‌هاي عرصه پژوهش و فناوري، پياده‌سازي سامانه بارگذاري مستندات داوطلبان و ارزيابي اين افراد به صورت الكترونيكي در سامانه جامع اطلاعات نفت و برگزاري در محيط عملياتي در منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس سه ويژگي برجسته اين دوره نسبت به ادوار پيشين مي‌باشد.

وي به تعداد شركت كنندگان در اين جشنواره اشاره كرد و افزود: در هشتمين دوره جشنواره پژوهش و فناوري وزارت نفت بيش از 790 نفر در چهار حوزه پژوهشگر، فناور، كارشناس و پروژه پژوهشي برتر در سامانه ثبت‌نام كردند كه در همين راستا تعداد 15 نفر از پژوهشگران پژوهشگاه صنعت نفت در سه حوزه پژوهشگر، فناور و پروژه پژوهشي مدارك خود را در سامانه بارگذاري كرده و مورد ارزيابي قرار گرفته‌اند.

شايق در همين راستا ادامه داد: از دو نفر پژوهشگر برتر وزارت نفت در حوزه فني، هر دو نفر از پژوهشگاه صنعت نفت و از سه نفر فناور برتر، يك نفر از پژوهشگاه صنعت انتخاب شد و پروژه پژوهشي برتر وزارت نفت نيز به اين سازمان اعطاء شد.

بر همين اساس سپهر صديقي از پرديس پايين‌دستي و فرهاد خوشبخت ار پرديس بالا‌دستي به ترتيب رتبه اول و دوم پژوهشگر برتر، فهميه نادري نيز رتبه دوم فناور برتر وزارت نفت و پروژه مدلسازي سه‌بعدي حوضه‌هاي رسوبي خليج فارس و درياي عمان رتبه اول پروژه پژوهشي برتر را در اين جشنواره به خود اختصاص دادند.

گفتني است امسال پژوهشگاه در حوزه كارشناس پژوهشي شركت كننده نداشته است و در رابطه با مركز پژوهشي برتر نيز مقرر شد كه انتخاب مراكز بصورت دو سالانه انجام شود، بنابراين امسال منتخبي اعلام نگرديد.

جايگاه زنان در كشور بسيار ارتقاء پيدا كرده است

جايگاه زنان در كشور بسيار ارتقاء پيدا كرده است

رييس پژوهشگاه در مراسم ميلاد حضرت فاطمه (س):

جايگاه زنان در كشور بسيار ارتقاء پيدا كرده است

جشن ميلاد دخت گرامي نبي مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر با حضور رييس، معاونان، روساي پرديس‌ها و جمعي از كاركنان پژوهشگاه صنعت نفت روز سه‌شنبه 15 اسفند‌ماه در مركز همايش‌هاي بين‌المللي اين مجموعه برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت در اين مراسم دكتر جعفر توفيقي رييس پژوهشگاه، ضمن تبريک اين ميلاد فرخنده، به جايگاه و منزلت ويژه بانوان در جامعه تاكيد كرد و گفت: بسياري از بانوان علاوه بر وظيفه مادري، در عرصه‌هاي فرهنگي، اجتماعي و سياسي بسيار فعال عمل مي‌كنند.

وي در همين راستا تصريح كرد: بعد از انقلاب جايگاه زنان در كشور بسيار ارتقاء پيدا كرده است و اين امر را مي‌توان در زمينه‌هاي مختلف اجتماعی شاهد بود، به طوري كه قبل از انقلاب محدوديت‌هاي بسياري براي بانوان وجود داشت ولي امروزه خوشبختانه شاهد پيشرفت اين قشر از جامعه در كشور هستيم.

دكتر توفيقي با اشاره به اين‌كه بانوان همواره به نحوي مطلوب وظايف اجتماعي خود را انجام مي‌دهند، افزود: بانوان به عنوان نيمي از جمعيت فعال كشور محسوب مي‌شوند و همواره شاهد نقش موثر آن‌ها در جامعه هستيم واميد است ورز به روز عرصه فعاليت‌هاي اين قشر در جامعه گسترده شود.

گفتني است در اين مراسم با اجراي برنامه‌هاي متنوعي نظير موسيقي، گروه تواشيح و نماهنگ‌هاي توليدي روابط‌عمومي پژوهشگاه، اين روز فرخنده گرامي داشته شد.

 

ششمین بزرگداشت مقام شهید گمنام در پژوهشگاه صنعت نفت

ششمین بزرگداشت مقام شهید گمنام در پژوهشگاه صنعت نفت

  

به همت شورای فرهنگی و پایگاه علمی تخصصی بسیج شهید دکتر چمران پژوهشگاه صنعت نفت، ششمین سالگرد بزرگداشت مقام والای شهید گمنام ، روز یکشنبه 6 اسفند ماه با حضور مدیران و کارکنان این سازمان در مسجد " شهدای صنعت نفت" برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، حجت الاسلام پناهیان ضمن برشمردن فضایل اخلاقی و منزلت شهدا نزد خداوند متعال ، فداکاری و ایثار را از مهمترین خصیصه این افراد خواند و گفت : آنها مشتاق چیزی هستند که خداوند باری تعالی در آن دنیا برای آن­ها در نظر گرفته است و بدون هیچ چشم داشتی جان خود را بذل می کنند.

در ادامه، مدیران و کارکنان حاضر در این مراسم با حضور بر مزار شهید جاوید، با اهدای گل و فاتحه، به مقام شامخ شهدای عظیم الشان هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کردند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


  instagram

کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت