ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
سه شنبه, 02 خرداد 1396

همایش بین المللی انتقال تکنولوژی در پژوهشگاه صنعت نفت

با همکاری کمیته جوانان صنعت نفت ایران در شورای جهانی نفت برگزار شد؛

همایش بین المللی انتقال تکنولوژی در پژوهشگاه صنعت نفت

 

 

اولین گردهمایی بین المللی انتقال تکنولوژی در صنعت نفت و گاز روز چهارشنبه 20 اردیبهشت ماه با همکاری کمیته جوانان صنعت نفت ایران در شورای جهانی نفت و پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، در اين گردهمايي كه در مركز همايش هاي بين‌المللي پژوهشگاه برگزار شد، متخصصان داخلي و خارجي از کشورهای ایتالیا، روسیه و هلند حضور داشتند و در بخش‌هايي از اين مراسم نيز سخنراني كردند.

بر اساس اين گزارش، این گردهمایی شامل سه پنل تخصصی بوده که در پنل اول " نقش کمیته جوانان صنعت نفت ایران در شورای جهانی نفت در انتقال تکنولوژی" مورد بحث و بررسي قرار گرفت و تاسیس دبیرخانه دائمی گردهمایی انتقال تکنولوژی با همکاری کمیته جوانان صنعت نفت ایران در پژوهشگاه صنعت نفت و انجام پروژه مشترک با این کمیته، از ديگر موضوعات پيشنهاد شده در اين پنل بود.

اين گزارش مي‌افزايد در پنل دوم که برای اولین بار در ایران همه سخنرانان از بانوان بودند، به نقش بانوان در انتقال تکنولوژی: راه حلی برای برای ارتقای موقعیت بانوان در صنعت نفت و گاز ایران، پرداخته شد.

روش‌های ازدیاد برداشت و تکنولوژی‌های نوین و اساسی در این حوزه، موضوع پنل آخر بود که در آن دکتر عمادی عضو عالی کمیته ملی ایران در شورای جهانی نفت، دکتر رسایی عضو هیئت علمی انستیتو نفت دانشگاه تهران، دکتر بهروز عضو هیئت علمی پردیس بالا دستی پژوهشگاه صنعت نفت، پروفسور فابیو اینزولی رئیس دانشکده انرژی دانشگاه پلی تکنیک میلان و پروفسور آلبرتو گواجنینی رئیس دانشکده مهندسی محیط زیست دانشگاه پلی تکنیک میلان سخنراني كردند.

گفتني است این گردهمایی با اهدای لوح تقدیر از سوی کمیته جوانان صنعت نفت ایران در شورای جهانی نفت به کار خود پایان داد و درپایان، تور تخصصی بازدید از پژوهشگاه صنعت نفت برای میهمانان خارجی برگزار شد.

توسعه تولید لوله های کامپوزیتی مورد نیاز صنعت نفت و گاز

با امضاء تفاهم نامه پژوهشگاه و بخش خصوصی انجام گرفت؛

توسعه تولید لوله های کامپوزیتی مورد نیاز صنعت نفت و گاز

 

 

در چهارمین روز نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تفاهم نامه همکاری بین پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت تولیدی صنعتی فراسان به امضا رسید.

دکتر منصور بزمی، معاون فناوری پژوهشگاه صنعت نفت درحاشیه امضا این تفاهم نامه گفت: اولین پروژه نصب لوله نفت خام کامپوزیتی به طول 15 کیلومتر در مناطق نفتخیز جنوب ، سال گذشته توسط پژوهشگاه اجرا شد و این تفاهم نامه در راستای گسترش این پروژه به امضا رسیده است.

وی با اشاره به این مطلب که شرکت فراسان از شرکت های مهم درزمینه تولید لوله و قطعات کامپوزیتی است ، موضوع تفاهم نامه را همکاری مشترک در زمینه "تولید لوله های کامپوزیتی مورد نیاز صنعت نفت و گاز و قطعات کامپوزیت برای دکل ها و سایر نیازمندی های صنعت" عنوان نمود و ابراز امیدواری کرد این همکاری مشترک، منجر به تجاری سازی و تولید انبوه در این زمینه شود.

وی افزود استفاده از این نوع لوله ها در سیالات هیدروکربنی، باعث کاهش هزینه خوردگی و نگهداشت خطوط لوله می شود..

نماینده شرکت فراسان در ادامه، ضمن ابراز خرسندی از انعقاد این تفاهم نامه اظهار داشت: بعد از بازدیدها و مذاکرات متعدد از سوی متخصصین و کارشناسان پژوهشگاه، زمینه های انعقاد این تفاهم نامه مهیا شد.

معاون فناوری پژوهشگاه صنعت نفت نیز انعقاد این تفاهم نامه را آغاز یک همکاری بلند مدت دانست و ابراز امیدواری کرد که توسعه کاربرد کامپوزیت ها در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، سرلوحه تولید و ارائه محصولات جدید به این صنعت عظیم در کشور قرارگیرد

از تعامل علمی و پژوهشی با پژوهشگاه خرسندیم

رییس دپارتمان انرژی دانشگاه ميلان در حاشیه تفاهم نامه با پژوهشگاه نفت :

از تعامل علمی و پژوهشی با پژوهشگاه خرسندیم

 

 

فابیو اینزولی، رییس دپارتمان انرژی دانشگاه پلي تكنيك ميلان ضمن ابزاز خرسندی از امضا تفاهم نامه پژوهشگاه گفت: با عقد اين تفاهم نامه، ديدگاه جديدي براي دانشگاه ميلان و تعاملات آتي اين دانشگاه و پژوهشگاه در زمينه صنعت نفت و گاز فراهم خواهد شد.

وی با بيان اينكه دانشگاه پلي تكنيك ميلان ارتباطات گسترده اي با بسياري از دانشگاهاي ايران دارد گفت: بسيار خرسنديم كه با مركز تحقيقاتي همچون پژوهشگاه تعاملات علمي و پژوهشی داشته باشيم و با توجه به تحقيقاتي كه انجام شده است آينده اين تفاهم نامه را مثبت ارزيابي مي كنيم.

"فابیو اینزولی"، با تاكيد بر اينكه همكاران ايتاليايي اين دانشگاه در خصوص فعاليت هاي اين مجموعه اطلاعات گسترده اي را ارايه داده اند گفت: توانايي، امكانات و نيروي انساني موجود در پژوهشگاه صنعت نفت بستر مناسبي را براي بسياري از همكاري‌ها ايجاد خواهد كرد و تمركز اين دانشگاه بيشتر بر روي موضوعات بالادستي و انرژي و محيط زيست خواهد بود.

گفتنی است پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه پلي تكنيك ميلان روز سه شنبه 19 اردیبهشت ماه در محل بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت تهران تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

تفاهم نامه همکاری پژوهشگاه صنعت نفت با دانشگاه میلان

 

در روز پاياني بيست و دومين نمايشگاه نفت تهران، تفاهم نامه‌اي بين پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه پلي تكنيك ميلان به امضاء رسيد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، اين تفاهم نامه كه با همكاري كميته ملي جوانان صنعت نفت در شوراي جهاني نفت به امضاء رسيد، سه حوزه بالا دستي، پايين دستي و انرژي و محيط زيست را در بر مي‌گيرد.

بر اساس اين گزارش دانشگاه ميلان ، يكي از دانشگاهاي معتبر اروپا است که با بسياري از دانشگاه هاي ايران همكاري مي كند و مطالعات مخزن، ازدياد برداشت و بهبود برداشت و افزايه هاي شيميايي مرتبط با حفاري از ديگر موضوعات اين تفاهم نامه است.

گفتنی است، تحقيقات مشترك، پيگيري مباحث آموزشي، انتقال دانشجو از هر کشور به مراكز پژوهشي براي تربيت رشته هايمختلف در سطحPhD از ديگر مفاد اين تفاهم نامه به حساب مي آيد.

 

عملیاتی شدن فعالیت های پژوهشی در حوزه دریا

مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره عنوان کرد

عملیاتی شدن فعالیت های پژوهشی در حوزه دریا

 

 

در حاشیه امضاء تفاهم نامه پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت نفت فلات قاره ایران ، حمید بورد مدیر عامل این شرکت، این تفاهم نامه را مقدمه انعقاد قراردادهای بزرگ پژوهشی دیگردانست وگفت: امروز این تفاهم نامه با محتوای عملیاتی شدن فعالیت های پژوهشی در حوزه دریا بین این دو مجموعه به امضا رسید و امیدواریم که نتیجه آن، برکات و نعمات بزرگ برای صنعت و کشور باشد.

بورد ادامه داد : در حوزه دریا به دلیل حضور مستمر کشورهای خارجی، فعالیت های گسترده و پیچیده تری نسبت به خشکی صورت میگیرد که امیدواریم به کمک پژوهشگاه صنعت نفت این مشکلات را مرتفع سازیم.

وی با بیان اینکه موضوعات پژوهشی کسترده ای در حوزه دریا وجود دارد که می توان با کمک پژوهشگاه آنها را حل کرد افزود: ماحصل توافقی که با پژوهشگاه انجام شده،  تشکیل کارگروهی اجرایی است و قراراست پرو ژه های عملیاتی منتج شده از این کارگروه به زودی اجرایی شوند.

خاطرنشان می شود این تفاهم نامه همکاری بین شرکت نفت فلات قاره ایران و پژوهشگاه صنعت نفت، دربیست و دومین نمایشگاه نفت و گاز روز سه شنبه 19 اردیبهشت در محل غرفه این مجموعه به امضا رسید.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت