جعفر توفیقی، رئیس کمیسیون دائمی هیئت امنای پژوهشگاه صنعت نفت شد

جعفر توفیقی، رئیس کمیسیون دائمی هیئت امنای پژوهشگاه صنعت نفت شد

با حکم معاون وزیر نفت

جعفر توفیقی، رئیس کمیسیون دائمی هیئت امنای پژوهشگاه صنعت نفت شد

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری در حکمی، جعفر توفیقی را به عنوان رئیس کمیسیون دائمی هیئت امنای پژوهشگاه صنعت نفت منصوب کرد.

به گزارش شانا، در حکم حبیب‎اله بیطرف خطاب به توفیقی آمده است: «نظر به مراتب علمی و سوابق مدیریتی جنابعالی و به استناد ماده «۶» آیین‎نامه داخلی هیئت امنای پژوهشگاه صنعت نفت و همچنین اختیارات تفویضی از جانب وزیر محترم نفت و رئیس هیئت امنای پژوهشگاه، به موجب این حکم به مدت چهار سال به عنوان «رئیس کمیسیون دائمی هیئت امنای پژوهشگاه صنعت نفت» منصوب می‎شوید. امید است با اتکال به الطاف خداوند متعال در انجام امور محوله موفق و موید باشید.»

بر اساس این گزارش، بررسی کارشناسی موضوعاتی که از سوی هیئت امنا، رئیس پژوهشگاه یا هر یک از اعضای هیئت امنا ارجاع می‎شود، بررسی بودجه تفصیلی پژوهشگاه به منظور طرح در هیئت امنا، بررسی ساختار تشکیلاتی پژوهشگاه، ارزیابی گزارش عملکرد سالانه پژوهشگاه و تجزیه و تحلیل آن به منظور تهیه گزارش توجیهی از عملکرد پژوهشگاه برای استحضار اعضای هیئت امنا از جمله وظایف کمیسیون دائمی هیئت ا منای پژوهشگاه صنعت نفت است.

کارگاه آموزشی شناسایی مخاطرات شغلی برگزار شد

کارگاه آموزشی شناسایی مخاطرات شغلی برگزار شد

 

با همت واحد آموزش و تجهیز نیروی انسانی؛

کارگاه آموزشی شناسایی مخاطرات شغلی برگزار شد

دوره آموزشی شناسایی مخاطرات شغلی سرمایه ­های انسانی پژوهشگاه صنعت نفت با هدف صیانت از سرمایه انسانی، در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 20 الی 21 شهریورماه توسط دکتر مظلومی در واحد آموزش پژوه این سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، این دوره آموزشی که در راستای استراتژی سازمان و نتیجه همکاری تیمی واحد­های آموزش و واحد HSE برگزار شده، آنالیز شغلی، شناسایی دقیق وظایف و زیر وظایف مشاغل، مدیریت مخاطرات شغلی و پیامدهای هر مرحله با روش Job Hazard Analysis را مورد بررسی قرار داده است.

همچنین با توجه به گروه مخاطبين اين دوره و تخصصی بودن موضوع، به منظور انتقال دانش و تکمیل برگه کار مربوطه، رویکرد منتورشیپ استفاده شده و چگونگی ادامه مسیر پروژه با توجه به ویژگی و ماهیت متفاوت فعالیت ها تشریح شده است.

با برگزاری این دوره آموزشی، تیم شناسایی مخاطرات شغلی پژوهشگاه (JHA)، در قالب زمانبندی ارائه شده می تواند نسبت به پیاده سازی پروژه مذکور و دستیابی به نتایج مطلوب اقدام نماید.

گفتنی است این دوره آموزشی به پیشنهاد واحد HSE به مدت دو روز برای روسای پژوهشکده‌ها و گروه‌ها و همچنین روسای واحد های ستادی برگزار شد.

ال ان جي، زمينه‌ساز توسعه همكاري با شركت چيني فورچون

ال ان جي، زمينه‌ساز توسعه همكاري با شركت چيني فورچون

 

دكتر بزمي، معاون فناوري و امور بين‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت در اولين همايش جدا‌سازي كرايوژنيك هوا و ميني ال ان جي به پيشينه صنعت ال ان جي اشاره كرد و گفت: اولين واحد ال ان جي در سال 1964 در كشور الجزاير براي صادرات ال ان جي به كشور فرانسه به بهره‌برداري رسيد و در حال حاضر 70 كارخانه مايع‌سازي در دنيا وجود دارد كه حدود 300 ميليون تن ال ان جي توليد مي‌كنند.

وي در همين راستا تصريح كرد: با توجه به برنامه اي كه در اين زمينه طراحي شده است قرار است كه ميزان توليد ال ان جي تا سال 2030 به 700 ميليون تن در سال برسد و هم‌اكنون سه كشور قطر، مالزي و استراليا بزرگ‌ترين صادركنندگان ال ان جي در دنيا محسوب مي‌شوند.

معاون فناوري و امور بين‌الملل پژوهشگاه ، به برنامه‌هاي اصلي وزارت نفت در زمينه LNG نيز اشاره كرد و گفت: گاز‌رساني به مناطق صعب‌العبور كه امكان گاز‌رساني از طريق خط لوله گاز ميسر نمي‌باشد، صادرات گاز از طريق ال ان جی صورت مي‌پذيرد.

بزمي پژوهشگاه صنعت نفت را يكي از مراكز مهم در زمينه بكارگيري از فناوري ال ان جي دانست و گفت: اين سازمان از 7 سال پيش همكاري‌هاي متعددي را در زمينه اين فناوري با شركت ملي گاز ايران آغاز كرده است و در همين راستا پروژه‌هاي مختلفي تعريف و در حال اجرا مي‌باشد.

معاون فناوري پژوهشگاه ادامه داد: عمده تمركز پژوهشگاه در زمينه توسعه فناوري‌هاي واحد‌هاي مايع‌سازي و تصفيه گاز براي ورود به واحد‌هاي ال ان جي مي‌باشد كه در اين زمينه پيشرفت‌هاي بسيار خوبي نيز حاصل شده است.

گفتني است در حاشيه اين همايش تفاهم نامه‌اي ميان پژوهشگاه صنعت نفت و شركت چيني در زمينه اجراي پروژه‌هاي ال ان جي و نيز واحد‌هاي جدا‌سازي هوا در ايران به امضاء رسيد.

خاطر نشان مي‌شود اين همايش كه در مركز همايش‌هاي بين‌المللي پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد مدير عامل شركت آريانا پتروتوان، مديرعامل شركت چيني فورچون و مدير پژوهش و فناوري شركت ملي گاز و مديران شركت‌هاي خصوصي و اساتيد دانشگاه‌ها نيز حضور داشتند.

برگزاری مراسم ویژه دهه اول ماه محرم

  برگزاری مراسم ویژه دهه اول ماه محرم

 

در مسجد شهدای نفت پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد

برگزاری مراسم ویژه دهه اول ماه محرم

همزمان با فرا رسیدن محرم الحرام، ماه سوگواری در رثای شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدلله الحسین و یاران وفادارش، ویژه برنامه ­های این ایام در مسجد "شهدای نفت" پژوهشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، در این مراسم جمع کثیری از مدیران و کارکنان این مجموعه با قرائت زیارت عاشورا و مداحی و عزاداری، آیین و مناسک اولین روز از دهه اول این ماه را بجا آوردند.

گفتنی است این مراسم فرهنگی از 20 الی 27 شهریورماه همه روزه در ساعات اولیه روز در مسجد پژوهشگاه برگزار خواهد شد.

بهره برداری از ظرفیت نیروهای نخبه کشور

بهره برداری از ظرفیت نیروهای نخبه کشور

 

با توسعه همکاری با صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران صورت می گیرد؛

بهره برداری از ظرفیت نیروهای نخبه کشور

دكتر فلور شايق، رييس فناوري و نوآوري پژوهشگاه صنعت نفت در گفتگوي اختصاصي با روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت بر توسعه همكاري‌هاي دوجانبه ميان پژوهشگاه صنعت نفت و صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران اشاره كرد و گفت: با توجه به سياست‌هاي رئيس پژوهشگاه در برقراري تعاملات بيشتر با بازيگران عرصه نوآوري و فناوري و همچنين پس از برگزاري جلسات متعدد معاونت فناوري با صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران، تفاهم‌نامه‌اي تنظيم شد تا از اين طريق توان علمي و فناوري پژوهشگران ارتقاء يابد.

شايق در همين راستا تصريح كرد: صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران در راستاي توليد علم، فناوري و تجاري‌سازي و بهره‌مندي مضاعف از نتايج حاصل از طريق كمك‌ها، خدمات حمايتي و مادي و معنوي به پژوهشگران و فناوران پايه‌گذاري شده است.

رييس فناوري و نوآوري پژوهشگاه در زمینه تفاهم‌نامه‌ ای كه اخيرا ميان اين دو سازمان به امضا رسيده‌ است اشاره تصریح کرد: امضاي تفاهم‌نامه پژوهشگاه صنعت نفت با صندوق حمايت از پژوهشگران و فناوران مسير جديدي است كه در راستاي آن پژوهشگران و نخبگان مي‌توانند در راستاي طرح‌هاي پژوهشي پژوهشگاه موضوعات تحقيقاتي موردنياز صنعت را دنبال نمايند و سطح علمي خود را ارتقاء بخشند و پژوهشگاه كه در حال حاضر امكان استخدام نيروهاي جديد را ندارد نيز از پتانسيل نيروهاي نخبه در جهت پيش‌برد طرح‌هاي تحقيقاتي خود بهره‌مند گردد.

وي به محور‌هاي اساسي اين تفاهم‌نامه نيز اشاره كرد و گفت: همكاري در زمينه اجراي تحقيقات و پژوهش در صنعت نفت شامل طرح تحقيقاتي، طرح پسادكتري و رساله دكتري در راستاي سياست‌ها و اولويت‌هاي تحقيقاتي اعلام شده توسط پژوهشگاه مطابق سياست‌ها و ضوابط صندوق و امكان بهره‌گيري از امكانات تحقيقاتي هر يك از دو طرف را مي‌توان يكي از مهم‌ترين محور‌هاي اين تفاهم نامه برشمرد.

شايق ادامه داد: ثبت بين‌المللي اختراعات در حوزه تحقيقاتي نفت، حمایت از برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي ملي و بين‌المللي در داخل كشور در حوزه تحقيقاتي صنعت نفت مطابق ضوابط صندوق را مي‌توان از ديگر محور‌هاي اين تفاهم‌نامه امضا شده دانست.

ايشان با بيان اين‌كه افزون بر سه محور ياد شده، ساير زمينه‌هاي مورد حمايت صندوق، با عنوان چتر حمايتي صندوق نيز قابل بهره‌برداري مي‌باشد افزود: از موارد برجسته چتر حمايتي صندوق مي‌توان به اعطاي گرنت پژوهشي، اعطاي گرنت سينرژي، اعطاي گرنت آغاز، حمايت از رساله‌هاي دكتري، و حمايت از طرح‌هاي پژوهشي در همكاري با سازمان‌هاي بين‌المللي شامل بنياد پژوهش بنيادي روسيه (RFBR)، موسسه بين‌المللي تحليل كاربردي سيستم‌ها (IIASA)، شوراي جهاني پژوهش (GRC)، بنياد بين‌المللي علوم طبيعي چين (NSFC)، بنياد پژوهش آلمان (DFG)، و آكادمي علوم چين (CAS) را نام برد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


rss aparat instagram linkedin

کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت