ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
چهارشنبه, 01 آذر 1396

روند پيشرفت‌ پروژه هاي مشترك پژوهشگاه صنعت نفت و شركت ملي نفتكش ايران بررسي شد

در ادامه قرارداد پژوهشگاه صنعت نفت و شركت ملي نفتكش ايران؛

روند پيشرفت‌ پروژه هاي مشترك بررسي شد

 

 

پژوهشگاه صنعت نفت و شركت ملي نفتكش ايران روز سه‌شنبه 23 آبان ماه با هدف بررسي روند پيشرفت پروژه ميان دو مجموعه در زمينه "روش‌هاي نوين و ارايه راهكار عملي جهت بهبود و ارتقاء كيفيت سوخت بانكرينگ و كاهش آلاينده‌ها" جلسه‌اي مشترك در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار كردند.

دكتر جعفر توفيقي، رييس پژوهشگاه صنعت نفت، به اهداف برگزاري اين نشست مشترك اشاره كرد و گفت: پژوهشگاه صنعت نفت و شركت ملي نفتكش ايران چندي پيش با هدف انجام خدمات بررسي روش‌هاي نوين و ارايه راهكار عملي جهت بهبود و ارتقاء كيفيت سوخت بانكرينگ و كاهش آلاينده‌ها قرارداد همكاري امضاء كرده‌اند و از آنجايي كه شركت ملي نفت‌كش مجموعه‌اي حايز اهميت در صنعت نفت محسوب مي‌شود حل مشكل اين مجموعه به عنوان يك تعهد بين‌المللي در دستور كار پژوهشگاه قرار گرفته است.

اين مقام مسئول در همين راستا ادامه داد: در نشست امروز مروري بر پيشرفت اين پروژه انجام شد كه خوشبختانه با گزارشات ارايه شده از سوي كارفرما و مجري نتايج مثبت و مناسبي به دست آمده است و اميدواريم اين پروژه مقدمه‌اي براي گسترش تعاملات آتي طرفين باشد.

ايشان با تاكيد بر اين‌كه خلق ارزش افزوده به‌عنوان يكي از محور‌هاي فعاليت‌هاي پژوهشگاه است، تصريح كرد: از يك‌سو خلق ارزش افزوده و دانش فني بايد در دستور كار محققان اين مجموعه باشد و از سوي ديگر صنعت بايد تكنولوژي محور و دانش‌بنيان‌تر شده تا توسعه فناوري به نحو مطلوبي در كشور انجام شود.

وي پژوهشگاه صنعت نفت را سرمايه‌اي عظيم از منظر نيروي‌ انساني و سخت‌افزاري براي صنعت دانست و گفت: اين مجموعه اين پتانسيل را دارد كه در عرصه جهاني به يك برند معتبر بدل شود از اين‌رو تمامي محققين اين مجموعه تلاش مي‌كنند كه رضايت نسبي صنعت را به خود جلب كنند.

 

كاهش سولفور در دستور كار پروژه مشترك با پژوهشگاه صنعت نفت

در ادامه اين نشست كيان ارثي، مديرعامل، شركت ملي نفت كش ايران به موضوع اقتصاد مقاومتي اشاره كرد و گفت: بحث اقتصاد مقاومتي با توجه به دستور مقام معظم رهبري بايد همه‌گير شده و به منظور پيشرفت صنعت مي‌بايست استفاده از بنگاه‌هاي داخلي در دستور كار قرار گيرد.

مديرعامل، شركت ملي نفت كش ادامه داد: تعامل دو جانبه‌اي كه ميان پژوهشگاه صنعت نفت و شركت ملي نفت كش ايجاد شده است نه تنها براي اين شركت بلكه در سطح بين‌المللي نيز نتايج مثبتي به همراه خواهد داشت

اين مقام مسئول تصريح كرد: گزارشات مثبتي در اين جلسه از روند اين پروژه ارايه شد؛ از اين رو با امكانات مناسب و گسترده‌تر بايد سرعت روند فعاليت‌ها را تقويت كرد.

كيان ارثي، در ادامه نيز به موضوع مهم مصرف سوخت در كشتي ها نيز اشاره كرد و گفت: تا سال 2020،  بر اساس اعلام سازمان بين‌المللي دريانوردي، سولفور سوخت كشتي‌ها بايد بالغ بر نيم درصد باشد.

وي با تاكيد بر اينكه زمان زيادي تا سال 2020 باقي نمانده است، اظهار داشت: با توجه به اهميت موضوع كاهش سولفور، تصميم بر آن شد كه از توان متخصصان پژوهشگاه صنعت نفت به نحو شايسته‌اي استفاده شود از اين رو اين نشست در ادامه همكاري‌هاي اين دو مجموعه برگزار شد.

 

آگهي استخدام در شركت‌هاي تابعه وزارت نفت منتشر شد

 

شرایط و زمان ثبت نام در آزمون استخدامی در شرکتهای تابعه وزارت نفت اعلام شد.

 در متن این آگهی آمده است: «شرکت های تابعه وزارت نفت به منظور تأمین نیروی انسانی متعهد و شایسته برای خدمت در بخش های مختلف صنعت نفت از محل مجوز استخدامی شماره ۱۱۶۹۲۵۱ مورخ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ و نامه شماره ۱۲۳۴۵/۱۱۰/دم مورخ ۱۵ مهرماه ۱۳۹۶ سازمان اداری و استخدامی کشور، افراد دارای شرایط ذیل را به تعداد۲۳۰۰نفر، از طریق برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه، طب صنعتی و گزینش استخدام می نمایند؛

الف) ۱۰۵۰نفر با حداقل ۴ سال سابقه کار مرتبط - کلیه بانوان و آقایان فارغ التحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های تحصیلی و محل های خدمت تعیین شده دارای سابقه کار متوالی و مرتبط حداقل ۴ سال تا تاریخ ۱۴ دی ماه ۱۳۹۶ (تاریخ شروع بکار ۱۴ دی ماه ۱۳۹۲ و قبل از آن ) در مشاغل مورد نظر در صنایع نفت و دیگر صنایع مشابه با پرداخت حق بیمه مستمر و کامل که حائز شرایط مندرج در دفترچه راهنمای آزمون ذیربط باشند.

ب) ۱۲۵۰ نفر فارغ التحصیلان برتر دانشگاه ها - کلیه بانوان و آقایان فارغ التحصیل برتر دانشگاهی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های تحصیلی و محل های خدمت تعیین شده که حائز شرایط مندرج در دفترچه راهنمای آزمون ذیربط باشند.

متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته ها و گرایش های مورد نیاز، مکان های خدمت و دیگر جزئیات استخدام از جمله ضوابط مربوط به شرایط سن و معدل در هریک از گروه های "الف" و "ب" از تاریخ ۲۴ آبان ۱۳۹۶ به پایگاه اینترنتیhttp://azmoon.nioc.ir مراجعه و اطلاعات بیشتر را دریافت و درصورت احراز شرایط و تمایل از تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۹۶ لغایت اول آذر ۱۳۹۶ نسبت به ثبت نام اقدام نمایند

پژوهشگاه، سرمايه تاثير گذار در صنعت نفت

دكتر جعفر توفيقي، رييس پژوهشگاه صنعت نفت:

پژوهشگاه، سرمايه تاثير گذار در صنعت نفت

دكتر جعفر توفيقي، رييس پژوهشگاه صنعت نفت، اين مجموعه را به دليل برخورداري از سرمايه‌هاي انساني و دانش و تجربه‌اي كه در اين مجموعه اندوخته شده است، سرمايه‌اي عظيم براي صنعت نفت دانست و ابراز اميدواري كرد كه پژوهشگاه صنعت نفت با اتكا به اين سرمايه بتواند در خلق ارزش افزوده براي صنعت نفت موثر باشد.

دكتر جعفر توفيقي روز يكشنبه 30 مهر‌ماه در مراسم معارفه كه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، با اشاره به فعاليت‌هاي خود در دولت هفتم و هشتم به عنوان معاون آموزشي وزير علوم گفت: از اعتماد وزير نفت براي انتصاب بنده به عنوان رييس پژوهشگاه صنعت نفت قدرداني مي‌كنم و از گذشته با ديدگاه‌ها و نظرات ايشان آشنا هستم. بيش از 7 دانشکده مهندسی نفت در دانشگاه­های کشور در دولت قبل با همت ، تدبير و درایت وزير نفت تاسیس شد و همچنين بر اساس اعلام نياز وزارت نفت در وزارت علوم چندين رشته در حوزه بالادست ايجاد شد و تمامي اين دانشكده‌ها با اعتبارات وزارت نفت تجهيز شدند، از اين رو همكاري بسيار نزديكي ميان اين دو وزارت‌خانه در گذشته تا كنون وجود داشته است.

وي با تاكيد بر اين‌كه وزير نفت، وزيري مقتدر و داراي ديدگاه‌هاي خوبي در حوزه اجرا، دانشگاه‌ها و پژوهش و فناوري است، تصريح كرد: در اين دوره نيز بيش از 10 قرارداد در حوزه ازدياد برداشت و به دنبال آن قرارداد‌هايي در حوزه‌ پايين‌دست با دانشگاه‌ها و مراكز پژوهشي منعقد شده است و اين امر تاكيدي بر اعتماد ايشان بر توانمندي‌ دانشگاه‌ها بوده و نيز نشان از اعتقاد جدي وزير نفت به تقويت ارتباط صنعت و دانشگاه مي‌باشد.

توفيقي با اشاره به اين‌كه از گذشته با پژوهشگاه صنعت نفت و نوع فعاليت‌هايي كه در اين مجموعه انجام مي‌شود آشنا هستم، تصريح كرد: پژوهشگاه صنعت نفت به دليل وجود سرمايه‌هاي انساني و دانش و تجربه‌اي كه در اين مجموعه اندوخته شده است سرمايه‌اي عظيم براي صنعت نفت به حساب مي‌آيد و متخصصان بزرگي در اين مجموعه پرورش يافته‌اند و سرمايه‌اي كه پژوهشگاه در گذشته و در فراز و نشيب‌هاي مختلف بدست آورده است بايد مورد استفاده همگان قرار گيرد.

اين مقام مسئول به تجهيزات و سرمايه‌هاي فيزيكي موجود در پژوهشگاه نيز اشاره كرد و افزود: آزمايشگاه‌ها و تجهيزاتي كه در اين مركز موجود است در سطح خاورميانه بي‌نظير بوده و اميدوارم با استفاده بهينه از اين تجهيزات در آينده قدم‌هاي بلند‌تري به منظور توسعه فعاليت‌ها برداشته شود تا بتوانيم در بازار فناوري نفت و گاز جهان نيز مطرح شويم.

توفيقي به اساس‌نامه جديد پژوهشگاه كه مهم‌ترين سند اين مجموعه است نيز اشاره كرد و گفت: در اين اساس‌نامه تاكيد بسياري بر ماموريت‌گرايي شده است و اين ماموريت ارتقاء ظرفيت‌هاي دانش فني و فناوري در صنعت نفت و تبديل اين صنعت به صنعتي دانش بنيان مي‌باشد.

وي در ادامه تصريح كرد: صنعت نفت همچنان بزرگترين تكيهگاه اقتصادي كشور است و اين ماموريتي كه براي پژوهشگاه تعريف شده، بسيار حائز اهميت است و در دولت قبل هم به عنوان دبير ستاد نفت و گاز در معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري فعاليت مي‌كردم، تمام تلاش بر اين بود كه به اين رويكرد كمك كنم.

رئيس پژوهشگاه صنعت نفت با تاكيد بر اين‌كه تقاضا براي سازماني كه ماموريتگراست، از اهميت ويژه‌اي برخوردار است، گفت: از آنجا كه تقاضاي اصلي بايد از بدنه صنعت باشد، از مديران بخشهاي مختلف اين صنعت بايد خواست كه تعامل نزديكتري با پژوهشگاه داشته باشند و توانمنديهاي اين مجموعه را بيش از پيش باور كنند.

توفيقي با بيان اين‌كه پيام من در بدو ورود به پژوهشگاه صنعت نفت، پيام همدلي، مشاركت و همراهي است؛، افزود: پيشرفت در دنياي امروز، رويدادي جمعي است و با مشاركت جمعي حاصل مي‏شود از اين رو همدلي و مشاركت از اركان مهم فعاليت در اين مجموعه به حساب مي‌آيد.

اين مقام مسئول از زحمات دكتر كاتوزيان در در مدت تصدي ايشان به عنوان رييس پژوهشگاه نيز قدرداني كرد و گفت: از اين‌كه همگان از ايشان به نيكي ياد مي‌كنند خسته نباشيد ميگويم و از ايشان ميخواهم با توجه به مسئوليتي كه به عنوان مشاور وزير نفت دارند، وقت خود را بيشتر به پژوهشگاه اختصاص دهند.

 

پژوهشگاه صنعت نفت و شركت راشيگ آلمان، تفاهم نامه همكاري امضاء كردند

پژوهشگاه صنعت نفت و شركت راشيگ آلمان،

تفاهم نامه همكاري امضاء كردند

 

پژوهشگاه صنعت نفت و شركت آلماني راشيگ روز چهارشنبه 17 آبان ماه به منظور گسترش همكاري‌هاي دوجانبه تفاهم‌نامه همكاري امضاء كردند.

دكتر منصور بزمي، معاون فناوري و روابط بين‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت، در حاشيه اين مراسم به جايگاه شركت راشيگ در اروپا اشاره كرد و گفت: اين شركت يكي از معتبر‌ترين شركت‌هاي فعال در اروپا و جهان است و بسياري از صنايع با اين مجموعه همكاري مي‌كنند.

وي به ابعاد مختلف اين تفاهم‌نامه نيز اشاره كرد و افزود: تفاهم نامه امضاء شده به منظور توسعه همكاري‌هاي اين دو مجموعه در زمينه انتقال تكنولوژي و فناوري در رابطه با تجهيزات داخلي برج‌هاي تقطير در پالايشگاه‌ها و پتروشيمي‌ها، طراحي برج‌هاي تقطير بر پايه محصولات اين شركت آلماني، آموزش نرم افزار winsorp، آموزش متخصصان و كارشناسان پژوهشگاه در حوزه‌هاي مرتبط كاري اين شركت خواهد بود. همچنين در نهايت ساخت تجهيزات اين شركت در ايران توسط بخش خصوصي با حمايت فني پژوهشگاه در دستور كار خواهد بود.

معاون فناوري و روابط بين‌الملل پژوهشگاه به فعاليت‌هاي پژوهشگاه در اين زمينه نيز اشاره كرد و گفت: اين مجموعه فعاليت‌هاي گسترده‌اي در زمينه طراحي برج‌هاي تقطير انجام داده است و هم‌اكنون با همكاري شركت راشيگ مي‌توانيم از روش‌هاي نوين اين مجموعه در طراحي‌هاي خود استفاده كنيم.

توانمندي‌هاي پژوهشگاه صنعت نفت ما را تحت تاثير قرار داد

ميشائل شولتس مدير فني شركت راشيگ آلمان نيز فعاليت‌هاي اين شركت را بيش از 120 سال دانست و گفت: فعاليت‌هاي اين شركت بيشتر در زمينه برج‌هاي تقطير معطوف شده است و نه ‌تنها در كشور آلمان بلكه به بسياري از شركت‌ها در سراسر دنيا خدمات ارايه مي‌كند.

وي ادامه داد: پس از بررسي‌هاي انجام شده ايران را كشوري مناسب براي توسعه همكاري‌ها و تجاري‌سازي محصولات دانستيم و اميدواريم كه تبادل اطلاعات و تجربيات بين دو كشور در سطح گسترده‌اي صورت پذيرد.

مدير فني اين شركت آلماني درخصوص فعالعيت‌هاي انجام شده در پژوهشگاه نيز اظهار كرد: اولين بار است كه از اين مركز تحقيقاتي بازديد مي‌كنم و فعاليت‌هاي اين مركز مرا بسيار تحت تاثير قرار داد و تمايل بسياري براي كسب اطلاعات بيشتر در زمينه فعاليت‌هاي اين مجموعه به منظور‌ همكاري‌هاي دو جانبه آتي دارم.

خاطر نشان مي‌شود اين تفاهم نامه ميان منصور بزمي، معاون فناوري و روابط بين‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت و ميشائل شولتس مدير فني شركت راشيگ آلمان در مركز همايش‌هاي بين‌المللي پژوهشگاه به امضاء رسيد.

توفقيات پژوهشگاه صنعت نفت نتيجه تلاش مستمر تمامي كاركنان اين مجموعه است

دکتر حمید رضا کاتوزیان؛

توفقيات پژوهشگاه صنعت نفت نتيجه تلاش مستمر تمامي كاركنان اين مجموعه است

 

به گزارش واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، دکتر حمید رضا کاتوزیان، در مراسم توديع و معارفه رييس پژوهشگاه كه روز يك‌شنبه 30 مهر‌ماه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، گفت: اين مجموعه به عنوان یکی از پژوهشگاه­های بزرگ خاورمیانه، خدمات ارزنده­ای در طول سال‌ها فعاليت خود به صنعت نفت کشور ارائه كرده است.

وی با بیان این‌که در مدت 4 سال فعاليت خود در پژوهشگاه در راستای سیاست­های دولت دکتر روحانی و همچنین سیاست‌های وزارت نفت فعاليت كرده‌ است، افزود: در اين تلاش همه جانبه توفيقات مناسبي حاصل شد كه همگي نتيجه تلاش و كوشش پيگير و مستمر همكاران پژوهشگاه صنعت است.

وی در ادامه عنوان کرد: در طول اين چهار سال هشت جلسه هیئت امنا برگزار شد که در هر جلسه گزارشی از عملکرد پژوهشگاه و پیشرفت­ فعالیت­ها و پروژه­ها ارايه شد و از نظرات و پيشنهادات اعضاء حاضر در اين جلسات استفاده حداكثري نيز به عمل آمد و نقطه نظرات و پیشنهاد ­ها ارائه شده را در پژوهشگاه پیگیری کردیم که خوشبختانه نتیجه بخش و اثر گزار نیز بوده‌ است.

دکتر کاتوزیان بر آخرين جلسه هيات امنا كه قرار است در آينده نزديك برگزار شود نيز تاكيد كرد و گفت: در اين جلسه بنا به درخواست معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، ارائه گزارش پیشرفت پروژه‌ها و اثر بخشي آن‌ها در صنعت در دستور كار قرار گرفته است.

وی در خاتمه تاکید کرد: دکتر توفیقی تجربه سرشاری در حوزه­های اجرایی دارند و در رشته تخصصي خود دانشمندي مطرح محسوب مي‌شوند، و براي رييس جديد پژوهشگاه و مجموعه كلان آن آرزوي موفقيت كردند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت