ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
جمعه, 06 اسفند 1395

دكتر عليمراد رشيدي، برگزيده يازدهمين جشنواره برترين‌هاي فناوري نانو كشور


 

يازدهمين جشنواره برترين‌هاي فناوري نانو با حضور دکتر اکرمی‌فرد، رییس مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست‌جمهوری برگزار و از موسسات پژوهشي برتر و همچنين 10 محقق اين حوزه تقدير به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، اين مراسم كه دوم اسفند ماه برگزار شد، دكتر عليمراد رشيدي، عضو هيات علمي پژوهشگاه صنعت نفت،‌ از ميان 10 محقق برتر اين دوره، رتبه ششم را به خود اختصاص داد.

بر پايه اين گزارش، عليمراد رشيدي، علاوه بر انتشار 24 مقاله ISI موفق به ثبت بین‌المللی 6 اختراع خارجي در USPTO، 4 اختراع داخلي و راهنمايي يك پايان نامه در مقطع دكتري در سال 94 شده است.

همچنين، در كارنامه فعاليت‌هاي پژوهشي اين محقق ايراني مجموعا انتشار 135 مقاله ISI نانويي با ميانگين ارجاع 31/12 به چشم مي‌خورد.

بر اساس اين گزارش، یکی از برنامه‌های ستاد توسعه فناوری نانو، ارزیابی و رتبه‌بندی افراد و نهادهای موثر در توسعه اين فناوري است كه به صورت سالانه و در راستای چشم‌انداز، اهداف و برنامه‌های سند راهبرد آینده فناوری نانو انجام مي‌پذيرد.

گفتني است در اين جشنواره، دستاوردها و فعالیت‌های سالانه افراد و نهادها در بخش‌هایی چون محصولات، مراکز رشد، آزمایشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و متخصصان ارزیابی می‌شود و تعداد ثبت اختراعات داخلي و خارجي، انتشارات مقالات ISI، تعداد ارجاعات، انتشار مقاله در مجلات علمی و پژوهشی، تألیف کتاب و فرصت‌های مطالعاتی، معيار‌هاي انتخاب برترين‌ها در اين جشنواره به شمار مي‌روند.

خاطرنشان مي‌شود، اين مراسم با حضور "دکتر سرکار"، دبیر ستاد توسعه فناوری نانو؛ "دکتر رضایت"، مدیر کارگروه توسعه منابع انسانی ستاد نانو و جمعی از اساتید و پژوهشگران فعال در اين حوزه در محل سالن همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی ایران برگزار شد.

صنعتي شدن طرح ها، مهم‌ترين هدف فعاليت‌هاي تحقيقاتي در پژوهشگاه است

معاون فناوري و روابط بين الملل پژوهشگاه در جشنواره پژوهش و فناوري تاكيد كرد:

صنعتي شدن طرح ها، مهم‌ترين هدف فعاليت‌هاي تحقيقاتي در پژوهشگاه است

 

 

دكتر منصور بزمي، معاون فناوري و روابط بين‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت، در حاشيه هفتمين جشنواره پژوهش و فناوري كه روز چهارشنبه 13 بهمن‌ماه برگزار شد، به يكي از عوامل موثر در انتخاب پژوهشگاه به عنوان مركز پژوهشي برتر برای چندمین سال متوالی اشاره كرد و گفت: عمده فعاليت‌هاي تحقيقاتي پژوهشگاه، تجاري‌سازي شده و به مقياس صنعتي مي‌رسد كه اين خود يكي از عوامل مهم در پيشبرد اهداف اين مركز تحقيقاتي محسوب مي شود.

وي با تاکید بر اهمیت تجاری سازی در فعالیت های تحقیقاتی "فناوران برتر" پژوهشگاه در اين جشنواره افزود: اين فناوران همگي در پروژه‌هاي بزرگي نظير فناوری‌های تولید پیوسته نانو‌لوله‌های کربنی از گاز طبیعی، طراحی و فرمولاسیون آمین‌های جدید ، تولید سیال مناسب کنترل هرزروی در عملیات حفاری، فرمولاسیون و تولید پلاگ‌های سیمان‌کاری و فناوری تبدیل گاز به میعانات نفت فعال بوده و توانسته‌اند فناوري‌هاي به دست آمده را به مرحله صنعتي برسانند.

معاون فناوري و روابط بين‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت، تلاش و زحمات بی دریغ و شبانه روزی تمام متخصصان و همكاران پرديس‌هاي سه‌گانه اين مركز در ارايه طرح‌ها و پروژ‌هاي مناسب به صنعت را عامل اصلی در کسب این موفقیت عنوان کرد.

خاطر نشان مي‌شود هفتمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت، روز چهارشنبه 13 بهمن ماه به میزبانی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با حضور وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حبیب اله بیطرف، معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت و مرضیه شاهدایی، معاون وزير و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران برگزار شد.

شرایط برای هم افزایی و ایجاد ظرفیت ها ی جدید فراهم است

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در بازدید از پژوهشگاه تاکید کرد؛

شرایط برای هم افزایی و ایجاد ظرفیت ها ی جدید فراهم است

 

shahdayi

 

مهندس مرضیه شاهدایی‌ معاون وزير و مدير عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، ضمن ابراز خرسندي ‌از ظرفیت های موجود در پژوهشگاه، به ارزش افزوده بالای محصولات و دستاوردهای صنعت پتروشیمی در کشور اشاره کرد و گفت: توانمندی های پژوهشگاه می تواند زمینه ساز همکاری های مشترک در زنجیره گسترده فعالیت های این صنعت باشد.

مهندس شاهدايي در این زمینه افزود، "در صدد بهره گیری از توان و پتانسيل موجود در پژوهشگاه در جهت رفع نيازهاي پتروشيمي و توسعه دانش و تكنولوژي هستیم" و تاکید کرد، "ارتباط و پيوند بين پژوهش و فناوري شركت پتروشيمي و پژوهشگاه صنعت نفت ما را به هدف خلق ارزش افزوده  و استفاده حداكثري از توان داخل، نزديك تر مي نمايد.

ايشان پس از بازديد از دستاوردهاي صنايع پايين دستي و محيط زيست پژوهشگاه، روش مناسب در حل مسايل و مشكلات صنعت پتروشيمي را استفاده از دانش و فناوری بدست آمده در مراكز پژوهشی عنوان کرد و گفت: موضوعاتي مانند انتشار گازهاي گلخانه اي، از مسائل اساسي در صنعت نفت و پتروشيمي کشور هستند كه پژوهش هاي اين مركز در همکاری با صنایع پتروشیمی مي تواند زمینه های ايجاد ظرفيت هاي جديد تحقيقاتي در اين زمينه را فراهم آورد.

همچنين ايشان با اشاره به فناوري كاتاليست هاي توليد شده در اين مركز ،‌كاتاليست اكسيد اتيلن را يكي از موارد جالب توجه كه مي تواند به مرحله تجاري سازي برسد عنوان كرد.

اين مقام مسئول تعهد شركت هاي اصلي در رفع نيازهاي صنعتي خود از طريق شرکت های دانش بنیان را مورد تاکید قرار دارد و افزود : فناوري هاي كسب شده در پژوهشگاه در زمينه نانو و کاتالیست که دارای و جوه اشتراك مناسبي با صنعت پتروشيمي در استفاده از اين فناوری ها هستند، می توانند زمینه ساز سرمایه گذاری و تعریف طرح های موفق در آینده باشند.

خاطر نشان می شود در این بازدید، تفاهم نامه 5 ساله به منظور توسعه همکاریهای متقابل در حوزه صنایع پایین دستی و انرژی و محیط زیست پژوهشگاه باشرکت ملی صنایع پتروشیمی منعقد گردید.

پژوهشگاه صنعت نفت مركز پژوهشي برتر كشور شد

در هفتمين جشنواره پژوهش و فناوري صنعت نفت؛

پژوهشگاه صنعت نفت مركز پژوهشي برتر كشور شد

 

 

در هفتمين جشنواره پژوهش و فناوري صنعت نفت كه 13 بهمن ماه با حضور مهندس حبيب ا... بيطرف، معاون مهندسي، پژوهش و فناوري وزارت نفت و مرضيه شاهدايي، معاون وزير و مدير عامل شركت ملي صنايع پتروشيمي، با هدف قدردانی از فعالان حوزه پژوهش و فناوری وزارت نفت برگزار شد، پژوهشگاه صنعت نفت، مركز پژوهشي برتر كشور شد و عنوان پنج فناور، يك پژوهشگر و دو پروژه پژوهشي برتر به پژوهشگاه صنعت نفت اختصاص يافت.

به گزارش واحد خبر روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، امسال از برگزیدگان در ٢ حوزه فنی و علوم انسانی، مشتمل بر بخش حقیقی (فناوران برتر، پژوهشگران برتر، مدیر پژوهشی برتر، رئیس پژوهشی برتر و کارشناسان پژوهشی برتر) و بخش حقوقی (پروژه‌های پژوهشی برتر و مرکز تحقیقاتی برتر) قدردانی شد.

بر اساس اين گزارش، "دكتر عليمراد رشيدي" در زمينه فناوری‌های تولید پیوسته نانو‌لوله‌های کربنی از گاز طبیعی، "دكتر علي تقي ذوقي" در زمينه طراحی و فرمولاسیون آمین‌های جدید و مدیریت حلال‌های مصرفی، "دكتر علي‌رضا نصيري" در حوزه فرمولاسیون و تولید سیال مناسب کنترل هرزروی در عملیات حفاری، "مهندس طلعت خلخالي" در زمينه فرمولاسیون و تولید پلاگ‌های سیمان‌کاری در عملیات حفاری و "دكتر اكبر زمانيان" در فناوری تبدیل گاز به میعانات نفتی، پنج فناور برتر پژوهشگاه صنعت نفت از مجموع 6 فناور برگزيده جشنواره بودند.

همچنين از مجموع چهار پروژه پژوهشی برتر جشنواره، دو پروژه با عناوین "طراحی، ساخت و بهره‌برداری از نمک‌زدای الکترواستاتیک نفت خام در راستای بومی‌سازی فناوری استراتژیک صنعت نفت" و "پاکسازی زیستی خاک‌های آلوده به مواد نفتی به عنوان یکی از روش‌های نوین کنترل آلاینده‌های زیست‌محیطی" به عنوان پروژه پژوهشي برتر از پژوهشگاه برگزيده شدند.

در اين جشنواره كه پژوهشگاه صنعت نفت با 21 داوطلب در حوزه‌هاي گوناگون حضوري فعال داشت، دكتر رضا بندريان نيز به عنوان يكي از 4 پژوهشگر برتر كشور در حوزه "پژوهشگران برتر" معرفي شد.

خاطر نشان مي‌شود اين رويداد در سال 94 به دليل ضرورت بازنگري دستورالعمل‌هاي جشنواره برگزار نشد و از برترين‌هاي پژوهش و فناوري‌ سال‌هاي 93 و 94 به طور مشترك در اين دوره قدرداني صورت گرفت.

امضاء تفاهم‌نامه شركت ملي صنايع پتروشيمي با پژوهشگاه صنعت نفت

تفاهم‌نامه همكاري بين پژوهشگاه صنعت نفت و شركت ملي صنايع پتروشيمي روز دوشنبه چهارم بهمن‌ماه به امضاء رسيد.

به گزارش واحد خبر روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، هدف از امضاء اين تفاهم‌نامه، مشاركت در انجام پژوهش‌ها با هدف دستيابي به دانش فني و فناوري‌هاي مرتبط با انرژي، محيط زيست، خوردگي و فناوري‌هاي مرتبط با صنايع پايين دستي نفت است.

علاوه بر اين، بهره‌مندي از امكانات طرفين، ارايه خدمات پژوهشي، مهندسي، مشاوره‌اي، آموزشي، تبادل اسناد و مدارك علمي از ديگر موضوعات اين تفا‌هم‌نامه براي همكاري‌هاي آتي است.

بر اساس این تفاهم نامه كه بین دکتر حمیدرضا کاتوزیان رييس پژوهشگاه صنعت نفت و خانم مهندس مرضیه شاهدایی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به امضاء رسيد؛ به مدت پنج سال نمايندگاني از طرفين با حضور در جلسات ماهانه، برنامه‌ريزي و هماهنگي‌هاي آتي در قالب موضوع تفاهم‌نامه را پيگيري خواهند كرد.

در نشستي كه همزمان با امضاء اين تفاهم‌نامه، با حضور مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، رييس پژوهشگاه، معاونان و روساي پرديس‌هاي اين مجموعه برگزار شد، دكتر كاتوزيان، با اشاره به اين‌كه پژوهشگاه صنعت نفت با اين شركت همكاري‌هاي گسترده‌اي داشته، افزود: فعاليت‌هاي اين سازمان، غالبا متمركز بر موضوعات تحقيقاتي اساسي مورد نياز صنعت نفت و گاز و توسعه فناوري‌هاي ضروري كشور مي‌باشد.

در ادامه اين نشست روساي پرديس‌هاي سه‌گانه پژوهشگاه نيز به معرفي مهم‌ترين‌ طرح‌ها و دستاوردهاي پرديس‌هاي زير مجموعه خود پرداختند و مقرر شد تا در خصوص طرح‌هايي كه از زمينه مناسب براي همكاري‌‌هاي دوجانبه برخوردارهستند، جلسات و نشست‌هاي تخصصي برگزار شود.

گفتني است مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، از واحد هاي نيمه صنعتي كاتاليست، جي تي ال، پارسي سول، و نانو در حوزه پايين دستي و همچنين آزمايشگاه‌هاي استاندارد، گاز و طيف سنجي، ميكروبيولوژي، سنسور، خواص مكانيكي و پوشش در حوزه انرژي و محيط زيست بازديد به‌عمل آورد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت