نتایج تحلیل پتنت‌ها در دسترس عموم محققین قرار گیرد

نتایج تحلیل پتنت‌ها در دسترس عموم محققین قرار گیرد

 

دکتر توفیقی در آغاز هفته کتاب و کتابخوانی تاکید کرد:

نتایج تحلیل پتنت‌ها در دسترس عموم محققین قرار گیرد

به مناسبت بزرگداشت هفته كتاب، كتاب‌خواني و روز کتابدار امروز چهارشنبه 23 آبان ماه رييس پژوهشگاه صنعت نفت به همراه معاون برنامه‌ريزي اين مجموعه تحقیقاتی، از كتابخانه و مركز اسناد علمی بازديد كرد.

دكتر توفيقي، رييس پژوهشگاه ضمن دیدار با مسئولین و کارکنان كتابخانه و تبريك اين هفته به كتابداران به اهمیت بسیار بالای کتاب، کتابخوانی و مسئولیت ارزشمند کتابداران تاکید کرد.

ایشان در ادامه تصريح كرد: مسئولين و كاركنان كتابخانه باید علاوه بر انجام امور جاري به استانداردهای جهانی، شاخص‌های آرمانی درخصوص کتابخانه‌های تخصصی توجه نموده و سياست‌ها و جهت‌گيري‌هاي كتابخانه‌هاي معروف دنيا مانند کتابخانه بریتانیا را در دستور کار خود قرار دهند.

دکتر جعفر توفیقی بر ضرورت تجمیع اطلاعات مربوط به تولیدات علمی پژوهشگران و فعالان حوزه تحقیقات فناورانه و ایجاد بانک اطلاعاتی مربوطه در کتابخانه تاکید نموده و با توجه به اهمیت پتنت‌ها و پایگاه‌های مربوط به آنها افزودند: نتایج حاصل از تحلیل پتنت‌ها نیز از استفاده کاربردی بالایی برای محققین و دانشجویان در حوزه‌های مختلف برخوردار است، لذا باید برای ایجاد بستر مناسب برای دسترسی این افراد به این بخش هم ضمن تامین منابع مالی مورد نیاز برای تهیه منابع علمی بررسی و تصمیم‌گیری‌های لازم انجام گیرد.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، در این بازدید دکتر زهره غلامحسين‌زاده، رييس واحد اطلاعات علمي و مديريت دانش گزارشي از روند فعاليت‌هاي جاري و برنامه‌هاي آتي اين مجموعه ارائه کرد و گفت: یکی از اقدامات این مجموعه در جهت ترغیب کارکنان به کتاب‌خوانی، اهدا لوح تقدیر به 27 نفر از محققین پژوهشگاه بوده است كه در سال جاري با بیشترین امانت گیری کتاب، از منابع ارزشمند علمی كتابخانه بهره‌برداری کرده‌اند.

وی افزود: در این زمینه از پرديس‌هاي برتر كه بيشترين تعامل را با كتابخانه اين مركز تحقيقاتي داشته‌اند نيز تقدير به عمل خواهد آمد.

گفتني است در پايان به منظور قدرداني از خدمات و زحمات ارزشمند كاركنان واحد اطلاعات علمي و مديريت دانش لوح تقدیر به ایشان از سوی رییس پژوهشگاه اهدا گرديد.

کسب نتایج مثبت در سایهء تفکر انتقادی و ارزیاب

کسب نتایج مثبت در سایهء تفکر انتقادی و ارزیاب

 

روز سه‌شنبه 22 آبان ماه، هفتمين جلسه هم انديشي پيرامون موضوعات مرتبط با معاونت پشتيباني، با حضور رييس پژوهشگاه صنعت نفت، معاون پشتيباني، اعضای هیئت رئیسه و جمعي از کارکنان این معاونت در مركز همايش‌هاي بين‌المللي اين مجموعه برگزار شد.

دکتر توفیقی با تاكيد بر اين‌كه تصميمات مناسب زماني اتخاذ مي‌شود كه مرحله تصميم‌سازي را پشت‌سر گذاشته باشد، تصريح كرد: تصميمات شخصي، انفرادي، بدون مطالعه و پشتوانه مي‌تواند منجر به نتايج نامناسبي در سطح سازمان شود از اين رو مديران مي‌بايست فرآيند‌هاي تصميم‌ساز مناسبي را طراحي و مستقر كنند تا برون‌داد بهتري حاصل شود.

رئيس پژوهشگاه ادامه داد: يك تصميم زماني بهترين نتيجه را در برخواهد داشت كه با داده‌ها و اطلاعات كافي ومبتني بر واقعيات موجود و با استفاده از مشاركت جمعي گرفته شود و با توجه به حضور ده‌ها نيروي شايسته، بافكر و باانگيزه در اين مجموعه انتظار مي‌رود كه علاوه بر فعاليت‌هاي جاري در مقابل مسائل و چالش‌هاي پژوهشگاه نيز احساس مسئوليت داشته باشند و بهترين نكات و پيشنهادات را براي ارتقاء سازمان ارايه دهند.

ایشان تمامي كاركنان مجموعه را به مشاركت در امر تصميم‌گيري دعوت كرد و افزود: همه افراد باید ذهن انتقادي و ارزيابي كننده‌اي داشته باشند تا بتوانند مسايل مختلف را مورد تحليل و ارزيابي قرار دهند و تا مادامي كه نگاه انتقادي در اين‌گونه جلسات وجود داشته باشد، حقايق و نتايج مثبت‌تري حاصل خواهد شد.

گفتني است در اين جلسه موضوعاتي نظير انتخاب و گزينش مناسب پيمانكاران، خدمات رفاهي كاركنان، بررسي انتصاب‌هاي بلا‌تصدي واحد‌ها، ضرورت تدوین برنامه‌هاي خانوادگي و ورزشی برای تقویت روحیه نشاط و سلامت کارکنان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

تفاهم نامه همكاري پژوهشگاه صنعت نفت و كميته جوانان در شوراي جهاني نفت

تفاهم نامه همكاري پژوهشگاه صنعت نفت و كميته جوانان در شوراي جهاني نفت

 

علی راه نشین نماینده کمیته جوانان ایران در شورای جهانی نفت ( WPC YP) روز شنبه 28 مهر‌ماه در حاشيه امضاء تفاهم نامه با پژوهشگاه صنعت نفت گفت: تفاهم نامه امضاء شده مي‌تواند كمك شاياني به كميته ملي ايران در شبكه شوراي جهاني نفت در راستاي معرفي موسسات تحقيقاتي، پژوهشگاه ها، شركت ها و دانشگاه ها نمايد. همچنين با امضاء اين تفاهم نامه شاهد حضور پررنگ تخصصي و مديريتي موسسات تحقيقاتي و پژوهشگاهي ايران در سطح بين‌المللي خواهيم بود.

وي ادامه داد: تلاش می نماییم پرچم ايران را در محيط‌هاي بين‌المللي و شبكه شوراي جهاني نفت برافراشته نگه داريم و همواره بتوانيم با فعاليت‌هاي موثر خود به عنوان كشور تصميم‌ساز در شوراي جهاني نفت در محيط‌ بين‌المللي منشا اثر باشیم.

راه نشين با بيان اين‌كه همكاري اين مجموعه با پژوهشگاه صنعت نفت به چندين سال قبل برمي‌گردد، اظهارنمود: ايجاد زمينه مناسب براي امضاء "تفاهم نامه ميان پژوهشگاه و دانشگاه پلي‌تكنيك ميلان" توسط كميته جوانان ايران در شوراي جهاني نفت و نيز برگزاري مشترك " اولين گردهمايي بين المللي انتقال تكنولوژي در صنعت نفت " را مي‌توان از اولين فعاليت‌هاي مشترك اين دو مجموعه برشمرد.

نماینده کمیته جوانان در شورای جهانی نفت در همين راستا تصريح كرد: با امضاء اين تفاهم نامه مواردي نظير همكاري مشترك در برنامه ريزي و اجراي پروژه هاي انتقال فناوري در صنعت نفت، گاز و پتروشيمي و نيز تبادل اساتيد، دانشجو و همچنين استفاده از امكانات آزمايشگاهي، تحقيقاتي مشترك و انجام مباحث آموزشي بين پژوهشگاه صنعت نفت و شبكه های بين المللي كميته ملي ايران و كميته جوانان در شوراي جهاني نفت تسهيل مي گردد.

راه‌نشين با اشاره به عضویت پژوهشگاه در كميته ملي ايران در شوراي جهاني نفت، تصريح نمود : در اين زمينه تلاش مي نماييم اهداف مد نظر پژوهشگاه را در محيط‌هاي بين‌المللي محقق سازيم و با توجه به شبکه گسترده ارتباط كميته ملي ايران و كميته جوانان با کشورهای مختلف در شوراي جهاني نفت، مي‌توانيم زمينه را براي فعاليت‌هاي مشترك كميته ملي و پژوهشگاه صنعت نفت با موسسات بين المللي بيش از پيش فراهم سازيم.

ايشان با اشاره به اين‌كه امسال با همكاري پژوهشگاه صنعت نفت اولين " Iran WPC Young Professional Awards" و نيز در سال آينده دو كارگاه تخصصي با همكاري شوراي جهاني نفت در كشورهاي روماني و ايران برگزار خواهد شد، افزود: پژوهشگاه به عنوان يكي از Partnerها و حاميان اصلي اين رويداد و كارگاه ها در زمينه های IOR و EOR  و نيز HSE/CBA از سوي كميته ملي ايران به شوراي جهاني نفت معرفي گرديده و اولين بار است كه ايران ميزبان كارگاه تخصصي شوراي جهاني نفت خواهد بود.

سرپرست روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت منصوب شد

سرپرست روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت منصوب شد

 

با صدور حکمی، از سوی دکتر جعفر توفیقی، رییس پژوهشگاه صنعت نفت، مهندس احمد روز‌بهاني به سرپرستي روابط‌عمومي پژوهشگاه منصوب شد.

به گزارش واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، در مراسمی به همین مناسبت، حکم انتصاب مهندس احمد روز‌بهاني، از سوی دکتر توفیقی به ایشان اعطا شد.

در بخشي از ماموريت‌هاي محوله در حكم اتصاب آمده است:

نظر به مراتب تعهد، تخصص، و تجارب ارزشمند ايشان در تحقق اهداف و ماموریت­ های پژوهشگاه، اهتمام جدی به موارد ذیل مورد تاکید می‌باشد:

  • توسعه فرهنگ سازماني در راستاي فعاليت‌هاي گروهي و تيمي؛
  • ارايه تقويم سالانه برنامه‌ريزي‌هاي قابل ارايه در راستاي تصوير سازماني پژوهشگاه؛
  • تقويت ارتباطات و تعاملات درون‌سازماني و برون‌سازماني با تمركز بر ويژگي‌هاي سازمان‌هاي دانشي و پژوهشي؛
  • همكاري با معاونت‌ها و پرديس‌ها، پژوهشكده‌ها به منظور انتشار دستاوردهاي پژوهشي؛
  • تلاش و مساعدت در جهت ارتقاء سطح سرآمدي سازمان و انعكاس توانمندي‌هاي پژوهشگاه

انعقاد تفاهم نامه پژوهشگاه با کمیته جوانان صنعت نفت

 

روز شنبه 28 مهرماه تفاهم نامه همکاری میان پژوهشگاه صنعت نفت و کمیته جوانان صنعت نفت ایران در شورای جهانی نفت با هدف گسترش همکاری به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، بهره برداری از شبکه ارتباطی هریک از طرفین برای برقراری ارتباط با شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاه‌ها و آزمایشگاه‌های تخصصی در خارج از ایران از موضوعات مهم این تفاهم‌نامه محسوب می­شود.

بر اساس این گزارش همکاری در برنامه‌ریزی و اجرای پروژه­های انتقال فناوری و تسهیل سرمایه‌گذاری خارجی در پروژه­های صنعت نفت و گاز از دیگر موضوعات این تفاهم نامه محسوب می­شود.

این گزارش می­افزاید همکاری مشترک برای نشر دانش، انتشارات علمی و فراهم آوردن امکان کارآموزی، بازدیدها و ارتباطات با متخصصین پژوهشگاه صنعت نفت برای دانشجویان عضو کمیته جوانان صنعت نفت از جمله مواردی است که در این تفاهم نامه بر آن­ تاکید شده است.

گفتنی است این تفاهم نامه در پژوهشگاه صنعت نفت میان منصور بزمی، معاون فناوری و روابط بين‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت و علی راه نشین نماینده کمیته جوانان در شورای جهانی نفت به امضاء رسید.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


rss aparat instagram linkedin

کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت