تمديد گواهينامه آزمايشگاه همكار مركز پژوهش تجزيه و ارزيابي پژوهشگاه صنعت نفت

تمديد گواهينامه آزمايشگاه همكار مركز پژوهش تجزيه و ارزيابي پژوهشگاه صنعت نفت

 

گواهينامه تاييد صلاحيت آزمايشگاه همكار مركز پژوهش تجزيه و ارزيابي مواد پژوهشگاه صنعت نفت تمديد شد.

به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت،اين گواهينامه به استناد روش اجرايي" تاييد و صلاحيت و نظارت بر عملكرد آزمايشگاه­هاي آزمون و کالیبراسیون " از سوي اداره كل استاندارد استان تهران ابلاغ شد.

بر اساس اين گزارش ، آزمایشگاه هاي مركز پژوهش تجزیه و ارزیابی مواد پژوهشگاه، آزمون‌های مربوط به بنزین موتورهای درون‌سوز (به جز اندازه‌گیری مقدار اکسیژن)، نفت گاز (به جز آزمون پایداری اکسیداسیون)، نفت کوره، نفت سفید داراي گواهينامه تاييد صلاحيت آزمايشگاه همكار را انجام مي­دهد.

اين گزارش مي افزايد، آزمايشگاه­هاي اين مجموعه در مركز پژوهش تجزيه و ارزيابي مواد در زمينه آزمايش نفتاهای آروماتیک با اشتعال‌پذیری بالا (به جز آزمون کاوری بوتانل)، شناسایی کیفی گازهاي خنك كننده و مهار كننده آتش و اندازه گيري نيمه كمي بر حسب Area Normalization توسط دستگاه GC/MS نيز داراي گواهينامه استاندارد مي­باشند.

بدنبال خلق ارزش های فکری جدید هستیم

بدنبال خلق ارزشهای فکری جدید هستیم

 

دکتر توفیقی در هم اندیشی با اندیشمندان محیط زیست و انرژی،

بدنبال خلق ارزش های فکری جدید هستیم

روز سه‌شنبه 13شهريور ماه، پنجمین جلسه هم انديشي پيرامون موضوعات مرتبط با پرديس انرژي و محيط زيست ، با حضور رييس پژوهشگاه، رئيس و جمعي از اندیشمندان و کارکنان این پردیس در مركز همايش‌هاي بين‌المللي اين مجموعه برگزار شد.

دكتر توفيقي، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت، به فلسفه برگزاري جلسات هم‌انديشي در پژوهشگاه اشاره كرد و گفت: سازمان‌ها همواره در معرض اتخاذ تصميمات خرد و كلان مي‌باشند؛ چرا كه اين تصميمات است كه مي‌تواند مسير حركت سازمان‌ها را مشخص و افراد را به سمت اهداف معيني سوق دهد.

وي با تاكيد بر اين‌كه نوع تصميمات نقش اساسي در حركت سازمان‌ها و تحقق اهداف دارند گفت: مهم‌ترين موضوع در نظر مديران، ارتقاء كيفيت تصميمات مي‌باشد، بنابراين هرچه با كيفيت‌تري براي شركت‌ها اتخاذ شوند، طبيعتا سازمان‌ها مي‌توانند در مسير بهتر و بهينه‌تري به سمت اهداف خود حركت كنند.

ايشان به راه‌هاي مختلف ارتقاء كيفيت تصميمات نيز اشاره كرد و افزود: قبل از هر گونه تصميم‌گيري مي‌بايست اطلاعات كافي را جمع‌آوري و جوانب مختلف آن را بررسي كرد و در تمام اين مسير بايد سيستمي فكر كرد، از اين رو يكي از را‌ه‌هاي ارتقاء كيفيت تصميمات، بحث و گفتگو مي‌باشد.

رئيس پژوهشگاه ادامه داد: گفتگو‌ها و طرح ديدگاه‌ها در زمينه مسايل راهبردي سازمان مي‌تواند به تصميم‌گيران كمك كند كه در زمينه‌هاي مختلف تصميمات سنجيده‌تري اتخاذ شود و همواره اين نكته را بايد مد نظر داشت همه افراد صاحب مسئوليت در همه شرايط در حال تصيميم‌گيري مي‌باشند از اين رو بايد به ارتقاء آن توجه كنند.

توفيقي بر همكاري همه جانبه كاركنان مجموعه در تصميم‌گيري‌هاي مناسب تاكيد كرد و گفت: اين جلسات علاوه بر به اشتراك گذاشتن ديدگاه‌ها مي‌تواند افكار مديران و كاركنان را به يكديگر نزديك كند چراكه در سازمان‌ها شكاف فكري موجود بين صف و ستاد باعث مشكلات عديده‌اي مي‌شود.

وي در خاتمه تصريح كرد: اين‌گونه جلسات مي‌بايست به فرهنگ سازماني تبديل شود چرا كه مي‌توانند باعث خلق ارزش‌هاي فكري جديد در سازمان شوند.

گفتنی است در اين هم‌انديشي، اهم موضوعات چالشی سازمان نظير ضرورت توسعه تعاملات واحد ارتباط با صنايع پژوهشگاه با ديگر بخش‌هاي صنعت، انتخاب روش مناسب پاسخگويي به ذينفعان، ارايه برنامه‌هاي كوتاه مدت و بلند مدت، مشخص نمودن خط مشي پژوهشگاه و پرديس‌هاي سه‌گانه، جلوگيري از موازي كاري پرديس‌ها، ، نمايش توانمندي‌هاي پژوهشگاه در سايت اين مركز، جلوگيري از روند طولاني تاييد پروژه‌ها و به كارگيري طولاني مدت نيرو‌هاي قرارداد كار معين مورد بحث و گفتگوی آزاد قرار گرفت.

مصرف آب در پالايشگاه‌ها و پتروشيمي‌ها كاهش مي‌يابد

مصرف آب در پالايشگاه‌ها و پتروشيمي‌ها كاهش مي‌يابد

 

دكتر جابر نشاطي:

مصرف آب در پالايشگاه‌ها و پتروشيمي‌ها كاهش مي‌يابد

 

رييس پرديس انرژي و محيط زيست پژوهشگاه صنعت نفت، درگفتگوي اختصاصي با واحد خبر روابط عمومي، به حضور اين پرديس در بيست و سومين نمايشگاه نفت تهران اشاره كرد و گفت: در اين نمايشگاه درصدد هستيم تا پروژه‌هاي صنعتي و تجاري‌سازي شده خود را ارايه دهيم و ميزان اثر بخشي هر يك از طرح‌ها و پروژه ها در صنعت را در معرض بازدید قرار دهيم.

نشاطي با تاكيد بر اينكه در حوزه محيط‌ زيست فعاليت‌هاي گسترده‌اي در حال انجام است، تصريح كرد: با توجه به اين‌كه آلودگي خاك منجر به آلودگي‌ آب‌هاي زيرزميني و نهايتا منابع گياهي، حيواني و انساني مي‌شود از اين رو پژوهشگاه صنعت نفت در زمينه پاك‌سازي خاك‌هاي آلوده بيش از 4 سال به صورت ميداني تحقيقات انجام داده و امسال نيز پروژه هاي بزرگي را در اين زمينه كليد زده است.

وي در ادامه افزود: پاك‌سازي آب‌هاي آلوده از ديگر پروژه‌هاي اثر بخش پرديس انرژي و محيط زيست است كه ماکت اين طرح در ايام نمايشگاه گویای ابعاد مختلف و اهمیت این پروژه خواهد بود .

نشاطي به ساخت دستگاه‌هاي پرتابل اندازه‌گيري آلاينده‌هاي زيست محيطي در اين پرديس نيز اشاره كرد و گفت: اين سنسور‌ها قادر به اندازه‌گيري آلاينده‌هاي آب، خاك و هوا هستند و هم‌اكنون بهره‌برداران نهايي(end – user) اين پروژه رضايت و تاييد خود را از اين دستگاه‌ها ابزار كرده‌اند.

ايشان كاهش مصرف آب در پالايشگاه‌ها و پتروشيمي‌ها را از ديگر برنامه هاي پرديس انرژي و محيط زيست خواند و گفت: استفاده ازفناوري‌هاي جديد و پيشنهاد آن‌ها به واحد‌هاي آب، برق و بخار پالايشگاه‌ها با هدف كاهش ميزان مصرف آب در دستور كار اين پرديس قرار گرفته است و اميدواريم با توجه به بحران آب در اين مناطق اين پروژه‌ها اجرايي شود.

وي در همين راستا تصريح كرد: يكي از راهكار‌هاي پيشنهادي از سوي پژوهشگاه صنعت نفت به منظور كاهش ميزان مصرف آب استفاده از خنك‌كننده‌هاي هيبريدي در كنار سيستم‌هاي خنك‌كننده باز است كه در خيلي از مناطق عملياتي قابل اجرا است.

 

کارگاه آموزشی مدیریت خوردگی برگزار شد

کارگاه آموزشی مدیریت خوردگی برگزار شد

 

در بیست و سومین نمایشگاه نفت تهران،کارگاه آموزشی مدیریت خوردگی برگزار شد

کارگاه آموزشی مدیریت خوردگی از سوی پژوهشکده حفاظت صنعتی پژوهشگاه صنعت نفت روز دوشنبه 17 اردیبهشت ماه در بیست و سومین نمایشگاه نفت تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، تدوین، پیاده سازی و اجرای سند مدیریت خوردگی در سطح شرکت ملی گاز توسط پژوهشگاه صنعت نفت اجرایی خواهد شد.

بر اساس همین گزارش این کارگاه در راستای طرحی است که پژوهشگاه با شرکت ملی گاز در زمینه خوردگی کلید زده است و معاونت مهندسی وزارت نفت نیز حامی این طرح محسوب می شود.

بر اساس این گزارش تصمیم بر آن است که پس از گذشت 18 ماه از شروع این پروژه، طرح مدیریت خوردگی پیاده سازی شود و در نهایت به صورت یک پکیج کامل در اختیار شرکت ملی گاز قرار گیرد.

 

كارگاه آموزشي مديريت خوردگي در بيست و سومين نمايشگاه نفت تهران

كارگاه آموزشي مديريت خوردگي برگزار مي‌شود

 

در دومين روز از نمايشگاه نفت تهران؛

كارگاه آموزشي مديريت خوردگي در بيست و سومين نمايشگاه نفت تهران

پژوهشگاه صنعت نفت در دومين روز از بيست و سومين نمايشگاه بين‌المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي كارگاه آموزشي در زمينه مديريت خوردگي برگزار خواهد كرد.

دكتر نشاطي، رييس پرديس انرژي و محيط زيست پژوهشگاه صنعت نفت ضمن تاييد مطلب فوق گفت: امسال يكي از پروژه‌هاي جامع اين مجموعه در زمينه مديريت خوردگي با شركت ملي گاز است و اميدواريم كه با تلاش محققان و كارشناسان اين سازمان بتوانيم اين پروژه را درسایر شرکت­ های زیر مجموعه پياده‌سازي و اجرا كنيم.

وي در همين راستا تصريح كرد: از اين رو كارگاه آموزشي با عنوان مديريت خوردگي را در ايام نمايشگاه در نظر گرفته‌ايم كه قرار است اين دوره با مشاركت مديركل دارايي‌هاي فيزيكي وزارت نفت به صورت مشترك برگزار شود.

نشاطي به عمر زياد تاسيسات نفتي در شركت ملي نفت نيز اشاره كرد و گفت: اجراي طرح مديريت خوردگي يكي از راهكار‌هاي كاهش حوادث محسوب مي‌شود و اگر بتوانيم نظام مناسبي را در راستاي بهبود عمر اين تاسيسات اجرا كنيم ميزان حوادث جاني، مالي و تحميل هزينه‌‌هاي هنگفت به شركت ملي نفت تا ميزان قابل ملاحظه‌اي كاهش مي‌يابد.

ايشان با تاكيد بر اين‌كه مديريت خوردگي از سال‌ها قبل در شركت‌هاي بزرگ دنيا اجرايي مي‌شود، تصريح كرد: در ايران طرح تاكنون به مرحله اجرا نرسيده است و پژوهشگاه صنعت نفت از دو سال پيش كارگروهي در زمينه مديريت خوردگي تشكيل داده و اميدواريم با تلاش همه دست‌اندركاران اين حوزه بتوانيم نظام بومی مدیریت خوردگی را پیاده سازی کنیم.

وي ادامه داد: نظام مديريت خوردگي صنعت نفت در سال 93 از سوي وزير محترم نفت ابلاغ شده است و بر اساس اين ابلاغيه تمامي شركت‌هاي زير مجموعه ملزم به پياده‌سازي آن هستند.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت