ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
سه شنبه, 05 بهمن 1395

نمايندگان شركت نالكو در پژوهشگاه صنعت نفت

نمايندگان شركت نالكو در پژوهشگاه صنعت نفت

تبادل فني در زمينه ارزيابي بازدارنده‌هاي LDHI

 

به گزارش واحد خبر پژوهشگاه صنعت نفت،‌ آذر ماه سال جاري نمايندگان بخش تحقيق و توسعه شركت نالكو در ايران در پژوهشگاه صنعت نفت حضور يافتند و در جلسه هم‌انديشي براي همكاري در تبادل فني روش‌هاي ارزيابي بازدارنده‌هاي تجاري LDHI با كارشناسان اين پژوهشگاه،‌ روش‌هاي مختلف ارزيابي بازدارنده هيدارت را مورد بحث و بررسي قرار دادند.

بر اساس اين گزارش، در راستاي همكاري مشترك پژوهشگاه صنعت نفت با شركت نفت و گاز پارس جنوبي در زمينه ارزيابي بازدارنده‌هاي تجاري LDHI مصرفي در خطوط دريايي منطقه پارس جنوبي، نمونه‌اي از طرف پارس ليان نماينده رسمي نالكو در ايران نيز به پژوهشگاه ارسال شده است.

شايان ذكر است آلفرد هيس نماینده این شرکت، با توجه به سابقه حضور در شركت توتال، به عنوان طراح تست توتال در تدوين دستور العمل روش آزمايشگاهي كه هم‌اكنون در پژوهشگاه صنعت نفت در توافق با شركت نفت و گاز پارس جنوبي براي ارزيابي بازدارنده‌هاي تجاري LDHI دنبال مي‌شود، فعاليت مي‌كند.

در انتهاي اين هم‌انديشي نماينده شركت نالكو با ابراز رضايت از جلسه برگزار شده و آشنايي با توانمندي پژوهشگاه به عنوان آزمايشگاه مرجع در زمينه ارزيابي بازدارنده‌هاي تجاري LDHI در شرايط واقعي خطوط انتقال، ابراز اميدواري كرد كه در آينده بستر همكاري علمي در اين زمينه با پژوهشگاه صنعت نفت فراهم شود.

گفتني است شركت Nalco champion به عنوان يكي از تامين كنندگان مواد شيميايي مورد استفاده در صنايع بالا و پايين دستي نفت و گاز سهم قابل توجهي در بازارهاي جهاني بازدارنده‌هاي سينتيكي تشكيل هيدرات (LDHI) را به خود اختصاص داده است.

مركز تحقيقاتي پژوهشگاه صنعت نفت در كرمانشاه حايز رتبه برتر كشور شد

مركز تحقيقاتي پژوهشگاه صنعت نفت در كرمانشاه

حايز عنوان مركز پژوهشي صنعتي و معدني برتر كشور شد

 

 

مركز پژوهش و توسعه فناوري‌هاي نفت كرمانشاه، زير مجموعه پژوهشگاه صنعت نفت، در پنجمين جشنواره پژوهش و فناوري صنعت، معدن و تجارت سال 95 موفق به كسب عنوان "مركز پژوهشي صنعتي و معدني برتر" شد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، دكتر رمضانعلي صادق‌زاده، رييس ستاد پنجمين جشنواره پژوهش و فناوري صنعت، معدن و تجارت و سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوري با ارسال پيام تبريك از اين مركز پژوهشي تقدير كرده است.

در متن اين تقدير‌نامه ضمن آرزوي توفيق چنين آمده است:

تلاشگران عرصه‌هاي مختلف علمي و پژوهشي مناديان پيشرفت و توسعه صنعتي كشور مي‌‌باشند. رشد و بالندگي بخش توليدي و تجاري مرهون دانش، تخصص و تلاش انديشمنداني است كه سرمايه گرانبهاي عمر خويش را در راه تحقيق، پژوهش و توسعه فناوري به كار برده‌اند.

شكل‌گيري انستيتو شيرين‌سازي و تصفيه گاز

هم‌افزايي صنعت نفت و دانشگاه‌ها؛

شكل‌گيري انستيتو شيرين‌سازي و تصفيه گاز

 

 

اولين گردهمايي كارگروه‌هاي تخصصي انستيتو شيرين‌سازي و تصفيه گاز روز دوشنبه 22 آذر ماه با حضور مسئولين كارگروه‌ها و نمايندگاني از مديريت پژوهش و فناوري شركتملي گاز، دانشگاه‌هاي همكار، معاونت عمليات شركت ملي گاز و شركت‌هاي پالايشگاهي با هدف بررسي دانش‌هاي فني مورد نياز شيرين‌سازي و تصفيه گاز در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومي، وزارت نفت در سال گذشته 12 موافقتنامه همکاری در سه بخش پایین دستی پتروشیمی، گاز و پالایش را به امضا رساند كه حاصل آن تشكيل 12 انستيتيو تخصصي بوده كه مسئوليت انستيتو شيرين‌سازي و تصفيه گاز به پژوهشگاه صنعت نفت واگذار شد.

دكتر علي ذوقي، مدير گروه فناوري‌هاي تصفيه گاز پژوهشگاه صنعت نفت، در حاشيه مراسم اولين گردهمايي كارگروه‌هاي تخصصي انستيتو شيرين‌سازي و تصفيه گاز ضمن اشاره به موافقيت‌نامه مذكور گفت: دانشگاه‌ها همواره يك محيط آموزشي و دانشجو محور هستند از اين رو نياز به يك محيط فيزيكي دارند ولي پژوهشگاه صنعت نفت ساختار پروژه‌اي داشته و به عنوان يك مركز تحقيقاتي شناخته شده است؛ بنابراين ساختار مورد نظر در اين مجموعه، از گذشته شكل گرفته شده است.

ذوقي با بيان اين‌كه شركت ملي گاز ايران كارفرماي اين طرح است، بيان كرد: مكاتبات و نياز‌سنجي‌هاي مختلف از بدنه صنعت انجام شد و بر اساس نياز‌هاي موجود و اعلام شده از سوي شركت گاز 7 كارگروه تخصصي به منظور برآورده ساختن نياز‌هاي صنعت در پژوهشگاه تشكيل شد.

مدير گروه فناوري‌هاي تصفيه گاز پژوهشگاه صنعت نفت با تاكيد بر اينكه مسئوليت اين كار گروه به عهده پژوهشگاه است، افزود: كارگروهي كه در پژوهشگاه تشكيل شده است داراي 7 بخش بوده كه داراي بازيگران مختلف است و پژوهشگاه نيز يكي از آنها محسوب مي‌شود.

اين مدير گروه در ادامه به اين كارگروه‌ها اشاره كرد و گفت: شيرين‌سازي برمبناي حلال، توسعه فرآيند جذب سطحي، فرآيند غشايي جهت شيرين‌سازي و جداسازي‌گازها، جداسازي و مصرف co2، مديريت گوگرد، روش‌هاي نوين در شيرين‌سازي و جدا‌سازي گاز و همچنين سنتز و توليد مواد شيميايي و كاتاليست‌هاي پرمصرف در صنعت گاز اين 7 كارگروه را تشكيل مي‌دهند.

وي در ادامه انتخاب همكاران داخلي و خارجي را يكي از الزامات اين انستيتو دانست و گفت: فرآيند انتخاب همكار خارجي، زمان بر بوده و نياز به فرصت بيشتري دارد ولي سه همكار داخلي از دانشگاه‌ها كه شامل دانشگاه‌هاي سهند تبريز، شيراز و تربيت مدرس مي‌شوند براي اين مجموعه انتخاب شده‌اند.

مدير گروه فناوري‌هاي تصفيه گاز پژوهشگاه بر تعامل بين پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه‌ها تاكيد كرد و گفت: براي بررسي توانمندي‌ها، ظرفيت و پتانسيل طرفين، بازديدهايي از دانشگاه‌ها و پژوهشگاه صنعت نفت از سوي مسئولين مرتبط با موضوع، انجام و دانشگاه‌ها از اركان اين كارگروه محسوب مي‌شوند.

وي ادامه داد: حضور كارفرما و همچنين كاربر نهايي در روند تحقيقات در كارگروه‌هاي 7‌گانه الزامي بوده تا نتابج به دست آمده طبق درخواست آن‌ها صورت گيرد.

ذوقي، نمايندگاني از معاونت برنامه‌ريزي توليد شركت گاز و بدنه صنعت را به عنوان همكاران پالايشگاهي، از ديگر افراد عضو در اين كارگروه دانست.

وي به هدف برگزاري اين گردهمايي اشاره كرد و گفت: گردهم آمدن تمام اعضا كارگروه و همچنين ارايه گزارشي از روند پيشرفت فعاليت‌ها از سوي كارفرما و نمايندگان پژوهشگاه، مهم‌ترين هدف برگزاري اين نشست تخصصي بوده است و همچنين در بخش دوم اين نشست، جلسات تخصصي هر يك از كارگروه‌ها به صورت جداگانه در خصوص موضوعات فني و همچنين اولويت‌هاي بخش‌هاي مختلف مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت