اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

احداث پالایشگاه نفت فوق سنگین در کشور

05/07/1390

 

 

 

 

 

نفت نیوز: رییس پژوهشکده پالایش نفت در پژوهشگاه صنعت نفت گفت: احداث پالایشگاه نفت فوق سنگین در جزیره قشم، به منظور تولید نفت خام سبک و قیر مرغوب از نفت خام سنگین در دستور کار صنعت نفت کشور قرار دارد.

به گزارش نفت نیوز به نقل از ایرنا، "منصور بزمی" اظهار داشت: اولین پالایشگاه نفت فوق سنگین با تولید محصولات نفت خام سبک و قیر مرغوب به ظرفیت 30 هزار بشکه در روز تا یک سال و نیم آینده به بهرهبرداری خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: با تبدیل نفت خام سنگین به محصولات دیگر و ایجاد ارزش افزوده، درآمد بیشتری نصیب کشور خواهد شد.

بزمی تصریح کرد: نفت خام تولیدی از میادین سروش و نوروز یکی از سنگینترین نفت خامهای کشور هستند، که در این پالایشگاه به محصولاتی با ارزشتر تبدیل و بازار فروش مناسبتری نیز در کشورهای آسیایی و اروپایی پیدا خواهند کرد.

این مقام مسوول با بیان اینکه هم اکنون شش ماه از آغاز مراحل ساخت اولین پالایشگاه نفت فوق سنگین در جزیره قشم میگذرد، افزود: طراحی واحد پالایشگاه نفت فوق سنگین در قشم توسط پژوهشگاه صنعت نفت انجام شد و با انعقاد قراردادی فناوری تولید نفت خام سبک و قیر مرغوب از نفت خام فوق سنگین، در اختیار یک شرکت خصوصی قرار گرفت.

بزمی در پایان گفت: بازگشت سرمایه برای شرکت خصوصی بسیار سریع انجام میشود، به طوری که بعد از گذشت یک سال و شش ماه از راهاندازی این پالایشگاه، سرمایه صرف شده در آن مستهلک خواهد شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


rss aparat instagram linkedin

کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت