اخبار ستادی پژوهشگاه صنعت نفت

به همت پژوهشگاه صنعت نفت؛

دستگاه ارزیابی تزریق سیال‌های پلیمری در مغزه راه‌اندازی شد

 

91/03/21

دستگاه چند منظوره ارزیابی تزریق سیال‌های پلیمری در مغزه با حضور مدیران ارشد پژوهشگاه صنعت نفت، در این مجموعه رونمایی و راه‌اندازی شد.

علیرضا خوش‌نیت؛ کارشناس پژوهشکده پلیمر پژوهشگاه صنعت نفت در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت ملی نفت ایران، با اعلام این خبر گفت: دستگاه ارزیابی تزریق‌ سیال‌های پلیمری در مغزه، قابلیت ارزیابی اولیه و غربالگری تأثیر پلیمرها و توسعه کاربرد آنها را در صنعت نفت دارد.

وی با بیان این که دستگاه ارزیابی سیال‌های پلیمری در مغزه، مجهز به سیستم نرم‌افزارهای پایش و ثبت اطلاعات است، تصریح کرد: این دستگاه دارای چند مجموعه Core holder و پمپ‌های تزریق با فشار بالا تا 10 هزار psi و دمای کاری 300 درجه فارنهایت است.

خوش‌نیت توضیح داد: این دستگاه به منظورهای مختلفی اعم از کاربرد در پروژه‌ها و طرح‌های جاری پزوهشکده علوم و فناوری‌های پلیمر در حوزه بالادستی نفت، بررسی‌های اولیه و تعیین راندمان تزریق پلیمرها به مغزه‌ها به منظور ازدیاد برداشت نفت، مقابله با بخشی از خسارات به سازند در عملیات حفاری و مقاوم‌سازی مغزه مخزنی برای جلوگیری از تشکیل شن، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: طراحی و ساخت دستگاه ارزیابی تزریق سیال‌های پلیمری در مغزه، توسط گروه کاربرد پلیمرها در صنایع نفت و با کمک سازندگان داخلی و با همکاری سایر واحدهای پژوهشگاه صنعت نفت، در مدت یک سال صورت گرفته است.

خوش‌نیت با اشاره به نام‌گذاری‌ سال جاری تحت عنـوان سال «تولید ملی؛ حمایت از کار و سرمایه ایرانی» خاطرنشان کرد: در این راستا ساخت دستگاه ارزیابی سیال‌های پلیمری در مغزه، دستاورد مهمی محسوب می‌شود.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


rss aparat instagram linkedin

کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت