با امضاء تفاهم نامه پژوهشگاه و بخش خصوصی انجام گرفت؛

توسعه تولید لوله های کامپوزیتی مورد نیاز صنعت نفت و گاز

 

 

در چهارمین روز نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تفاهم نامه همکاری بین پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت تولیدی صنعتی فراسان به امضا رسید.

دکتر منصور بزمی، معاون فناوری پژوهشگاه صنعت نفت درحاشیه امضا این تفاهم نامه گفت: اولین پروژه نصب لوله نفت خام کامپوزیتی به طول 15 کیلومتر در مناطق نفتخیز جنوب ، سال گذشته توسط پژوهشگاه اجرا شد و این تفاهم نامه در راستای گسترش این پروژه به امضا رسیده است.

وی با اشاره به این مطلب که شرکت فراسان از شرکت های مهم درزمینه تولید لوله و قطعات کامپوزیتی است ، موضوع تفاهم نامه را همکاری مشترک در زمینه "تولید لوله های کامپوزیتی مورد نیاز صنعت نفت و گاز و قطعات کامپوزیت برای دکل ها و سایر نیازمندی های صنعت" عنوان نمود و ابراز امیدواری کرد این همکاری مشترک، منجر به تجاری سازی و تولید انبوه در این زمینه شود.

وی افزود استفاده از این نوع لوله ها در سیالات هیدروکربنی، باعث کاهش هزینه خوردگی و نگهداشت خطوط لوله می شود..

نماینده شرکت فراسان در ادامه، ضمن ابراز خرسندی از انعقاد این تفاهم نامه اظهار داشت: بعد از بازدیدها و مذاکرات متعدد از سوی متخصصین و کارشناسان پژوهشگاه، زمینه های انعقاد این تفاهم نامه مهیا شد.

معاون فناوری پژوهشگاه صنعت نفت نیز انعقاد این تفاهم نامه را آغاز یک همکاری بلند مدت دانست و ابراز امیدواری کرد که توسعه کاربرد کامپوزیت ها در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، سرلوحه تولید و ارائه محصولات جدید به این صنعت عظیم در کشور قرارگیرد

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


rss aparat instagram linkedin

کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت