پژوهشگاه صنعت نفت، شريك مطمئن براي شركت‌هاي بين‌المللي E&P

                          متمركز بر تجاري‌سازي و توسعه فناوري

                           متعهد به توسعه پايدار

 

 

 

اولویت اصلی پژوهشگاه صنعت نفت در نمايشگاه بيست و يكم نفت تهران ، معرفي خود به عنوان شريك مطمئن براي شركت‌هاي E&P بين‌المللي، تمركز بر تجاري‌سازي و توسعه فناوري و تعهد به توسعه پايدار در سه حوزه بالادستي و پايين دستي صنعت نفت و انرژي و محيط زيست است؛ از آن‌جا كه پژوهشگاه  برنامه‌های خود را در چارچوب اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه تنظيم كرده و همچنین با توجه به فعاليت‌هاي اين مركز در دوران تحريم و پسا تحريم، محور برنامه‌هاي ملی و بين‌الملي خود را با تمركز بر توان داخلي و تبيين شبكه فناورانه بين‌المللي قرار داده و بر اساس اولويت‌هاي كلان وزارت نفت قرار داده است.

پژوهشگاه صنعت نفت، با شعار " خلق فناوري، توسعه پايدار" در بيست و يكمين نمايشگاه نفت تهران در روزهاي 16 لغايت 19 ارديبهشت ماه در سالن 9-8 حضور خواهد داشت.

حضور فعالانه پژوهشگاه در نمايشگاه بيست و يكم نفت تهران

در دوره 21‌ام،  برنامه‌هاي راهبردي پژوهشگاه نيز با تمركز و توجه بيشتر بر نياز‌هاي صنعت نفت در قالب 10 اولويت مشخص و اساسي در سه حوزه بالادستي، پايين دستي و انرژي و محيط زيست ارايه مي‌شود.

پژوهشگاه آخرین پیشرفت‏ها، دستاوردها و نتایج حاصله از فعالیت‏های محققان و پژوهشگران پرديس بالادستي را در سه حوزه مدل‌سازي سيستم‌هاي نفتي، سرشت نمايي جامع مخزن و خدمات و محصولات فناورانه ارايه مي‌كند.

از آن‌جايي كه تجاري‌سازي و توسعه فناوري يكي از راهبرد‌هاي اساسي پژوهشگاه به حساب مي‌آيد پرديس پايين دستي دستاوردها و توانمندي‌هاي خود را به صورت سه اولويت شيرين‌سازي، ارتقاء نفت خام و فرآورده‌ها و نمك‌زدا به معرض نمايش مي‌گذارد.

همچنين در حوزه انرژي و محيط زيست، اين مجموعه با پروژه‌هاي اجرا شده خود در 4 حوزه مديريت آب، مديريت پسماند، مديريت خوردگي و مديريت كربن در نمايشگاه حاضر خواهد شد.

ارايه 9 محصول تجاري در نمايشگاه بيست و يكم نفت تهران

پژوهشگاه صنعت نفت در راستاي تجاري‌سازي و توسعه فناوري‌‌هاي موجود، از بين محصولات توليدي  خود، 9 محصول اولويت‌دار را كه به مرحله صنعتي و تجاري رسانده در بيست و يكمين نمايشگاه نفت تهران عرضه مي‌كند.

به گزارش واحد خبر  ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت، كك نفتي، پارسي سول، گوگرد كشاورزي ساده و با ريز مغذي،‌ روغن CNG، گيريس سرچاهي و پلاگ‌هاي حفاري از جمله محصولاتي است كه توسط پژوهشگاه صنعت نفت در حوزه صنايع پايين دستي ارايه مي‌شوند.

اين گزارش مي‌افزايد محصولات تجاري‌شده نظير سيمان سبك و افزونه جلوگيري هرزروي در حوزه بالادستي و جاذب لكه‌هاي نفتي(پد صنعتي) در زمينه محيط زيست ارايه مي‌شوند.

راه‌اندازي مراكز آموش مشترك تخصصي بين‌المللي

علاوه بر فعاليت‌هاي ذكر شده پژوهشگاه به منظور توسعه علمی و فناوری کشور ، ارتباط دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي و به اشتراک گذاری دستاوردهای پژوهشی و استفاده بهینه و مشترک از امکانات صاحبان فناوري، اين مجموعه با همكاري شركاي بين‌المللي بستري را براي اين تعاملات دوسويه ايجاد كرده است.

برگزاري دوره‌هاي آموزشي مشترك در داخل و خارج كشور قرار است با هدف ارتقاء منابع انساني متخصص صنعت نفت كشور و همچنين ارايه خدمات فناورانه به منطقه و ديگر كشورها برگزار شود.

در حوزه بالادستي نفت در زمينه فناوري‌هاي پيشرفته ازدياد برداشت دوره‌اي با دانشگاه دلفت هلند كه قديمي‌ترين و بزرگ‌ترين دانشگاه فني در اين كشور است در تابستان 95 برگزار خواهد شد و در راستاي ايجاد مركز مشترك تخصصي بين‌المللي با تعدادي از شركت‌ها، مراكز تحقيقاتي و دانشگاه‌هاي بين‌المللي همكاري خود را آغاز شده كه يكي از اين شركت‌ها LR-Senergy است.

حضور شركت‌هاي صاحب فناوري در غرفه پژوهشگاه

شركاي بين‌المللي پژوهشگاه نظير گروه IFP Energies nouvelles و سه شركت زير مجموعه آنIFP Training، Beicip، FranLab و هچنين Oceanus, kitech، Petro SA, Petro Techna, kigamدر بيست و يكمين نمايشگاه نفت تهران حضور دارند.

گفتني است نمايندگاني از  دانشگاه  دلفت هلند و شركت LR Senergy  در غرفه پژوهشگاه نيز حضور دارند.

امضاء 17  توافق و تفاهم نامه و قرارداد با 12 طرف‏ داخلی و خارجی

پژوهشگاه با 12 طرف داخلي و خارجي، در قالب رويكرد‌هاي مشخص و ذكر شده 17 توافق و تفاهم نامه و قرارداد همكاري امضاء مي كند كه از اين ميان مي‌توان به موسسه علوم زمینی و منابع معدنی كره (KIGAM) ، نفت و گاز پارس، مديريت اكتشاف شركت ملي نفت ايران، شركت توانا و نفت مناطق مركزي،  اشاره كرد.

خاطر نشان مي‌شود ارايه 9 محصول تجاري شده و اولويت‌دار از ميان محصولات توليدي از ديگر اقدام‌هاي پژوهشگاه به حساب مي‌آيد.

 

 

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


rss aparat instagram linkedin

کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت