با برنامه پژوهشگاه صنعت نفت  و براي ارتقاء دانش داخلي

مركز آموزش مشترك تخصصي بين‌المللي راه‌اندازي مي‌شود

 

 

محمد حميد ايجازي،‌ معاون برنامه‌ريزي پژوهشگاه صنعت نفت از ايجاد مراكز آموزشي مشترك تخصصي بين ايران و كشورهاي صاحب فناوري دنيا خبرداد و گفت: به منظور توسعه علمی و فناوری کشور ، ایجاد شبکه علمی و همچنين به منظور ارتباط دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي و به اشتراک گذاری دستاوردهای پژوهشی و استفاده بهینه و مشترک از امکانات یکدیگر، پژوهشگاه صنعت نفت با همكاري شركاي بين‌المللي بستري را براي اين تعاملات دوسويه ايجاد كرده است.

وي در ادامه بر توسعه و انتقال فناوری كه از اهداف پژوهشگاه است تاكيد كرد و اظهار داشت: برگزاري دوره‌هاي آموزشي مشترك در داخل و خارج كشور قرار است با هدف ارتقاء منابع انساني متخصص صنعت نفت كشور و همچنين ارايه خدمات فناورانه به منطقه و ديگر كشورها برگزار شود.

اين مقام مسئول ادامه داد: به كارگيري اساتيد و متخصصان پژوهشگاه و حضور اساتيد به‌نام دانشگاه‌ها و شركت‌ها و مراكز آموزشي معتبر بين‌المللي با حضور اساتيد ايراني از ويژگي‌هاي بارز اين دوره‌هاي مشترك است.

ايجازي به يكي از دوره‌هاي مشترك اشاره كرد و گفت: در حوزه بالادستي نفت در زمينه فناوري‌هاي پيشرفته ازدياد برداشت دوره‌اي با دانشگاه دلفت هلند كه قديمي‌ترين و بزرگ‌ترين دانشگاه فني در اين كشور است در تابستان 95 برگزار خواهيم كرد.

وي تصريح كرد: در راستاي ايجاد مركز مشترك تخصصي بين‌المللي با تعدادي از شركت‌ها، مراكز تحقيقاتي و دانشگاه‌هاي بين‌المللي همكاري خود را آغاز كرده‌ايم كه يكي از اين شركت‌ها LR-Senergy است.

ايجازي در خصوص فعاليت‌هاي مشترك با اين شركت تصريح كرد: چندي پيش كارگاه آموزشي مشترك توسط پژوهشگاه صنعت نفت و شركت LR-Senergy انگليس و در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار و قرار است دوره‌هاي مشتركي را در آينده در زمينه انگيزش چاه برگزار كنيم.

 

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


rss aparat instagram linkedin

کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت