ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
یکشنبه, 26 آذر 1396

تشكيل نهاد تنظيم كننده مقررات در صنعت نفت الزامي است

 

 

به منظور تحقق صنعت نفت دانش بنيان

 

تشكيل نهاد تنظيم كننده مقررات در صنعت نفت الزامي است

 

 

سيد امير عباس حسيني، جانشين رييس و معاون فناوري و روابط بين‌الملل پژوهشگاه و دبير پنل هفتم همايش "صنعت نفت دانش بنيان، تبلور اجراي سياست هاي اقتصاد مقاومتي" با اشاره به موضوع اين پنل با عنوان نقش نهاد تنظيم كننده مقررات ( رگولاتوري) براي انتقال و توسعه فناوري و ارتقاي توان داخل براي تحقق اهداف صنعت نفت دانش بنيان، گفت: در اين پنل تمركز بر عدم فعاليت به صورت انفرادي و تك سازماني بوده و تاكيد بسياري بركار تيمي شد و الزاما نهادهايي كه به اينگونه فعاليت‌ها مرتبط هستند بايد حضور داشته باشند.

وي در ادامه تصريح كرد: همگي در اين اصل توافق دارند كه اگر بخواهيم يك اقتصاد دانش بنيان در صنعت نفت داشته باشيم و يا به عبارتي صنعت نفت دانش بنيان محقق شود بايد يك نهاد تنظيم كننده مقررات در صنعت نفت تشكيل شود.

حسيني در ادامه مطلب فوق افزود: در اين نهاد همه بازيگران اصلي مي بايست ايفاي نقش كرده و به گونه اي باشد كه قواعد را تسهيل و با حداقل تصدي‌گري و نگاه راهبردي فعاليت كند.

 اين مقام مسئول با اشاره به ويژگي‌هاي اين نهاد تنظيم كننده ادامه داد: در ادامه مي‌بايست با استفاده از الگوهاي موجود اين الگو را بومي و اجرا كرده و به عنوان نهاد ناظر از آن استفاده كنيم و اين نهاد مي بايست در نهايت اهداف را پايش كند.

دبير   پنل هفتم اين همايش با بيان اينكه يكي از اركان موضوع رگولاتوري انتقال فناوري است گفت: پژوهشگاه‌ها و مراكز تحقيق و توسعه نيز مي‌بايست در اين موضوع بازآفريني نقش كرده و نبايد صرفا با تكيه بر توان داخلي خود كار كنند.

وي ادامه داد: اين مراكز تحقيقاتي بايد بيرون‌گر شوند و ايجاد شبكه‌هاي همكاري را در دستور كار خود قرار دهند و در نهايت هدف خلق، توسعه فناوري و داخلي سازي فناوري از اهداف آنها شده  و پژوهش براي پژوهش را كنار بگذارند.

حسيني در خاتمه در خصوص برپايي اين همايش افزود: پژوهشگاه در بسياري از كارگروه‌هاي اين همايش حضور دارد و به طور حتم نقش اين مجموعه پس از ر ويداد ملي پررنگ تر نيز خواهد شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت