ورود ثبت

ورود به حساب کاربری خود

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

تکمیل فیلد های ستاره دار (*) الزامی است.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
پست الکترونیک *
تایید پست الکترونیک *
تصویر امنیتی *
پنج شنبه, 02 آذر 1396

مرکز آموزش های تخصصی

  نام دوره تاریخ برگزاری  
       
دوره آموزشی مقدماتی H2S برای صنعت نفت و گاز  22 دی ماه 1395
 

روش های مشخصه سازی خواص نفت خام و گاز طبیعی

 19 تا 23 فروردین ماه 1396
 

آنالیز پیشرفته سنگ مخزن جهت مشخص سازی خواص مخزن

 9تا 13 اردیبهشت ماه 96
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در راستاي برنامه‌هاي اقتصاد مقاومتي؛

نهمين همايش موتور‌هاي درون سوز و نفت با حضور صاحبان فناوري ايران و جهان برگزار مي‌شود

 

 

نهمين همايش موتور‌هاي درون‌سوز و نفت با هدف تدوین سند راهبردی سوخت، قوای محرکه و محیط زیست كشور و ارايه آخرين دستاورد‌هاي صنعت موتور توسط پژوهشگاه صنعت نفت و انجمن علمي موتور ايران و با حضور صاحبان فناوري ايران و جهان در روزهاي 27تا 29 بهمن ماه در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار مي‌شود.

بر اساس اين گزارش كشور‌هاي صاحب نام صنعت موتور و قواي محركه از جمله آلمان، اتريش، ايتاليا،كره، چين در اين رويداد پژوهشي و صنعتي حضور فعال دارند.

اين گزارش مي‌افزايد دکتر رالف مارگارد، از شرکت FEV آلمان به عنوان سخنران كليدي بوده و در خصوص آينده خودرو‌ها در حمل و نقل جاده‌اي سخنراني خواهند كرد.

علاوه بر اين دکتر اودیتر گریب، نماينده شرکت AVL اتریش و دکتر تیزز، نماينده شرکت Bosch آلمان از ديگر سخنرانان كليدي اين همايش هستند كه به ترتيب درخصوص توسعه فناوري‌ موتورهای احتراق داخلی و قوای محرکه و فناوری دیزل براساس نیازمندی های زیست محیطی آینده سخنراني خواهند كرد.

اين گزارش حاكي است موضوعاتي همچون تدوین راهبرد سوخت و قوای محرکه (مطابق با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، ملاحظات زیست محیطی، اسناد بالادستی و راهبردهای جهانی)، سوخت‌های نوین و پاک (سوخت‌های زیستی، سوخت‌های مصنوعی، افزودنی‌های جدید)، فناوری‌های نوین موتور (دورگه، کوچک‌سازی، پرخوران و بازخوران، زمان‌بندی متغیر، پاشش مستقیم بنزینی، احتراق تراکمی همگن، استرلینگ و ...) و احتراق در موتورهای درونسوز و مهار آلایندگی ناشی از آن از مهم‌ترين محورهاي اين همايش به حساب مي‌آيد.

بر اساس اين گزارش آلایندگی موتورهای درونسوز در کلان شهرها (چالشها و راهکارها)، دینامیک سیالات موتورهای درونسوز (تنفس، تخلیه، پاشش و اختلاط سوخت)، صدا و ارتعاشات، مدیریت و تنظیم موتور و  روانکاری (روغن موتورهای سنتزی، نیمه سنتزی و نانویی، نقش روغن بر عملکرد موتور) از ديگر محورهاي نهمين همايش موتورهاي درون سوز است.

گفتني است در اين همايش دو ميزگرد با عناوين آسیب شناسی کیفیت قوای محرکه خودروهای مصرف داخل و راهکارهای بهبود کیفیت و ارتقای کیفیت سوخت و اثرات آن بر عملکرد موتور و آلودگی محیط زیست برگزار خواهد شد.

بر پايه اين گزارش كارگاه‌هاي آموزشي در روز 29 بهمن ماه در حاشيه اين همايش با موضوعاتي نظير توسعه قوای محرکه و احتراق موتور، راهکارهای کاهش آلودگی هوا، تحلیلی بر مشخصات فرآورده های نفتی مطابق با استاندارد Euro IV برای سوخت بنزین و نفت گاز و نقش پیل سوختی در آینده: آلایندگی صفر در سامانه حمل و نقل توسط اساتيد داخلي و خارجي برگزار خواهد شد.

بر همين اساس در حاشيه اين همايش سومين جشنواره علمي و فني به منظور معرفي بهترين كتاب و پايان نامه، برترين مقاله،‌ بهترين قطعه ساز، محقق و صنعتگر نمونه و طرح ابتكاري برتر برگزار خواهد شد.

گفتني است اين همايش با مشاركت انجمن علمي موتور ايران، پژوهشگاه صنعت نفت، ايران خودرو، شركت تحقيق، طراحي و توليد موتور ايران خودرو، شركت اف اي وي آلمان، شركت توسعه فناوري پارس رايزن، شركت كروز، شركت اطلس پمپ سپاهان، شركت تعاوني بهپوش سمند آريا، شركت توسعه قواي محركه دينا،‌ شركت پيوند قطعات آرين، شركت رايكا آلتون، شركت رينگ خودروي پارس و شركت تهران توكل كار برگزار مي‌شود.

اين گزارش مي‌افزايد برخي از حاميان معنوي نهمين همايش بين‌المللي موتورهاي درون سوز و نفت پژوهشكده فناوري قواي محركه پيشرو، دانشگاه‌هاي تربيت مدرس، صنعتي شريف، امير كبير،‌ سمنان،‌ شهيد بهشتي و علوم و تحقيقات است.

خاطر نشان مي‌شود علاقه مندان مي‌توانند براي كسب اطلاعات بيشتر به آدرس پورتال پژوهشگاه صنعت نفت به نشاني www.ripi.ir و پورتال اين همايش به نشاني www.iranengine.com مراجعه كنند.

در دومين روز برگزاري بيستمين نمايشگاه بين المللي تهران روي داد؛

  رونمايي از سند راهبردي پژوهشگاه صنعت نفت

rahbord

سند راهبردي پژوهشگاه صنعت نفت پس از ترسیم چشم انداز پژوهشگاه تا افق 1404 و نیز تصویب ماموریت و اهداف کلان سازمان در دستیابی به آن در هجدهمین جلسه هیات امنا، راهبردهای پژوهشگاه صنعت نفت با استفاده از نظرات کارشناسی و برگزاری پانل خبرگان (با مشارکت فعال مدیران ارشد سازمان) در سه حوزه صنایع بالادستی، پایین دستی و محیط زیست و انرژی تدوين شد.

 

به گزارش بخش خبر واحد ارتباطات پژوهشگاه صنعت نفت چشم انداز اين سند پیشگام در توسعه فناوری و ارائه راهکارهای فناورانه در صنعت نفت و متعهد به توسعه پایدار در افق 1404 است.

بر اساس اين گزارش مأموريت پژوهشگاه، توليد، انتقال و عرضه فناوري هاي مورد نياز صنعت نفت، توسعه محصولات جديد، بهبود مستمر فرآيندهاي عملياتي موجود و ارائه برنامه هاي كشف، توسعه و بهره برداري بهينه از منابع انرژي است.

اين گزارش حاكي است پژوهشگاه با حضور فعال در عرصه جهاني و بهره گيري از سازوكارهاي نظام نوآوري باز، ارتقاي شايستگي هاي محوري، توسعه روابط راهبردي با مؤسسات علمي و تحقيقاتي داخلي و بين المللي و توسعه دهندگان محصول، مأموريت خود را به انجام خواهد رساند.

بر پايه اين گزارش پژوهشگاه در 4 حوزه فناوري، ساختار و فرآيندها، ارتباطات و مشتري و منابع اهداف كلان خود را دنبال مي كند.

همچنين توصيف و مطالعه يكپارچه مخازن و ارايه سناريوهاي توليد بهينه و صيانتي از ميادين كشور، بكارگيري و توسعه فناوري هاي ازدياد برداشت و رفع مشكلات توليد و بهره برداري، مطالعه و مدلسازي حوضه رسوبي و سيستم هاي هيدروكربني برخي از راهبردهاي پژوهش و فناوري پژوهشگاه در صنايع بالادستي محسوب مي شود.

گفتني است طراحي، توليد، توسعه و تجاري سازي نرم افزار در راستاي حل مشكلات فناورانه صنعت، توسعه فناوري ها و بومي سازي دانش فني در جهت ارتقاء كيفيت و ايجاد ارزش افزوده و طراحي فرآيندهاي مورد نياز صنعت نفت و تدوين و ارايه دانش فني ساخت كاتاليست ها و جاذب ها از مهم ترين راهبردهای پژوهش و فناوري پژوهشگاه درصنایع پاییندستی است.

بر اساس اين گزارش مي توان به راهبردهای پژوهش و فناوري اين مركز درحوزه انرژی و محیط زیست نظير توسعه روش هاي ارتقاء كارايي تجهيزات انرژي بر، توسعه فناوري هاي پيشرفته مربوط به انرژي هاي نو و توسعه فناوري هاي تصفيه آب و فاضلاب اشاره كرد.

استقرار نظام پیشنهادات و نظام آراستگيدر پژوهشگاه صنعت نفت

بر پايه اين گزارش، در راستای دستیابی به مدیریت فراگیر، و نيز با صنعتی شدن جوامع و علمی بررسی کردن پدیده ها، مدیریت مشارکتی بعنوان یکی از نظام های مدیریت پویا و ابزار قدرتمند برای موفقیت، بهبود و تغییر سازمانی مطرح است که نقش مهمی در توسعه منابع انسانی سازمانی ایفاء می نماید.

در همین راستا، پروژه طراحی و استقرار نظام پيشنهادها در پژوهشگاه صنعت نفت در سال 1393 اجرا شد كه اهداف استقرار نظام پيشنهادات مشتمل بر ارتقاء منابع انساني و فرهنگ سازماني، بهبود عملكرد و نتايج اقتصادي، ايجاد بانك اطلاعاتي دستيابي همگاني به گام ها و فرصت هاي بهبود است.

پژوهشگاه هم اكنون نظام آراستگي 5S را براي رسيدن به هدف های متعددی در دست اجرا دارد كه برخی از مهم ترین اهداف استقرار اين سيستم مشتمل بر به سازي فرايند هاي سازمان و پيشگيري از اتلاف منابع، و نيز ایمنی و بهداشت، بهره وری، صرفه جویی در هزینه ها، کیفیت و پيشگيري از خرابي ها، حذف ضايعات، افزايش روحيه و جلب مشتري است.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت