در دوازدهمين نمايشگاه بين المللي انرژي كيش؛

دو شركت اروپايي براي همكاري با پژوهشگاه صنعت نفت اعلام آمادگي كردند

 

 

 

تقويت و ارتقاء سطح همكاري با شركت‌هاي طراز  اول بين­ المللي از اصول انجام توسعه يكپارچه و فناورانه مخازن نفتي كشور است و با توجه به ماموريت پژوهشگاه صنعت نفت در ميدان فوق عظيم اهواز و ميدان مشترك يادآوران، شبكه بين‌المللي شركاي پژوهشگاه براساس نيازها و اولويت‌هاي تعريف شده، تعيين مي‌شوند كه در همين راستا با اعلام آمادگي دو شركت اروپايي با آن‌ها وارد مذاكره شده ­ايم.

دکتر محمدکرامتی رییس پژوهشکده مطالعات مخازن و توسعه میدانپژوهشگاه صنعت نفت، از مذاکره با دو شرکت بین­المللی در حوزه هوشمندسازی مخازن نفتی در نمايشگاه بين‌المللي انرژي كيش خبر داد و گفت: با دو شرکت سوئیسی و نروژی مذاکره انجام داده­ایم که یکی از آن‌ها یک شرکت سوئیسی- آلمانی است که در ساخت تجهیزات هوشمند شیرهای کنترل درون چاهی (ICV) دارای تجربه چشم­گیری است.

وی افزود: این شرکت تاکنون طراحی­های متعددی را برای هوشمندسازی چاه­های نفتی میادین با موفقیت انجام داده و هم اکنون آمادگی خود را برای همکاری با پژوهشگاه صنعت نفت اعلام کرده است.

کرامتی در خصوص شرکت دوم نیز گفت: این شرکت نروژی دارای تجربه بسیار بالایی در زمینه­های حفاری­های افقی و چندشاخه‌ای در مخازن نفتی است.

وي با اشاره به این‌که این شرکت نروژی با همکاری یکی دیگر از شرکت­های نروژی توانسته است طولان‌ي ترین چاه افقی جهان را به طول 9 مایل (9/6 km)حفاری و تکمیل کند، گفت: مذاکراتی با این شرکت برای مشارکت در طراحی و اجرای حفاری­های افقی در لایه­های کم­تراوا و با ضخامت کم انجام شده و قرار است برای ادامه مذاکرات از دو شرکت دعوت كنيم.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


rss aparat instagram linkedin

کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت