مطالعه آزمایشگاهی میدان یادآوران با موفقیت انجام شد

11/11/1390

تهران ـ مرحله نخست مطالعه آزمایشگاهی مهندسی نفت یکی از چاههای منتخب میدان یادآوران از سوی پردیس پژوهش و توسعه صنایع بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت با موفقیت انجام شد.

به گزارش ایرنا از شبکه اطلاعرسانی نفت و انرژی، رئیس پژوهشکد مهندسی نفت پژوهشگاه صنعت نفت افزود: این مطالعهها در زمینه حفاری، آسیب سازند، تحریک چاه، خواص سنگ و سیال، همچنین مطالعه جامع زمین شناسی براساس برنامه زمانبندی انجام شد.

"عزت الله کاظم زاده" از اعلام رضایت کارفرمای پروژه (شرکت سینوپک چین) از نتایج، کیفیت و همکاری پردیس پژوهش و توسعه صنایع بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت خبر داد.

وی در تشریح مطالعههای آزمایشگاهی انجام شده در میدان یادآوران گفت: در زمینه سیالات حفاری، سیمان حفاری، آسیب سازند، خواص سنگ و سیال مخزن، نتایج حاصل از تحقیقهای آزمایشگاهی برای شناخت کلی خصوصیات مخزنی، مکانیسمهای حاکم بر جریان سیالات و ارائه بهترین روشها برای تولید صیانتی از مخازن به کار گرفته می شود.

کاظم زاده افزود: در زمینه حفاری آسیب سازند، آزمایش های سیلاب زنی و تحلیل نتایج برای بررسی آسیب سازند، حساسیت سنجی سازند به آب و درصدهای نمک و چگونگی واکنش سازند در اثر تزریق محلولهای بازی، تعیین نرخ بحرانی و تاثیر اختلاف فشار تولیدی با تزریقی در تغییرات تراوایی انجام شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت