احداث پالایشگاه نفت فوق سنگین در کشور

05/07/1390

 

 

 

 

 

نفت نیوز: رییس پژوهشکده پالایش نفت در پژوهشگاه صنعت نفت گفت: احداث پالایشگاه نفت فوق سنگین در جزیره قشم، به منظور تولید نفت خام سبک و قیر مرغوب از نفت خام سنگین در دستور کار صنعت نفت کشور قرار دارد.

به گزارش نفت نیوز به نقل از ایرنا، "منصور بزمی" اظهار داشت: اولین پالایشگاه نفت فوق سنگین با تولید محصولات نفت خام سبک و قیر مرغوب به ظرفیت 30 هزار بشکه در روز تا یک سال و نیم آینده به بهرهبرداری خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: با تبدیل نفت خام سنگین به محصولات دیگر و ایجاد ارزش افزوده، درآمد بیشتری نصیب کشور خواهد شد.

بزمی تصریح کرد: نفت خام تولیدی از میادین سروش و نوروز یکی از سنگینترین نفت خامهای کشور هستند، که در این پالایشگاه به محصولاتی با ارزشتر تبدیل و بازار فروش مناسبتری نیز در کشورهای آسیایی و اروپایی پیدا خواهند کرد.

این مقام مسوول با بیان اینکه هم اکنون شش ماه از آغاز مراحل ساخت اولین پالایشگاه نفت فوق سنگین در جزیره قشم میگذرد، افزود: طراحی واحد پالایشگاه نفت فوق سنگین در قشم توسط پژوهشگاه صنعت نفت انجام شد و با انعقاد قراردادی فناوری تولید نفت خام سبک و قیر مرغوب از نفت خام فوق سنگین، در اختیار یک شرکت خصوصی قرار گرفت.

بزمی در پایان گفت: بازگشت سرمایه برای شرکت خصوصی بسیار سریع انجام میشود، به طوری که بعد از گذشت یک سال و شش ماه از راهاندازی این پالایشگاه، سرمایه صرف شده در آن مستهلک خواهد شد.

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت