درخواست  هند از پژوهشگاه صنعت نفت

ارایه خدمات فناورانه در حوزه مدیریت حلال

 

 

 

پاول گارلند مدیر فنی شرکت استرلینگ هندوستان با  مسئولین پژوهشگاه صنعت نفت و نماینده شرکت شیمی گستر نیما در غرفه پژوهشگاه مذاکره کرد.

بر همین اساس مدیر فنی شرکت استرلینگ با ابراز خرسندی از اینکه در ایران حضور دارد افزود: امیدوارم بتوانیم در آینده روابط گسترده تری با کشور ایران داشته باشیم.

وی افزود: استرلینگ یک شرکت مهندسی هندی است که به دنبال همکار فعال در فرآیندهای نفت و گاز ایران است.

گارلند با اشاره به اینکه بیشتر فعالیت ها ی کاری شرکت ما در حوزه پایین دست است گفت: فناوری های فراوانی در ایران وجود دارد که بسیاری از آنها در مقیاس جهانی است

دکتر مهاجری مسئول طرح پژوهشکده آمین در ادامه به همکاری های مسترک با این شرکت هندی اشاره کرد و گفت: در زمینه تولید دی متیل -N اتانول آمین (MDEA)  یکی از مهمترین حلال های مصرفی پالایشگاه با این شرکت مذاکره شد.

در حال حاضر MEAD که یکی از آمین های پرمصرف صنعت نفت و گاز می باشد از خارج از کشور وارد می شود و شرکت استرلینگ یک باز تامین کننده های هم این آمین در صنعت می باشد.

چندین سال تلاش پژوهشگاه صنعت نفت با حمایت شرکت ملی گاز ایران موجب ایجاد آزمایشگاه مدیریت حلال در پژوهشکده گاز گردیده است این آزمایشگاه در سالهای گذشته از تمامی پالایشگاه های گاز و نفت و پتروشیمی نمونه دریافت کرده و  ارائه سرویس نموده است.

امروز شرکت استرلینگ که خود یکی از شرکت های معتبر در این حوزه است درخواست ارسال نمونه و انجام این
سرویس های فنی را از پژوهشگاه دارد .

این مهم که با تلاش پژوهشکده گاز پژوهشگاه صنعت نفت صورت گرفته است نه تنها کشور را از ارسال نمونه به شرکت های مربوطه بی نیاز کرده است بلکه سطح سرویس های ما در حدی بوده است که امروزه شرکت های بین المللی متقاضی این سرویس ها هستند .

مهاجری با تاکید بر اینکه بومی سازی تکنولوژی و حل مشکلات صنعت نفت در زمینه شیرین سازی از اهداف انستیتو شیرین سازی گاز می باشد افزود: در این زمینه از توان شرکت های داخلی و خاری جهت دستیابی سریع تر به تکنولوژیهای مد نظر استفاده خواهیم کرد

شرکت های خصوصی  در زمینه تجاری سازی بازیافت آمین های مستعمل همکار پژوهشگاه صنعت نفت بوده اند و سرمایه گذاری زیادی در زمینه بازیافت آمنین های مستعمل انجام داده اند و با توسعه این زیرساخت ها پژوهشگاه هم از توان شرکت های خارجی و هم شرکت های داخلی استفاده خواهد کرد.

امید است با این همکاری سه جانبه بتوانیم تولید MDEA و بازیافت آنلاین آمین های در گردش پالایشگاه ها را بومی سازی کنیم

 

خبرنامه

در صورت تمایل به دریافت خبرنامه لطفا ابتدا فرم عضویت را تکمیل نمائید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به پژوهشگاه صنعت نفت می باشد.© 2019

طراحی و بهینه سازی سایت توسط واحد روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت